Aktuálně

 

07. 09. 2018

Srí Lanka: Pastorovi nařízeno ukončení veškerých aktivit

 

 
Modlete se, aby srílanští křesťané zůstávali věrní Bohu.

(NCEASL)

 

Křesťanská společenství na Srí Lance jsou často vystavena nenávistným projevům místních obyvatel, kteří nesouhlasí se samotnou existencí křesťanství v této převážně buddhistické zemi.

 

19. srpna v ranních hodinách se pastor společenství Assemblies of God v osadě Dikwella účastnil biblické hodiny s několika členy sboru, když k budově dorazil policista, pastora zatkl a odvezl na místní policejní stanici k výslechu.

 

Na stanici už na něj čekali dva buddhističtí mniši v doprovodu dalších tří mužů. Pastor žádného z nich neznal, zřejmě nebyli místní. Přítomný policejní velitel pastora informoval, že obdržel stížnosti související s náboženskými shromážděními a vyzval ho, aby veškeré křesťanské aktivity v osadě ukončil, nebo je přesunul někam jinam.

 

7. července ve večerních hodinách došlo k dalšímu incidentu v osadě Pilliyaradi. Bohoslužba v místním společenství se pomalu chýlila k závěru, když někdo začal z protější budovy (jednalo se o nebytové prostory) na modlitebnu házet kameny. Poškodil přitom dva automobily patřící členům společenství.

 

17. srpna v noci požár zcela zničil modlitebnu ve Vahaneri. Přestože existuje podezření na žhářský útok a incident byl nahlášen na policii, do zveřejnění této zprávy (23. srpna) se na místo nedostavil žádný policista, aby zahájil vyšetřování.

 

Pamatujte na tyto pastory a členy jejich společenství na modlitbách, zatímco tváří v tvář pronásledování hledají Boží vedení. Modlete se, aby představitelé státních orgánů respektovali práva všech občanů Srí Lanky a přijímali adekvátní opatření, která případy pronásledování a násilnosti omezí. Kéž se v této ostrovní zemi i nadále šíří evangelium a místní křesťané slovem i skutkem vydávají svědectví o Boží lásce všem dosud nespaseným lidem ve svém okolí.

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: 15. 10. 2018 vyšla v nakladatelství Stefanos nová e-kniha.

 

 

Z pokolení na pokolení

 

Příběh severokorejské rodiny, která dokázala udržet při životě poselství evangelia v jednom z nejbrutálnějších protikřesťanských režimů, jaké lidstvo zná, po více než padesát let.

 

V roce 1907 přineslo duchovní probuzení v Pchjongjangu do Koreje ohromný rozmach křesťanství. Americký misionář William Blair tehdy prohlásil, že „nesmírný oceán modliteb se nyní vzdouvá k Božímu trůnu“. O padesát let později se v důsledku krutého pronásledování na severu Koreje tento oceán doslova vypařil; přece však dál přežívalo alespoň několik pramínků. Tato kniha přináší příběh jedné severokorejské rodiny, v níž se předávalo evangelium z generace na generaci ve stínu pracovních táborů, věznění, výslechů a především uprostřed každodenního děsivě ubíjejícího života v Severní Koreji.

 

Elektronická kniha je k dispozici ve formátech Kindle (KF8+Mobi) a EPUB.

 

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.