Aktuálně

 

22. 09. 2018

Indie: Stovky křesťanů obviněny z „šíření nepravdivých informací o hinduismu“

 

 
Ilustrační fotografie: World Watch Monitor

(Indian Express, AsiaNews, UCANews)

 

Na základě stížnosti podané zástupci skupiny hinduistických aktivistů bylo nedávno obviněno 271 křesťanů, členů letničního společenství v Džaunpúru ve spolkovém státě Uttarpradéš. Křesťané se podle obvinění měli dopustit šíření nepravdivých informací o hinduismu a také během svých shromáždění obracet místní obyvatele ke křesťanství – proti jejich vůli, dokonce s použitím omamných látek.

 

Policisté obvinění prošetřují. Podle poslední zprávy jsou v zápise jmenováni jen tři pastoři (Durga Prasad Yadav, Kirit Rai a Jitendra Ram), zbývající křesťané jsou zmíněni jako „spolupachatelé“. Podle člověka obeznámeného se situací opozice zesílila zejména poté, co křesťanská shromáždění začala přitahovat početné zástupy a účastníci tvrdili, že byli po modlitbě uzdraveni. „Obvinění, že by lidem byly podávány drogy s úmyslem je obrátit ke křesťanství, jsou absurdní. Žádný křesťan by nic takového neudělal.“

 

Nepřátelské postoje vůči křesťanství sílí nejen ve spolkovém státě Uttarpradéš, ale i v mnoha dalších částech Indie. Podrobnosti naleznete na stránce India Country Report.

 

Modlete se za odhalení pravdy a následné zrušení všech obvinění vznesených proti těmto věrným Kristovým svědkům. Kéž všichni, kdo přišli k víře díky jejich službě, rostou v milosti a poznání našeho Spasitele a Pána (2. Petrův 3,18). Přimlouvejte se také za lidi, kteří proti nim vznesli falešná obvinění – v naději, že budou usvědčeni, budou činit pokání a celým srdcem uvěří v Ježíše.

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


Jiří P., Hradec Králové (01.10.2018 20:48:28)
Pane, Bože náš, prosíme povstaň, a dej odplatu pyšným.....prosíme ochraň od zlého své věrné v Indii - ..............přijdiž tedy, Pane Ježíši! Amen.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V březnu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová kniha.

 

 

Snubní prsten za život

 

Na cele s bojovníky Islámského státu

 

V prosinci 2015 byl na letišti v Chartúmu zadržen tajnou policií český občan Petr Jašek. Následujících čtrnáct měsíců byl vězněn súdánským režimem a v lednu 2017 ho tamní tribunál odsoudil na doživotí za „špionáž a velezradu“, třebaže jeho skutečným „zločinem“ byla prostá snaha pomoci africkým pronásledovaným křesťanům. Co prožíval v obávaném saharském vězení, bylo po dlouhé měsíce předmětem velkých obav a spekulací. V této knize o tom Petr Jašek nyní sám vypravuje…

 

 

Napsali o knize:

 

„Jedním dechem jsem přečetl tuto knihu, která v dnešní rozdělené společnosti ukazuje cestu, jak je možné zvítězit nad brutalitou a nenávistí. Z tohoto dramatického vyprávění jsem pochopil, že je to skrytá, obrovská síla hluboké víry, lásky a odpuštění. Děkuji bratru Petrovi za svědectví, že se stal nejen hlasem mučedníků, ale i výkřikem, který čeká na naši odpověď.“

— Leoš Ryška, SDB, ředitel TV Noe

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.