Aktuálně

 

21. 07. 2018

Írán: Při nedávném vynášení rozsudků byl odsouzen také pastorův syn

 

 
Ramiel Bet Tamraz (fotografie: Middle East Concern)

(Middle East Concern, World Watch Monitor)

 

26. srpna 2016 příslušníci bezpečnostních složek uskutečnili razii na pikniku pořádaném severovýchodně od Teheránu. Společně se čtyřmi konvertity od islámu byl zadržen také Ramiel Bet Tamraz. Většina křesťanů byla po výslechu propuštěna, Ramiel a jeden jeho přítel všaj byli obviněni z „jednání ohrožujícího státní bezpečnost“. V říjnu 2016 byli oba propuštěni na kauci.

 

Případ se dostal k soudu až 18. června letošního roku, 11. července vynesl předsedající soudce rozsudek – Ramiel i jeho přítel byli odsouzeni ke čtyřem měsícům odnětí svobody. Více než polovinu trestu si již odpykali před zmíněným propuštěním na kauci, usvědčení by nicméně znamenalo, že již nebudou mít čistý trestní rejstřík. Oba se proti rozsudku odvolali.

 

Ramiel je již třetím členem rodiny trestně stíhaným kvůli křesťanské víře. Otec mladého muže, Victor Bet Tamraz, byl odsouzen k deseti letům odnětí svobody na základě podobných obvinění, proti rozsudku rovněž podal odvolání. Ramielova matka, Šamiram Isavi Chabízeh, se odvolala proti pětiletému trestu udělenému na základě údajného „jednání ohrožujícího státní bezpečnost a stabilitu režimu formou organizování [nezákonných] skupin, účasti na zahraničním semináři a přípravy církevních vedoucích a pastorů ke špionážní činnost“.

 

Ramielova sestra, která v současné době žije ve Švýcarsku, v červnu informovala o situaci své rodiny Radu OSN pro lidská práva a požádala o pomoc, nejen pro své blízké, ale i pro další íránské křesťany, kteří se aktuálně nacházejí ve vězení.

 

Pamatujte na rodinu tohoto pastora na modlitbách v souvislosti s jejich konflikty se zákonem. Kéž íránské soudy jednají s následovníky jiných náboženství spravedlivě a moudře, a propustí na svobodu všechny, kdo byli pro svou víru uvězněni. Zatímco čekají na vysvobození, modlete se, aby pevně stáli ve víře jako „vězni Krista Ježíše“ (Efezským 3,1).

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

V listopadu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová e-kniha.

 

 

Z boje o náboženství v sovětském Rusku

 

Zápisky věřícího (1917–1923)

 

Křesťanský myslitel, teolog, publicista a veřejná osobnost, jeden z vedoucích představitelů Ruského studentského křesťanského hnutí, v této autobiografické knize líčí události od ruské revoluce až do svého vyhoštění ze Sovětského svazu.

 

E-kniha vychází z tištěné publikace vydané v Praze roku 1931 Křesťanským spolkem mladíků v Čechách. Z ruského originálu Записки верующего. Из истории Религиозного движения в России (1917–1923) přeložil Samuel Verner.

 

Text nového vydání (2020) byl jazykově a redakčně upraven. Titul je k dispozici pouze v elektronické podobě (ve formátech Kindle a EPUB).

 

 

TIP: Všechny e-knihy z nakladatelství Stefanos si můžete také zdarma půjčit ve vaší místní knihovně. Pokud si zatím e-knihy v knihovně nepůjčujete, přečtěte si, jak na to.

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

 

    Zakladatel Hlasu mučedníků se jmenoval Richard …

Antispam:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. (Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné.) Doplňte správnou odpověď na kontrolní otázku do pole „Antispam“. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.