Aktuálně

 

05. 10. 2018

Pákistán: Lékárník zemřel po polití kyselinou

 

 
Pronásledování hrozí všem pákistánským křesťanům, kteří se hlásí ke své víře. (Ilustrační fotografie: Mission Network News)

(AsiaNews, Pakistan Christian Post, International Christian Concern)

 

Faraz Ahmed Badar, křesťanský lékárník z nemocnice ve městě Gudžranvála, byl zavražděn. Útočníci ho polili kyselinou, když šel 5. září ve dvě hodiny ráno z práce.

 

Šestadvacetiletý muž pracoval poslední dva roky jako vedoucí lékárny v nemocnici DHQ.

 

Podle informací rodičů ho dlouhodobě šikanoval muslimský kolega, který nemohl vystát, že je jeho nadřízený křesťan. Před dvěma měsíci Faraze napadla skupina maskovaných mužů, kopali ho do úst a vykřikovali, že „jim křesťan nedokáže ani lízat boty“. Vyhrožovali mu zabitím, pokud z práce neodejde.

 

Farazovi rodiče by se rádi dočkali spravedlnosti. Nicméně navzdory tragédii otec Badar Masih prohlásil: „Můj syn se stal obětí útoku kvůli své křesťanské víře. Domnívám se, že my křesťané nejsme v Pákistánu v bezpečí. Je to však naše země, kterou milujeme celou duší a duchem. Neutečeme někam jinam.“

 

Předkládejte před Pána tyto rodiče, truchlící nad ztrátou svého milovaného syna. Pamatujte na modlitbách také na další pákistánské křesťany, kteří pravidelně čelí podobným hrozbám. Kéž zástupci odpovědných institucí usilují o prosazování práva. V každém případě se přimlouvejte také za pachatele techto zločinů – v naději, že osobně prožijí Boží milost a odpuštění.

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: Jedním z cílů z. s. Pomoc pronásledované církvi (provozovatele těchto stránek) je podpora vydávání literatury,
která vypovídá o křesťanských mučednících a o svědcích víry. Nákupem některé z těchto knih (z nakladatelství Stefanos) umožníte vydávání dalších titulů (v papírové i elektronické podobě). Objednávkový formulář naleznete zde.

Bill Higgins: Hus drží klíč Richard Wurmbrand: Kristus na židovské cestě Hans Martin Braun: Let přes hranice Richard Wurmbrand: Od utrpení k triumfu Richard Wurmbrand: Sám s Bohem Ken Anderson: Smělý jako beránek Richard Wurmbrand: V Božím podzemí Darlene Deiblerová-Roseová: Ve stínu vycházejícího slunce Richard Wurmbrand: Vězeňské zdi kdyby promluvily Hermann Hartfeld: Víra navzdory KGB Eric Foley: Z pokolení na pokolení

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.