Aktuálně

 

13. 09. 2018

Egypt: Davy protestujících muslimů si vynucují ukončování činnosti křesťanských společenství

 

 
Káhira, Egypt (fotografie: Flickr / Andrew A. Shenouda [cc])

(World Watch Monitor)

 

Nejrůznější nařízení a další byrokratická opatření dlouhodobě komplikují život příslušníkům křesťanské menšiny v Egyptě. Více než 3500 společenství po celé zemi čeká na udělení povolení k činnosti, v některých případech již více než dvacet let. Letos v lednu bylo vydáno oficiální rozhodnutí, podle kterého se křesťané mohou scházet v neschválených společenstvích, dokud nebude o jejich žádosti rozhodnuto. Nicméně jen v samotném guvernorátu Luxor si davy protestujících muslimů vynutily ukončení činnosti osmi koptských společenství. Ve všech případech jejich členové čekali na rozhodnutí ve věci zmíněného povolení.

 

V osadě El-Zeniqa muselo místní koptské společenství ukončit činnost 22. srpna, krátce po demonstraci početné skupiny muslimských mladíků, kteří v průběhu akce skandovali výhrůžky určené křesťanům. Výtržníci se také snažili násilím proniknout do kostela, ale věřící zamkli budovu zevnitř a přivolali policii. Policistům se podařilo dav rozehnat, nicméně nakonec budovu zapečetili a umístili před ní hlídku. (K pouličním protestům došlo po rozšíření fámy, že úřady mají v plánu činnost společenství oficiálně povolit.)

 

V guvernorátu Minjá dochází k podobným protestům proti křesťanským společenstvím často. V osadě Ezbet Sultan Pasha byl místní kostel poprvé napaden 13. července, když se místní obyvatelé dozvěděli o podané žádosti o legalizaci. K dalšímu srocení davu došlo 24. srpna. Účastníci zasypali budovu kameny, přičemž poškodili také bezpečnostní kamery. Výtržníci se následně přesunuli k budově, ve které se křesťané modlili, a nakonec ještě zaútočili na několik dalších domů, přičemž křesťanům hlasitě vyhrožovali a prohlašovali, že by existence církve v jejich městě neměla být nikdy schválena.

 

Přimlouvejte se za pokoj v těchto osadách a v srdcích místních obyvatel. Modlete se, aby shromáždění křesťané navzdory veškerému protivenství projevovali vůči svým nepřátelům lásku a Boží milost. Kéž jsou usvědčeni z hříchu a obrátí se ke Kristu, u kterého naleznou odpuštění. Modlete se také za představitele státních orgánů, aby přijali potřebná opatření k urychlení schvalovacích procesů a aby křesťanům do té doby zajistili potřebnou ochranu.

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


Jiří P., Hradec Králové (17.09.2018 12:46:45)
Pane, Bože náš a Otče, prosíme přijdiž již rychle a ukonči svojí divnou mocí vzteklost nepřátel Tvého lidu vyvoleného - Církve i Izraele - prosíme ve jménu Ježíše, Syna Božího. Amen

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V březnu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová kniha.

 

 

Snubní prsten za život

 

Na cele s bojovníky Islámského státu

 

V prosinci 2015 byl na letišti v Chartúmu zadržen tajnou policií český občan Petr Jašek. Následujících čtrnáct měsíců byl vězněn súdánským režimem a v lednu 2017 ho tamní tribunál odsoudil na doživotí za „špionáž a velezradu“, třebaže jeho skutečným „zločinem“ byla prostá snaha pomoci africkým pronásledovaným křesťanům. Co prožíval v obávaném saharském vězení, bylo po dlouhé měsíce předmětem velkých obav a spekulací. V této knize o tom Petr Jašek nyní sám vypravuje…

 

 

Napsali o knize:

 

„Po více než deset let jsem přijímal požehnání ze společné služby s Petrem Jaškem, často v přední linii na obtížných misích. Když jsem četl Petrovy dopisy z vězení, jeho příklad odvážné víry v průběhu věznění (a dokonce i mučení) mě trvale proměnil. Kdykoli na své cestě poslušnosti Božímu vedení narazím na obtíže, vzpomenu si na Petra, neprávem vězněného kvůli Kristu, ale ochotného přijímat hrůzné podmínky jako součást zvláštního Božího pověření. Každý z nás se nakonec musí rozhodnout, zda je ochoten dovolit, aby se naše utrpení stalo svědectvím – pro Krista, k Boží slávě. Začtěte se do příběhu proměňujícího lidský život, a nechť si Pán použije tuto knihu, aby i vás inspirovala k neochvějnému postoji v každé zkoušce.“

— Cole Richards, President, The Voice of the Martyrs, USA

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.