Aktuálně

 

18. 08. 2018

Nepál: Napadení pastora, zavedení nové legislativy

 

 
Fotografie: Morning Star News

(Morning Star News, Hlas mučedníků Kanada, Mission Network News)

 

Pastor Sagar Baizu se 19. července zastavil v místním podniku na kávu, když ho znenadání napadla skupina mužů. Nějakou dobu ho mlátili do hlavy, než nakonec uprchli s varováním: „Vyhodíme tvoji modlitebnu do vzduchu, stejně jako všechny ostatní, a taky tě zastřelíme, tebe a všechny vaše vedoucí.“ Zaměstnanci kavárny se snažili pastorovi pomoci a přivolali policii. Naštěstí se zdá, že nebude mít žádné trvalé následky.

 

Pastor Baizu stojí v čele společenství Anugrah Vijay a také působí jako mluvčí Národní federace křesťanů v Nepálu. Obhajobě nepálských křesťanů se věnuje již více než deset let a jeho aktivity jsou velmi dobře známé.

 

Křesťané v Nepálu žijí pod značným tlakem již dnes. Situace se však nejspíš ještě dramaticky zhorší, až 17. srpna začne platit nová legislativní úprava namířená proti konverzím. Šíření evangelia zakazuje již ústava z roku 2015, nový zákon však zbavuje obyvatele dalších náboženských svobod a doplňuje další tresty pro ‚provinilce‘. Významným faktorem při schvalování nové legislativy byl nátlak hinduistických nacionalistů v sousední Indii.

 

Podle místního spolupracovníka kanadského Hlasu mučedníků bude pořádání bohoslužeb a vzdělávání křesťanů stále povoleno, jakékoli evangelizační aktivity však bude možné provádět jen skrytě a nepřímo. Nepálští křesťané na modlitbách zvažují možnosti, jak v budoucnu naplňovat své poslání.

 

Modlete se za bezpečí pastora Baizu a proste za jeho úplné uzdravení. Pozvedejte na modlitbách také další křesťany z této země, kteří rovněž potřebují Boží ochranu. Kéž Bůh obdaří nepálské křesťany moudrostí a nadpřirozeně je vede, zatímco hledají způsoby, jak šířit evangelium navzdory této nové legislativní překážce.

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V březnu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová kniha.

 

 

Snubní prsten za život

 

Na cele s bojovníky Islámského státu

 

V prosinci 2015 byl na letišti v Chartúmu zadržen tajnou policií český občan Petr Jašek. Následujících čtrnáct měsíců byl vězněn súdánským režimem a v lednu 2017 ho tamní tribunál odsoudil na doživotí za „špionáž a velezradu“, třebaže jeho skutečným „zločinem“ byla prostá snaha pomoci africkým pronásledovaným křesťanům. Co prožíval v obávaném saharském vězení, bylo po dlouhé měsíce předmětem velkých obav a spekulací. V této knize o tom Petr Jašek nyní sám vypravuje…

 

 

Napsali o knize:

 

„Po více než deset let jsem přijímal požehnání ze společné služby s Petrem Jaškem, často v přední linii na obtížných misích. Když jsem četl Petrovy dopisy z vězení, jeho příklad odvážné víry v průběhu věznění (a dokonce i mučení) mě trvale proměnil. Kdykoli na své cestě poslušnosti Božímu vedení narazím na obtíže, vzpomenu si na Petra, neprávem vězněného kvůli Kristu, ale ochotného přijímat hrůzné podmínky jako součást zvláštního Božího pověření. Každý z nás se nakonec musí rozhodnout, zda je ochoten dovolit, aby se naše utrpení stalo svědectvím – pro Krista, k Boží slávě. Začtěte se do příběhu proměňujícího lidský život, a nechť si Pán použije tuto knihu, aby i vás inspirovala k neochvějnému postoji v každé zkoušce.“

— Cole Richards, President, The Voice of the Martyrs, USA

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.