Aktuálně

 

30. 08. 2018

Nigérie: Audionahrávka od Leah

 

 
Fotografie: World Watch Monitor

(The Cable, Christian Solidarity Worldwide)

 

Zatímco se šíří různé spekulace o osudu Leah Sharibu, nedávno se na internetu objevila nová fotografie a audionahrávka namluvená jejím hlasem, ve které prosí vedoucí představitele země o pomoc. Rodinní příslušníci potvrdili, že se skutečně jedná o její hlas.

 

V nahrávce Leah říká:

 

„Jsem Leah Sharibu, dívka unesená v GGSS Dapchi. Prosím vládu a všechny lidi dobré vůle, aby zakročili a pomohli mě dostat z mé současné situace. Obracím se také na veřejnost s prosbou, abyste pomáhali mé matce, otci, mladšímu bratrovi a příbuzným. Pomozte mi prosím v mé nelehké situaci. Prosím vás, mějte se mnou slitování. Prosím vládu, zejména prezidenta, aby se nade mnou slitoval a dostal mě z této nebezpečné situace. Děkuji vám.“ (Záznam naleznete v tomto článku.)

 

Jak se ukázalo, patnáctiletá studentka byla jedinou křesťankou ze skupiny 110 školaček unesených oddílem Boko Haram letos v únoru. Ostatní dívky byly po vyjednávání propuštěny. Leah zůstala v zajetí, protože odmítala výměnou za svobodu konvertovat k islámu. Pevnost jejího hlasu a obavy o rodinu dokazují její neochvějnou víru a charakter.

 

Zveřejnění tohoto „důkazu, že je stále naživu“ dalo průchod dohadům o možném obnovení vyjednávání v nejbližší době. Kanadský hlas mučedníků ve spolupráci s dalšími organizacemi vyzývá nigerijskou vládu, aby uspíšila propuštění Leah i zbývajících rukojmích unesených v Chiboku. Současně prosíme křesťany z celého světa, aby pozvedali Leah a její rodinu na modlitbách.

 

Více informací o tomto a dalších případech pronásledování v Nigérii naleznete na stránce Nigeria Country Report.

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


Jiří P., Hradec Králové (02.10.2018 17:07:56)
Požehnaný Spasiteli a Otče náš, kterýž jsi v nebesích, prosíme požehnej naši sestru Leah Sharibu v jejím utrpení...... oslav své jméno i při ní, odměň její věrnost Tobě..... věříme, že jest Tvá všechna moc - na Nebi i na Zemi...... prosíme ve jménu Ježíše. Amen.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V březnu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová kniha.

 

 

Snubní prsten za život

 

Na cele s bojovníky Islámského státu

 

V prosinci 2015 byl na letišti v Chartúmu zadržen tajnou policií český občan Petr Jašek. Následujících čtrnáct měsíců byl vězněn súdánským režimem a v lednu 2017 ho tamní tribunál odsoudil na doživotí za „špionáž a velezradu“, třebaže jeho skutečným „zločinem“ byla prostá snaha pomoci africkým pronásledovaným křesťanům. Co prožíval v obávaném saharském vězení, bylo po dlouhé měsíce předmětem velkých obav a spekulací. V této knize o tom Petr Jašek nyní sám vypravuje…

 

 

Napsali o knize:

 

„Jedním dechem jsem přečetl tuto knihu, která v dnešní rozdělené společnosti ukazuje cestu, jak je možné zvítězit nad brutalitou a nenávistí. Z tohoto dramatického vyprávění jsem pochopil, že je to skrytá, obrovská síla hluboké víry, lásky a odpuštění. Děkuji bratru Petrovi za svědectví, že se stal nejen hlasem mučedníků, ale i výkřikem, který čeká na naši odpověď.“

— Leoš Ryška, SDB, ředitel TV Noe

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.