Aktuálně

 

13. 09. 2018

Egypt: Davy protestujících muslimů si vynucují ukončování činnosti křesťanských společenství

 

 
Káhira, Egypt (fotografie: Flickr / Andrew A. Shenouda [cc])

(World Watch Monitor)

 

Nejrůznější nařízení a další byrokratická opatření dlouhodobě komplikují život příslušníkům křesťanské menšiny v Egyptě. Více než 3500 společenství po celé zemi čeká na udělení povolení k činnosti, v některých případech již více než dvacet let. Letos v lednu bylo vydáno oficiální rozhodnutí, podle kterého se křesťané mohou scházet v neschválených společenstvích, dokud nebude o jejich žádosti rozhodnuto. Nicméně jen v samotném guvernorátu Luxor si davy protestujících muslimů vynutily ukončení činnosti osmi koptských společenství. Ve všech případech jejich členové čekali na rozhodnutí ve věci zmíněného povolení.

 

V osadě El-Zeniqa muselo místní koptské společenství ukončit činnost 22. srpna, krátce po demonstraci početné skupiny muslimských mladíků, kteří v průběhu akce skandovali výhrůžky určené křesťanům. Výtržníci se také snažili násilím proniknout do kostela, ale věřící zamkli budovu zevnitř a přivolali policii. Policistům se podařilo dav rozehnat, nicméně nakonec budovu zapečetili a umístili před ní hlídku. (K pouličním protestům došlo po rozšíření fámy, že úřady mají v plánu činnost společenství oficiálně povolit.)

 

V guvernorátu Minjá dochází k podobným protestům proti křesťanským společenstvím často. V osadě Ezbet Sultan Pasha byl místní kostel poprvé napaden 13. července, když se místní obyvatelé dozvěděli o podané žádosti o legalizaci. K dalšímu srocení davu došlo 24. srpna. Účastníci zasypali budovu kameny, přičemž poškodili také bezpečnostní kamery. Výtržníci se následně přesunuli k budově, ve které se křesťané modlili, a nakonec ještě zaútočili na několik dalších domů, přičemž křesťanům hlasitě vyhrožovali a prohlašovali, že by existence církve v jejich městě neměla být nikdy schválena.

 

Přimlouvejte se za pokoj v těchto osadách a v srdcích místních obyvatel. Modlete se, aby shromáždění křesťané navzdory veškerému protivenství projevovali vůči svým nepřátelům lásku a Boží milost. Kéž jsou usvědčeni z hříchu a obrátí se ke Kristu, u kterého naleznou odpuštění. Modlete se také za představitele státních orgánů, aby přijali potřebná opatření k urychlení schvalovacích procesů a aby křesťanům do té doby zajistili potřebnou ochranu.

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


Jiří P., Hradec Králové (17.09.2018 12:46:45)
Pane, Bože náš a Otče, prosíme přijdiž již rychle a ukonči svojí divnou mocí vzteklost nepřátel Tvého lidu vyvoleného - Církve i Izraele - prosíme ve jménu Ježíše, Syna Božího. Amen

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

V listopadu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová e-kniha.

 

 

Z boje o náboženství v sovětském Rusku

 

Zápisky věřícího (1917–1923)

 

Křesťanský myslitel, teolog, publicista a veřejná osobnost, jeden z vedoucích představitelů Ruského studentského křesťanského hnutí, v této autobiografické knize líčí události od ruské revoluce až do svého vyhoštění ze Sovětského svazu.

 

E-kniha vychází z tištěné publikace vydané v Praze roku 1931 Křesťanským spolkem mladíků v Čechách. Z ruského originálu Записки верующего. Из истории Религиозного движения в России (1917–1923) přeložil Samuel Verner.

 

Text nového vydání (2020) byl jazykově a redakčně upraven. Titul je k dispozici pouze v elektronické podobě (ve formátech Kindle a EPUB).

 

 

TIP: Všechny e-knihy z nakladatelství Stefanos si můžete také zdarma půjčit ve vaší místní knihovně. Pokud si zatím e-knihy v knihovně nepůjčujete, přečtěte si, jak na to.

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

 

    Zakladatel Hlasu mučedníků se jmenoval Richard …

Antispam:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. (Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné.) Doplňte správnou odpověď na kontrolní otázku do pole „Antispam“. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.