Aktuálně

 

04. 08. 2018

Turecko: Andrew Brunson v domácím vězení

 

 
Pastor Brunson při převozu do domácího vězení zdraví shromážděný dav. (Fotografie: World Watch Monitor)

(Open Doors, BBC, World Evangelical Alliance)

 

25. července byl americký pastor Andrew Brunson převezen do domácího vězení – jen několik dní poté, co soud zamítl jeho odvolání. Celý příběh má silný politický podtext. Objevily se spekulace, že se jedná o projev snah uvolnit napětí mezi Spojenými státy a Tureckem, které pastorovo zadržení a uvěznění vyvolalo.

 

Samotná skutečnost, že se pastor již nenachází ve vězení, je jistě odpovědí na modlitby. Stále je však omezován na svobodě a vznesená obvinění mohou potenciálně znamenat velmi vysoké tresty. David Curry z Open Doors USA situaci komentoval následovně: „Zprávy v nás vyvolávají mírný optimismus, nicméně… některé záležitosti nás stále znepokojují. Soud se může táhnout velmi dlouhou dobu, a pastor stále nebyl zcela ospravedlněn.“

 

Krátce po propuštění z vazby se pastor odvolal i proti domácímu vězení, odvolání však bylo 31. července zamítnuto. Americká vláda 1. srpna reagovala uvalením sankce na tureckého ministra spravedlnosti a ministra vnitra se zdůvodněním, že tito dva muži „zastávají vedoucí pozice v tureckých vládních institucích odpovědných za případy závažného porušování lidských práv“. (Sankce spočívají v zablokování případného majetku dotčených osob na území Spojených států a zákazu obchodování s americkými subjekty, pozn. překl.)

 

Pamatujte na pastora Brunsona i nadále na modlitbách, zejména v této době plné nejistoty. Modlete se, aby byl propuštěn a zcela zproštěn viny.

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:

    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: 15. 10. 2018 vyšla v nakladatelství Stefanos nová e-kniha.

 

 

Z pokolení na pokolení

 

Příběh severokorejské rodiny, která dokázala udržet při životě poselství evangelia v jednom z nejbrutálnějších protikřesťanských režimů, jaké lidstvo zná, po více než padesát let.

 

V roce 1907 přineslo duchovní probuzení v Pchjongjangu do Koreje ohromný rozmach křesťanství. Americký misionář William Blair tehdy prohlásil, že „nesmírný oceán modliteb se nyní vzdouvá k Božímu trůnu“. O padesát let později se v důsledku krutého pronásledování na severu Koreje tento oceán doslova vypařil; přece však dál přežívalo alespoň několik pramínků. Tato kniha přináší příběh jedné severokorejské rodiny, v níž se předávalo evangelium z generace na generaci ve stínu pracovních táborů, věznění, výslechů a především uprostřed každodenního děsivě ubíjejícího života v Severní Koreji.

 

Elektronická kniha je k dispozici ve formátech Kindle (KF8+Mobi) a EPUB.

 

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.