Aktuálně

 

01. 09. 2018

Čína: Opatření namířená proti křesťanským společenstvím

 

 
Úředně zapečetěný vstup do modlitebny. (Fotografie: ChinaAid)

(ChinaAid)

 

Se zaváděním nových směrnic regulujících fungování náboženských institucí čelí křesťanská společenství po celé zemi závažným problémům, které jim působí orgány na místní, provinciální i celostátní úrovni. Opatření se snaží křesťany přinutit, aby se přizpůsobili státním ideologiím v rámci „sjednocování národního myšlení“.

 

Z budov jsou odstraňovány kříže a úřady nařizují společenstvím zpívat vlastenecké písně a vyvěšovat státní vlajky. Na neregistrovaná „domácí“ společenství je vyvíjen nátlak, aby se připojila k registrovaným hnutím, což by pro ně znamenalo větší míru ovlivňování státem.

 

Ušetřena však nejsou ani registrovaná společenství. Od začátku letošního roku muselo v provincii Čching-chaj ukončit činnost více než 20 křesťanských uskupení, včetně několika registrovaných. Člen úzkého vedení Hnutí trojí soběstačnosti (Three Self Patriotic Movement, TSPM) podal proti vynucenému zavírání sborů oficiální protest.

 

Nejtvrdší opozici však čelí společenství, která se k oficiálním strukturám odmítají připojit. Orgány například nutí majitele nemovitostí, aby křesťanům přestali pronajímat budovy. Šesti pobočkám církve „Sión“ byl nedávno vydán zákaz činnosti se zdůvodněním, že se společenství odmítala registrovat.

 

Uvedené příklady demonstrují jen několik z mnoha způsobů obtěžování a zastrašování čínských křesťanů kvůli jejich víře. Více informací o protivenství, kterému jsou místní věřící vystaveni, naleznete na stránkách China Country Report.

 

V souvislosti s touto sílící vlnou opozice se modlete, aby se členové sužovaných čínských společenství drželi své víry, pevně ukotvení na „skále věků“. Kéž jim při konfrontaci s úřady vždy vytanou v mysli správná slova (Lukáš 12,11–13). Modlete se také za nátlak na představitele čínského režimu, aby respektovali ústavou garantovanou svobodu vyznání a dovolili místním lidem vzdávat chválu Bohu veškerého stvoření.

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: Jedním z cílů z. s. Pomoc pronásledované církvi (provozovatele těchto stránek) je podpora vydávání literatury,
která vypovídá o křesťanských mučednících a o svědcích víry. Nákupem některé z těchto knih (z nakladatelství Stefanos) umožníte vydávání dalších titulů (v papírové i elektronické podobě). Objednávkový formulář naleznete zde.

Bill Higgins: Hus drží klíč Richard Wurmbrand: Kristus na židovské cestě Hans Martin Braun: Let přes hranice Richard Wurmbrand: Od utrpení k triumfu Richard Wurmbrand: Sám s Bohem Ken Anderson: Smělý jako beránek Richard Wurmbrand: V Božím podzemí Darlene Deiblerová-Roseová: Ve stínu vycházejícího slunce Richard Wurmbrand: Vězeňské zdi kdyby promluvily Hermann Hartfeld: Víra navzdory KGB Eric Foley: Z pokolení na pokolení

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.