Aktuálně

 

09. 09. 2018

Indie: Pokles návštěvnosti bohoslužeb kvůli výhrůžkám

 

 
Křesťané v Indii jsou vystaveni stále intenzivnějšímu pronásledování. (Fotografie: World Watch Monitor)

(International Christian Concern)

 

Až do května letošního roku navštěvovalo společenství pastora Singha v osadě Džabua v indickém Madhjapradéši více než 200 křesťanů. Kvůli stále intenzivnějším výhrůžkám radikálních hinduistů v uplynulých měsících některé rodiny přestaly do sboru chodit. V současné době se bohoslužeb účastní 50 až 60 lidí.

 

Šankar, jeden z vesničanů, v rozhovoru poznamenal, že je křesťanem po celý svůj život. Přestože byl vychováván v křesťanské rodině, opakovaně se setkává s nařčením, že „konvertoval k cizí víře a opustil hinduistické náboženství“. V osadě Kardubádí proběhlo v květnu setkání se zastupiteli, na kterém bylo křesťanům sděleno, že by měli do společenství přestat chodit, dokonce by se neměli modlit ani doma. Křesťané se proti tomu ohradili, načež se jich místní obyvatelé začali stranit, až je prakticky úplně vyloučili ze společnosti.

 

Koncem května se Šankar s příbuznými modlil ve svém bytě, když na ně někdo zavolal policii. Policisté Šankara odvedli na stanici, kde ho zbili a vyhrožovali mu. Následně se musel i s rodinou odstěhovat a nalézt si novou práci, aby rodinu uživil.

 

V reakci na podobné násilnosti se mnoho křesťanů rozhodlo, že bohoslužby opravdu přestanou navštěvovat. Jeden z nich vyprávěl, jak se ho sousedé snažili přinutit, aby žili stejně jako všichni hinduisté. Jiný vesničan jménem Babu rezolutně prohlásil: „Ježíše neopustíme; nikdo nedokáže Ježíše vyrvat z našich srdcí!“

 

Vyprošujte těmto vesničanům Boží ochranu, pokoj a sílu, zatímco je veškeré jejich počínání doslova pod drobnohledem a neustále musí čelit nejrůznějším formám obtěžování. Kéž je Duch svatý naplní moudrostí, zatímco se snaží vydávat svědectví víry způsobem oslavujícím Krista. Modlete se, aby životy těchto věrných Kristových následovníků sloužily jako majáky, které budou vyzařovat jasné světlo do okolní temnoty.

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

V listopadu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová e-kniha.

 

 

Z boje o náboženství v sovětském Rusku

 

Zápisky věřícího (1917–1923)

 

Křesťanský myslitel, teolog, publicista a veřejná osobnost, jeden z vedoucích představitelů Ruského studentského křesťanského hnutí, v této autobiografické knize líčí události od ruské revoluce až do svého vyhoštění ze Sovětského svazu.

 

E-kniha vychází z tištěné publikace vydané v Praze roku 1931 Křesťanským spolkem mladíků v Čechách. Z ruského originálu Записки верующего. Из истории Религиозного движения в России (1917–1923) přeložil Samuel Verner.

 

Text nového vydání (2020) byl jazykově a redakčně upraven. Titul je k dispozici pouze v elektronické podobě (ve formátech Kindle a EPUB).

 

 

TIP: Všechny e-knihy z nakladatelství Stefanos si můžete také zdarma půjčit ve vaší místní knihovně. Pokud si zatím e-knihy v knihovně nepůjčujete, přečtěte si, jak na to.

 

Archiv

 






 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

 

    Zakladatel Hlasu mučedníků se jmenoval Richard …

Antispam:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. (Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné.) Doplňte správnou odpověď na kontrolní otázku do pole „Antispam“. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.