Aktuálně

 

01. 09. 2018

Čína: Opatření namířená proti křesťanským společenstvím

 

 
Úředně zapečetěný vstup do modlitebny. (Fotografie: ChinaAid)

(ChinaAid)

 

Se zaváděním nových směrnic regulujících fungování náboženských institucí čelí křesťanská společenství po celé zemi závažným problémům, které jim působí orgány na místní, provinciální i celostátní úrovni. Opatření se snaží křesťany přinutit, aby se přizpůsobili státním ideologiím v rámci „sjednocování národního myšlení“.

 

Z budov jsou odstraňovány kříže a úřady nařizují společenstvím zpívat vlastenecké písně a vyvěšovat státní vlajky. Na neregistrovaná „domácí“ společenství je vyvíjen nátlak, aby se připojila k registrovaným hnutím, což by pro ně znamenalo větší míru ovlivňování státem.

 

Ušetřena však nejsou ani registrovaná společenství. Od začátku letošního roku muselo v provincii Čching-chaj ukončit činnost více než 20 křesťanských uskupení, včetně několika registrovaných. Člen úzkého vedení Hnutí trojí soběstačnosti (Three Self Patriotic Movement, TSPM) podal proti vynucenému zavírání sborů oficiální protest.

 

Nejtvrdší opozici však čelí společenství, která se k oficiálním strukturám odmítají připojit. Orgány například nutí majitele nemovitostí, aby křesťanům přestali pronajímat budovy. Šesti pobočkám církve „Sión“ byl nedávno vydán zákaz činnosti se zdůvodněním, že se společenství odmítala registrovat.

 

Uvedené příklady demonstrují jen několik z mnoha způsobů obtěžování a zastrašování čínských křesťanů kvůli jejich víře. Více informací o protivenství, kterému jsou místní věřící vystaveni, naleznete na stránkách China Country Report.

 

V souvislosti s touto sílící vlnou opozice se modlete, aby se členové sužovaných čínských společenství drželi své víry, pevně ukotvení na „skále věků“. Kéž jim při konfrontaci s úřady vždy vytanou v mysli správná slova (Lukáš 12,11–13). Modlete se také za nátlak na představitele čínského režimu, aby respektovali ústavou garantovanou svobodu vyznání a dovolili místním lidem vzdávat chválu Bohu veškerého stvoření.

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: 15. 10. 2018 vyšla v nakladatelství Stefanos nová e-kniha.

 

 

Z pokolení na pokolení

 

Příběh severokorejské rodiny, která dokázala udržet při životě poselství evangelia v jednom z nejbrutálnějších protikřesťanských režimů, jaké lidstvo zná, po více než padesát let.

 

V roce 1907 přineslo duchovní probuzení v Pchjongjangu do Koreje ohromný rozmach křesťanství. Americký misionář William Blair tehdy prohlásil, že „nesmírný oceán modliteb se nyní vzdouvá k Božímu trůnu“. O padesát let později se v důsledku krutého pronásledování na severu Koreje tento oceán doslova vypařil; přece však dál přežívalo alespoň několik pramínků. Tato kniha přináší příběh jedné severokorejské rodiny, v níž se předávalo evangelium z generace na generaci ve stínu pracovních táborů, věznění, výslechů a především uprostřed každodenního děsivě ubíjejícího života v Severní Koreji.

 

Elektronická kniha je k dispozici ve formátech Kindle (KF8+Mobi) a EPUB.

 

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.