Aktuálně

 

18. 08. 2018

Nepál: Napadení pastora, zavedení nové legislativy

 

 
Fotografie: Morning Star News

(Morning Star News, Hlas mučedníků Kanada, Mission Network News)

 

Pastor Sagar Baizu se 19. července zastavil v místním podniku na kávu, když ho znenadání napadla skupina mužů. Nějakou dobu ho mlátili do hlavy, než nakonec uprchli s varováním: „Vyhodíme tvoji modlitebnu do vzduchu, stejně jako všechny ostatní, a taky tě zastřelíme, tebe a všechny vaše vedoucí.“ Zaměstnanci kavárny se snažili pastorovi pomoci a přivolali policii. Naštěstí se zdá, že nebude mít žádné trvalé následky.

 

Pastor Baizu stojí v čele společenství Anugrah Vijay a také působí jako mluvčí Národní federace křesťanů v Nepálu. Obhajobě nepálských křesťanů se věnuje již více než deset let a jeho aktivity jsou velmi dobře známé.

 

Křesťané v Nepálu žijí pod značným tlakem již dnes. Situace se však nejspíš ještě dramaticky zhorší, až 17. srpna začne platit nová legislativní úprava namířená proti konverzím. Šíření evangelia zakazuje již ústava z roku 2015, nový zákon však zbavuje obyvatele dalších náboženských svobod a doplňuje další tresty pro ‚provinilce‘. Významným faktorem při schvalování nové legislativy byl nátlak hinduistických nacionalistů v sousední Indii.

 

Podle místního spolupracovníka kanadského Hlasu mučedníků bude pořádání bohoslužeb a vzdělávání křesťanů stále povoleno, jakékoli evangelizační aktivity však bude možné provádět jen skrytě a nepřímo. Nepálští křesťané na modlitbách zvažují možnosti, jak v budoucnu naplňovat své poslání.

 

Modlete se za bezpečí pastora Baizu a proste za jeho úplné uzdravení. Pozvedejte na modlitbách také další křesťany z této země, kteří rovněž potřebují Boží ochranu. Kéž Bůh obdaří nepálské křesťany moudrostí a nadpřirozeně je vede, zatímco hledají způsoby, jak šířit evangelium navzdory této nové legislativní překážce.

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:

    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: Nabídka knih z nakladatelství Stefanos s 31% slevou

Marx a Satan + Láska vytrvá jen za 316 Kč!

Uvedená cena je platná pouze při společné objednávce obou knih s využitím objednávkového formuláře na těchto stránkách, podmínkou je dodržení speciálního postupu (jedná se o kombinaci několika slev).

 

Poštovné a balné neúčtujeme, uhradíte jen cenu samotných knih (316 Kč za každou sadu). Akce je časově omezená, platí pouze v březnu 2019.

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.