Aktuálně

 

27. 07. 2018

Čína: Křesťanským společenstvím nařízeno nahradit kříže vlajkami nebo portréty prezidenta

 

 
Také tito křesťané byli vyzváni, aby nahradili kříže jinými symboly (fotografie: ChinaAid).

(ChinaAid)

 

Zástupci společenství v provincii Ťiang-si obdrželi začátkem července výzvu od místních úřadů, aby ze svých objektů odstranili všechny kříže a nahradili je státními vlajkami nebo portréty prezidenta Si Ťin-pchinga. Kromě toho mají zajistit, aby shromáždění nenavštěvovaly žádné děti.

 

Místní křesťané reagovali různě. Mnozí měli příliš velký strach, aby se rozhodnutí jakýmkoli způsobem vzepřeli, jiní odmítli uposlechnout zcela otevřeně. Státní zmocněnci již násilím odstranili kříž na jedné církevní budově v Sin-jü, a další společenství obdrželo avízo, že je čeká podobná návštěva. Během shromáždění ve společenství ve městě Kchaj-süan dva policisté přerušili bohoslužbu a dožadovali se odstranění kříže z místnosti, aby nebyl lidem na očích. Církevní vedoucí si s nimi promluvili a celou situaci uklidnili.

 

Liu, vedoucí společenství v Kchaj-süan, obdržel navíc výtku, že se jeho shromáždění účastní děti, na což jim odpověděl: „Váš postoj je v rozporu s ústavou. Všechny narozené děti se stávají občany Čínské lidové republiky, a mají svobodu vyznání. Do svobody vyznání dětí není možné zasahovat. Mohou se rozhodnout, že budou následovat víru svých rodičů.“

 

Vyprošujte církevním vedoucím v Ťiang-si moudrost, zatímco musejí řešit tyto nesmyslné požadavky. Kéž reagují pokojně a svými postoji vydávají svědectví o Boží milosti všem protivníkům, aby se i oni dozvěděli pravdu o živém Kristu.

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:

    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: 15. 10. 2018 vyšla v nakladatelství Stefanos nová e-kniha.

 

 

Z pokolení na pokolení

 

Příběh severokorejské rodiny, která dokázala udržet při životě poselství evangelia v jednom z nejbrutálnějších protikřesťanských režimů, jaké lidstvo zná, po více než padesát let.

 

V roce 1907 přineslo duchovní probuzení v Pchjongjangu do Koreje ohromný rozmach křesťanství. Americký misionář William Blair tehdy prohlásil, že „nesmírný oceán modliteb se nyní vzdouvá k Božímu trůnu“. O padesát let později se v důsledku krutého pronásledování na severu Koreje tento oceán doslova vypařil; přece však dál přežívalo alespoň několik pramínků. Tato kniha přináší příběh jedné severokorejské rodiny, v níž se předávalo evangelium z generace na generaci ve stínu pracovních táborů, věznění, výslechů a především uprostřed každodenního děsivě ubíjejícího života v Severní Koreji.

 

Elektronická kniha je k dispozici ve formátech Kindle (KF8+Mobi) a EPUB.

 

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.