Aktuálně

 

30. 08. 2018

Nigérie: Audionahrávka od Leah

 

 
Fotografie: World Watch Monitor

(The Cable, Christian Solidarity Worldwide)

 

Zatímco se šíří různé spekulace o osudu Leah Sharibu, nedávno se na internetu objevila nová fotografie a audionahrávka namluvená jejím hlasem, ve které prosí vedoucí představitele země o pomoc. Rodinní příslušníci potvrdili, že se skutečně jedná o její hlas.

 

V nahrávce Leah říká:

 

„Jsem Leah Sharibu, dívka unesená v GGSS Dapchi. Prosím vládu a všechny lidi dobré vůle, aby zakročili a pomohli mě dostat z mé současné situace. Obracím se také na veřejnost s prosbou, abyste pomáhali mé matce, otci, mladšímu bratrovi a příbuzným. Pomozte mi prosím v mé nelehké situaci. Prosím vás, mějte se mnou slitování. Prosím vládu, zejména prezidenta, aby se nade mnou slitoval a dostal mě z této nebezpečné situace. Děkuji vám.“ (Záznam naleznete v tomto článku.)

 

Jak se ukázalo, patnáctiletá studentka byla jedinou křesťankou ze skupiny 110 školaček unesených oddílem Boko Haram letos v únoru. Ostatní dívky byly po vyjednávání propuštěny. Leah zůstala v zajetí, protože odmítala výměnou za svobodu konvertovat k islámu. Pevnost jejího hlasu a obavy o rodinu dokazují její neochvějnou víru a charakter.

 

Zveřejnění tohoto „důkazu, že je stále naživu“ dalo průchod dohadům o možném obnovení vyjednávání v nejbližší době. Kanadský hlas mučedníků ve spolupráci s dalšími organizacemi vyzývá nigerijskou vládu, aby uspíšila propuštění Leah i zbývajících rukojmích unesených v Chiboku. Současně prosíme křesťany z celého světa, aby pozvedali Leah a její rodinu na modlitbách.

 

Více informací o tomto a dalších případech pronásledování v Nigérii naleznete na stránce Nigeria Country Report.

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


Jiří P., Hradec Králové (02.10.2018 17:07:56)
Požehnaný Spasiteli a Otče náš, kterýž jsi v nebesích, prosíme požehnej naši sestru Leah Sharibu v jejím utrpení...... oslav své jméno i při ní, odměň její věrnost Tobě..... věříme, že jest Tvá všechna moc - na Nebi i na Zemi...... prosíme ve jménu Ježíše. Amen.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V březnu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová kniha.

 

 

Snubní prsten za život

 

Na cele s bojovníky Islámského státu

 

V prosinci 2015 byl na letišti v Chartúmu zadržen tajnou policií český občan Petr Jašek. Následujících čtrnáct měsíců byl vězněn súdánským režimem a v lednu 2017 ho tamní tribunál odsoudil na doživotí za „špionáž a velezradu“, třebaže jeho skutečným „zločinem“ byla prostá snaha pomoci africkým pronásledovaným křesťanům. Co prožíval v obávaném saharském vězení, bylo po dlouhé měsíce předmětem velkých obav a spekulací. V této knize o tom Petr Jašek nyní sám vypravuje…

 

 

Napsali o knize:

 

„Po více než deset let jsem přijímal požehnání ze společné služby s Petrem Jaškem, často v přední linii na obtížných misích. Když jsem četl Petrovy dopisy z vězení, jeho příklad odvážné víry v průběhu věznění (a dokonce i mučení) mě trvale proměnil. Kdykoli na své cestě poslušnosti Božímu vedení narazím na obtíže, vzpomenu si na Petra, neprávem vězněného kvůli Kristu, ale ochotného přijímat hrůzné podmínky jako součást zvláštního Božího pověření. Každý z nás se nakonec musí rozhodnout, zda je ochoten dovolit, aby se naše utrpení stalo svědectvím – pro Krista, k Boží slávě. Začtěte se do příběhu proměňujícího lidský život, a nechť si Pán použije tuto knihu, aby i vás inspirovala k neochvějnému postoji v každé zkoušce.“

— Cole Richards, President, The Voice of the Martyrs, USA

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.