Aktuálně

 

31. 08. 2018

Pákistán: Křesťan při útoku oslepl na jedno oko

 

 
Vikram John (fotografie: Morning Star News)

(Morning Star News, Christians in Pakistan)

 

Mladý křesťan v Karáčí při útoku ozbrojených sousedů oslepl na jedno oko. Vetřelci napadli ještě několik dalších rodinných příslušníků, ti však utržili jen lehká zranění.

 

Koncem roku 2017 se Alvin John s rodinou nastěhoval do nového domu. Od samotného začátku jim komplikovali život sousedé, kteří nesouhlasili s jejich křesťanskou vírou. Došlo i na výhrůžky.

 

Osudného večera se Alvinův pětadvacetiletý syn Vikram dostal do konfliktu s několika mladíky. Vše začalo tím, že Vikram bránil mladší sestru, kterou mladíci obtěžovali.

 

Jen chvíli poté, co se vrátil domů a zavřel za sebou dveře, začaly vzduchem létat cihly a kameny, které rozbily okno a poškodily vrata. Útočníci křesťany vyzývali, aby se odstěhovali, pokud chtějí zůstat naživu. Nakonec odešli, ale záhy se vrátili a násilím pronikli dovnitř. Vikram při útoku utržil několik zranění, nejvážnějším však bylo poškození levého oka, na které oslepl. Alvin a jeho druhý syn Sunil byli rovněž zbiti, ale jejich zranění nejsou vážná.

 

Alvin je přesvědčen, že člověk, který útok vedl, má vazby na islamistickou politickou stranu, nechvalně proslulou podporováním podobných gangů po celém Pákistánu. Incident byl nahlášen na policii, ale Alvin se obává, že díky této politické podpoře nebudou výtržníci ani obviněni.

 

Modlete se za uzdravení Vikramova oka v naději, že se mu opět vrátí zrak, a za úplné zotavení ze všech ostatních zranění. Pozvedejte na modlitbách i další rodinné příslušníky, kteří čelí neustálému obtěžování. Modlete se, aby je Bůh chránil a staral se o ně. Kéž navzdory všem těžkostem členové napadené rodiny nepřestanou svým nepřátelům vydávat živé svědectví o Boží milosti. Přimlouvejte se také za všechny, kdo jsou za útok odpovědní, aby byli předvedeni před spravedlnost, reagovali na Boží usvědčení, činili pokání a přijali spasení.

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

V listopadu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová e-kniha.

 

 

Z boje o náboženství v sovětském Rusku

 

Zápisky věřícího (1917–1923)

 

Křesťanský myslitel, teolog, publicista a veřejná osobnost, jeden z vedoucích představitelů Ruského studentského křesťanského hnutí, v této autobiografické knize líčí události od ruské revoluce až do svého vyhoštění ze Sovětského svazu.

 

E-kniha vychází z tištěné publikace vydané v Praze roku 1931 Křesťanským spolkem mladíků v Čechách. Z ruského originálu Записки верующего. Из истории Религиозного движения в России (1917–1923) přeložil Samuel Verner.

 

Text nového vydání (2020) byl jazykově a redakčně upraven. Titul je k dispozici pouze v elektronické podobě (ve formátech Kindle a EPUB).

 

 

TIP: Všechny e-knihy z nakladatelství Stefanos si můžete také zdarma půjčit ve vaší místní knihovně. Pokud si zatím e-knihy v knihovně nepůjčujete, přečtěte si, jak na to.

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

 

    Zakladatel Hlasu mučedníků se jmenoval Richard …

Antispam:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. (Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné.) Doplňte správnou odpověď na kontrolní otázku do pole „Antispam“. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.