Aktuálně

 

25. 08. 2018

Uganda: Společenství po opakovaných útocích ukončilo činnost

 

 
Pastorka Moreen Sanyu (fotografie: Morning Star News)

(Morning Star News)

 

Křesťanské společenství na předměstí Kampaly, hlavního města Ugandy, po několika měsících obtěžování místními muslimy začátkem srpna ukončilo činnost. Poslední kapkou byl incident ze 4. srpna. Neznámý útočník hodil oknem dovnitř budovy kámen, který zasáhl pastorku Moreen Sanyu z Církve větší lásky do čela. Když se probrala z bezvědomí, zjistila, že většina členů společenství uprchla v obavách o svůj život. Lékaři v nemocnici naštěstí potvrdili, že zranění není vážné a byla propuštěna domů.

 

Když se následující neděli pastorka vrátila do kostela, zjistila, že je budova prázdná. Na bohoslužby nepřišel vůbec nikdo, všichni se báli o život.

 

Společenství začalo v této převážně muslimské oblasti pořádat bohoslužby v květnu 2017 a záhy se rozrostlo na čtyři stovky věřících. V reakci na útoky radikálních islamistů však návštěvnost bohoslužeb postupně klesala. Po několika měsících házení kamenů a nadávek se vedoucí společenství rozhodli, že se v nebezpečné oblasti přestanou scházet a v současné době hledají místo, na kterém by mohli v aktivitách pokračovat.

 

Přestože místní muslimové tvrdí opak, Sanyu trvá na tom, že se ve své službě nezaměřuje na děti. „Hovořila jsem o evangeliu Ježíše Krista a jeho lásce k lidem s muslimskými sousedy, kteří zcela svobodně přijali křesťanskou víru – zejména poté, co bylo mnoho lidí po modlitbách uzdraveno. Nijak jsem je nepřesvědčovala, ani se je nesnažila nějak ‚přetahovat‘, aby se přidali k našemu společenství.“

 

Zatímco pastorka a další členové společenství zvažují, jak do budoucna pokračovat ve službě, vyprošujte jim pokračující četné příležitosti ke zvěstování Kristovy lásky. Modlete se, aby je Bůh posiloval, aby navzdory veškeré opozici vytrvali ve víře. Proste, aby lidé odpovědní za útoky byli usvědčeni a činili pokání. Vyprošujte pastorce Sanyu povzbuzení a ujištění, že její práce pro Pána není nikdy marná.

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

V listopadu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová e-kniha.

 

 

Z boje o náboženství v sovětském Rusku

 

Zápisky věřícího (1917–1923)

 

Křesťanský myslitel, teolog, publicista a veřejná osobnost, jeden z vedoucích představitelů Ruského studentského křesťanského hnutí, v této autobiografické knize líčí události od ruské revoluce až do svého vyhoštění ze Sovětského svazu.

 

E-kniha vychází z tištěné publikace vydané v Praze roku 1931 Křesťanským spolkem mladíků v Čechách. Z ruského originálu Записки верующего. Из истории Религиозного движения в России (1917–1923) přeložil Samuel Verner.

 

Text nového vydání (2020) byl jazykově a redakčně upraven. Titul je k dispozici pouze v elektronické podobě (ve formátech Kindle a EPUB).

 

 

TIP: Všechny e-knihy z nakladatelství Stefanos si můžete také zdarma půjčit ve vaší místní knihovně. Pokud si zatím e-knihy v knihovně nepůjčujete, přečtěte si, jak na to.

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

 

    Zakladatel Hlasu mučedníků se jmenoval Richard …

Antispam:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. (Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné.) Doplňte správnou odpověď na kontrolní otázku do pole „Antispam“. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.