Aktuálně

 

28. 09. 2018

Eritrea: Po návštěvě zahraničního kazatele zadrželi místní křesťany agenti státní bezpečnosti

 

 
Mulu byla zadržena na tajném křesťanském shromáždění. Její manžel zemřel ve vězení. (Fotografie: Hlas mučedníků USA)

(BBC, Hlas mučedníků USA)

 

Uzavření mírové dohody mezi Eritreou a Etiopií vyvolalo v mnoha lidech naději, že se současně zlepší také situace v oblasti porušování lidských práv a náboženského útisku v Eritreji.

 

18. července v Asmaře přistálo po více než dvaceti letech první letadlo z Etiopie. Jedním z pasažérů byl letniční evangelista Surafiel Demssie.

 

Po příletu do hlavního města pastor Surafiel uspořádal na ulici neformální evangelizační shromáždění. Krátce poté zase odletěl – a to byl impuls po zásah policie. Podle poslední zprávy bylo zatím zadrženo pět lidí, další se skrývají. Jeden z nich, který zřejmě akci zorganizoval, byl zatčen na letišti.

 

Příbuzným bylo nejprve sděleno, že zadržení křesťané blokovali dopravu na ulici a že budou brzy propuštěni. Později se však zjistilo, že je zatkli agenti státní bezpečnosti. Dodnes se neobjevili před soudem. (V případech politických vězňů, včetně křesťanů, je v Eritreji zcela běžné, že nikdy nejsou oficiálně obviněni, přestože jsou dlouhodobě vězněni v děsivých podmínkách.)

 

Další informace o pronásledování křesťanů v Eritreji naleznete na stránce Eritrea Country Report (v angličtině) nebo v aktuálním vydání bulletinu Hlas mučedníků (v češtině).

 

Zatímco mezi těmito dvěma východoafrickými zeměmi nastává nová éra vztahů, vyprošujte eritrejským křesťanům moudrost a dar rozlišování. Pamatujte zejména na pětici nedávno zadržených, ale také za stovky dalších, kteří kvůli své víře skončili za mřížemi. Kéž je Bůh obdaří silou a odvahou, zatímco čekají na vysvobození, a současně naplňuje pokojem ustarané příbuzné.

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V březnu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová kniha.

 

 

Snubní prsten za život

 

Na cele s bojovníky Islámského státu

 

V prosinci 2015 byl na letišti v Chartúmu zadržen tajnou policií český občan Petr Jašek. Následujících čtrnáct měsíců byl vězněn súdánským režimem a v lednu 2017 ho tamní tribunál odsoudil na doživotí za „špionáž a velezradu“, třebaže jeho skutečným „zločinem“ byla prostá snaha pomoci africkým pronásledovaným křesťanům. Co prožíval v obávaném saharském vězení, bylo po dlouhé měsíce předmětem velkých obav a spekulací. V této knize o tom Petr Jašek nyní sám vypravuje…

 

 

Napsali o knize:

 

„Po více než deset let jsem přijímal požehnání ze společné služby s Petrem Jaškem, často v přední linii na obtížných misích. Když jsem četl Petrovy dopisy z vězení, jeho příklad odvážné víry v průběhu věznění (a dokonce i mučení) mě trvale proměnil. Kdykoli na své cestě poslušnosti Božímu vedení narazím na obtíže, vzpomenu si na Petra, neprávem vězněného kvůli Kristu, ale ochotného přijímat hrůzné podmínky jako součást zvláštního Božího pověření. Každý z nás se nakonec musí rozhodnout, zda je ochoten dovolit, aby se naše utrpení stalo svědectvím – pro Krista, k Boží slávě. Začtěte se do příběhu proměňujícího lidský život, a nechť si Pán použije tuto knihu, aby i vás inspirovala k neochvějnému postoji v každé zkoušce.“

— Cole Richards, President, The Voice of the Martyrs, USA

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.