Aktuálně

 

28. 09. 2018

Eritrea: Po návštěvě zahraničního kazatele zadrželi místní křesťany agenti státní bezpečnosti

 

 
Mulu byla zadržena na tajném křesťanském shromáždění. Její manžel zemřel ve vězení. (Fotografie: Hlas mučedníků USA)

(BBC, Hlas mučedníků USA)

 

Uzavření mírové dohody mezi Eritreou a Etiopií vyvolalo v mnoha lidech naději, že se současně zlepší také situace v oblasti porušování lidských práv a náboženského útisku v Eritreji.

 

18. července v Asmaře přistálo po více než dvaceti letech první letadlo z Etiopie. Jedním z pasažérů byl letniční evangelista Surafiel Demssie.

 

Po příletu do hlavního města pastor Surafiel uspořádal na ulici neformální evangelizační shromáždění. Krátce poté zase odletěl – a to byl impuls po zásah policie. Podle poslední zprávy bylo zatím zadrženo pět lidí, další se skrývají. Jeden z nich, který zřejmě akci zorganizoval, byl zatčen na letišti.

 

Příbuzným bylo nejprve sděleno, že zadržení křesťané blokovali dopravu na ulici a že budou brzy propuštěni. Později se však zjistilo, že je zatkli agenti státní bezpečnosti. Dodnes se neobjevili před soudem. (V případech politických vězňů, včetně křesťanů, je v Eritreji zcela běžné, že nikdy nejsou oficiálně obviněni, přestože jsou dlouhodobě vězněni v děsivých podmínkách.)

 

Další informace o pronásledování křesťanů v Eritreji naleznete na stránce Eritrea Country Report (v angličtině) nebo v aktuálním vydání bulletinu Hlas mučedníků (v češtině).

 

Zatímco mezi těmito dvěma východoafrickými zeměmi nastává nová éra vztahů, vyprošujte eritrejským křesťanům moudrost a dar rozlišování. Pamatujte zejména na pětici nedávno zadržených, ale také za stovky dalších, kteří kvůli své víře skončili za mřížemi. Kéž je Bůh obdaří silou a odvahou, zatímco čekají na vysvobození, a současně naplňuje pokojem ustarané příbuzné.

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V březnu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová kniha.

 

 

Snubní prsten za život

 

Na cele s bojovníky Islámského státu

 

V prosinci 2015 byl na letišti v Chartúmu zadržen tajnou policií český občan Petr Jašek. Následujících čtrnáct měsíců byl vězněn súdánským režimem a v lednu 2017 ho tamní tribunál odsoudil na doživotí za „špionáž a velezradu“, třebaže jeho skutečným „zločinem“ byla prostá snaha pomoci africkým pronásledovaným křesťanům. Co prožíval v obávaném saharském vězení, bylo po dlouhé měsíce předmětem velkých obav a spekulací. V této knize o tom Petr Jašek nyní sám vypravuje…

 

 

Napsali o knize:

 

„Za knihu Petra Jaška jsem nesmírně vděčný. Připomíná nám, že naše svoboda a naše pohodlí nejsou žádnou samozřejmostí. Petr Jašek líčí svůj příběh bez rušivého patosu – o to jsou jeho slova údernější. Při četbě jsem se v duchu vrátil do komunistických dob, kdy si člověk mohl připadat bezmocný tváří v tvář všemocným silovým strukturám totalitního státu, ale současně jako vítěz nad temnými mocnostmi figurujícími za těmito strukturami. Díky za úžasné svědectví o vítězství nad beznadějí – o tom, že Boží láska skutečně vítězí nad nenávistí. Petr Jašek na vlastní kůži zakusil Pavlova slova, že Boží moc se dokonává v lidské slabosti.“

— Dan Drápal, teolog a publicista

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.