Aktuálně

 

02. 08. 2018

Čína: Pamatujte na Johna Cchao

 

 
Fotografie: ChinaAid

(ChinaAid, Hlas mučedníků Kanada)

 

Nástup komunistů k moci za Mao Ce-tunga v roce 1949 připravil půdu pro současnou situaci: Čína je dnes považována za jednu ze zemí, kde v uplynulém století docházelo k vůbec nejhoršímu pronásledování – v celosvětovém měřítku. Křesťané a příslušníci dalších náboženských skupin často končí v domácím vězení nebo za mřížemi, jsou týráni a dokonce zabíjeni za to, že se odmítají podrobit požadavkům režimu. Represe se nevyhýbají ani společenstvím, které se dobrovolně nechají monitorovat a požádají o oficiální registraci. I na ně se vztahují rozsáhlá omezení.

 

Současně je nutné dodat, že situace křesťanů se v různých částech země liší (Čína je čtvrtou největší zemí na světě). John Cchao, pastor čínského původu ze Severní Karolíny, v posledních letech aktivně působil v čínsko-myanmarském pohraničí. Založil zde 16 škol, které poskytují vzdělání více než dvěma tisícům dětí. V roce 2017 ho představitelé režimu obvinili z „organizace nelegálního překračování hranic“. Mnoho lidí zastává názor, že se jedná o falešné obvinění, jehož jediným důvodem je Cchaovo křesťanské vyznání.

 

Téměř celý rok strávili Cchao a jeho spolupracovník Ťing Žu-sia za mřížemi, než se konečně dočkali soudního procesu. 9. února 2018 byl Ťing po vynesení rozsudku propuštěn, zatímco Cchaovi byl vyměřen sedmiletý trest a pokuta ve výši v přepočtu přibližně 65 tisíc korun.

 

Bratr Cchao zůstává uvězněn a odloučen od rodiny dodnes. (Manželka Jamie žije se syny ve Spojených státech.)

 

2. srpna skupina ChinaAid zveřejnila petici za jeho propuštění.

 

Pamatujte na pastora Cchao na modlitbách. Proste, aby využíval nastalou příležitost ke službě vězňům i dozorcům a vydával jim svědectví, zatímco nepřestává doufat v brzký návrat na svobodu. Modlete se, aby mezinárodní tlak vyvíjený na představitele režimu vedl k propuštění tohoto pastora a mnoha dalších čínských věřících uvězněných pro svou víru.

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: 15. 10. 2018 vyšla v nakladatelství Stefanos nová e-kniha.

 

 

Z pokolení na pokolení

 

Příběh severokorejské rodiny, která dokázala udržet při životě poselství evangelia v jednom z nejbrutálnějších protikřesťanských režimů, jaké lidstvo zná, po více než padesát let.

 

V roce 1907 přineslo duchovní probuzení v Pchjongjangu do Koreje ohromný rozmach křesťanství. Americký misionář William Blair tehdy prohlásil, že „nesmírný oceán modliteb se nyní vzdouvá k Božímu trůnu“. O padesát let později se v důsledku krutého pronásledování na severu Koreje tento oceán doslova vypařil; přece však dál přežívalo alespoň několik pramínků. Tato kniha přináší příběh jedné severokorejské rodiny, v níž se předávalo evangelium z generace na generaci ve stínu pracovních táborů, věznění, výslechů a především uprostřed každodenního děsivě ubíjejícího života v Severní Koreji.

 

Elektronická kniha je k dispozici ve formátech Kindle (KF8+Mobi) a EPUB.

 

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.