Aktuálně

 

03. 08. 2018

Eritrea: 35 vězňů propuštěno na svobodu

 

 
Muž z eritrejských hor si čte v knize Žalmů. (Ilustrační fotografie: Flickr / Joseph Bautista [cc])

(World Watch Monitor, Mission Network News, Asmarino Independent)

 

35 křesťanů uvězněných pro svou víru v Mai-Sirwa bylo 17. a 18. července po více než čtyřech letech strávených za mřížemi nečekaně propuštěno na svobodu. Jednalo se převážně o mladé členy neregistrovaných společenství, ve kterých nezaujímali žádné významné pozice, celkem 11 žen a 24 mužů. Přestože všichni před čtyřmi a půl lety podepsali dobrozdání, že se shromáždění v neregistrovaných sborech přestanou účastnit, byli bezdůvodně zadržováni i nadále.

 

Není zřejmé, proč byli propuštěni právě nyní. Greg Musselman z kanadského Hlasu mučedníků se domnívá, že by propuštění mohlo nějak souviset s aktuálními snahami Eritreje o obnovu vztahů s Etiopií. „Bez ohledu na motivaci je to skvělé. Modlíme se, aby ještě mnoho dalších Ježíšových následovníků bylo brzy propuštěno z vězení a znovu se shledalo s rodinami.“

 

V Eritreji zůstávají pro svou víru uvězněny stovky křesťanů, někteří z nich strávili za mřížemi až 20 let. Podmínky v místních vězeňských zařízeních jsou často děsivé a zadržovaní lidé bývají po propuštění často trvale postiženi, někdy dokonce ve vězení umírají. Více informací naleznete na stránce Eritrea Country Report.

 

Vzdejte Bohu chválu za propuštění těchto 35 vězňů! Vyprošujte jim sílu, aby zůstali pevně stát ve víře, navzdory nepřátelskému postoji představitelů režimu. Pamatujte i na mnohé další křesťany, kteří v eritrejských věznicích stále trpí. Modlete se, aby nezpochybnitelným způsobem zakusili Boží přítomnost a hluboko v srdcích zažili skutečnou svobodu v Kristu, zatímco čekají na propuštění.

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:

    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: Nabídka knih z nakladatelství Stefanos s 31% slevou

Marx a Satan + Láska vytrvá jen za 316 Kč!

Uvedená cena je platná pouze při společné objednávce obou knih s využitím objednávkového formuláře na těchto stránkách, podmínkou je dodržení speciálního postupu (jedná se o kombinaci několika slev).

 

Poštovné a balné neúčtujeme, uhradíte jen cenu samotných knih (316 Kč za každou sadu). Akce je časově omezená, platí pouze v březnu 2019.

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.