Aktuálně

 

11. 10. 2018

Pákistán: Nejvyšší soud odkládá zveřejnění rozsudku v případu Asie Bibi

 

 
Fotografie: Hlas mučedníků USA

(Mission Network News, World Watch Monitor, Deutsche Welle)

 

8. října si pákistánský Nejvyšší soud vyslechl poslední odvolání proti trestu smrti, ke kterému byla před lety odsouzena Asia Bibi. Soudci již sice dospěli k rozhodnutí, ale rozhodli se jej zatím neoznamovat. Současně vyzvali zástupce tisku, aby až do oficiálního vyhlášení rozsudku nezveřejňovali žádné související informace.

 

Na základě obvinění, která jsou obecně vnímána jako nepravdivá, strávila Asia Bibi ve vězení již devět let. Většina lidí zastává přesvědčení, že hlavním důvodem, proč křesťanka dosud nebyla propuštěna, jsou obavy z dalších násilností islámských radikálů.

 

Konkrétní důvod odkladu není znám, nicméně s přihlédnutím k místní situaci se dají očekávat značné problémy, ať bude rozsudek nakonec jakýkoli.

 

Soud může trest smrti potvrdit. V takovém případě by Asia měla poslední možnost – obrátit se přímo na prezidenta. V této situaci by hrál klíčovou úlohu mezinárodní tlak na Pákistán, neboť převážná většina mezinárodní veřejnosti je přesvědčena, že byla křesťanka odsouzena neprávem.

 

Pokud by Asia byla zproštěna viny a propuštěna, ona sama i všichni její podporovatelé by se ocitli v ohrožení života. V roce 2011 byli zavražděni paňdžábský guvernér Salmán Tásír a ministr federální vlády Šahbáz Bhattí, poté co se veřejně postavili na její stranu. Asii i jejím příbuzným by hrozilo nebezpečí ze strany lidí, kteří jsou přesvědčeni o její vině. V bezpečí by nebyla ani v zahraničí, navíc by hrozilo propuknutí vlny násilných protestů po celé zemi. Zástupce jisté radikální skupiny již pohrozil: „Pokud dojde k pokusu o její vydání do zahraničí, následky budou děsivé.“

 

Třetí variantou by mohlo být pozastavení výkonu trestu smrti, respektive jeho změna na doživotí, což v Pákistánu znamená 14 let odnětí svobody. To by pro Asiu představovalo dalších pět let nespravedlivě strávených za mřížemi, zatímco by stále pokračovaly protesty radikálů, dožadujících se její smrti.

 

Vyprošujte soudcům a vedoucím představitelům země moudrost a touhu po spravedlnosti, zatímco zvažují, jak a kdy nejlépe informovat o svém rozhodnutí. Kéž Asia i její rodina prožijí ujištění, že spočívají v rukou Všemocného Boha a přestože se situace může zdát z lidského pohledu neřešitelná, „u Boha je možné všecko“ (Matouš 19,26).

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


Lída (17.10.2018 11:16:04)
Drahý Pane, navštěvuj svou přítomností Asii Bibi, aby byla navzdory okolnostem radostnou křesťankou. Děkuji, Spasiteli, že jsi světlem v tmách.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

V listopadu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová e-kniha.

 

 

Z boje o náboženství v sovětském Rusku

 

Zápisky věřícího (1917–1923)

 

Křesťanský myslitel, teolog, publicista a veřejná osobnost, jeden z vedoucích představitelů Ruského studentského křesťanského hnutí, v této autobiografické knize líčí události od ruské revoluce až do svého vyhoštění ze Sovětského svazu.

 

E-kniha vychází z tištěné publikace vydané v Praze roku 1931 Křesťanským spolkem mladíků v Čechách. Z ruského originálu Записки верующего. Из истории Религиозного движения в России (1917–1923) přeložil Samuel Verner.

 

Text nového vydání (2020) byl jazykově a redakčně upraven. Titul je k dispozici pouze v elektronické podobě (ve formátech Kindle a EPUB).

 

 

TIP: Všechny e-knihy z nakladatelství Stefanos si můžete také zdarma půjčit ve vaší místní knihovně. Pokud si zatím e-knihy v knihovně nepůjčujete, přečtěte si, jak na to.

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

 

    Zakladatel Hlasu mučedníků se jmenoval Richard …

Antispam:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. (Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné.) Doplňte správnou odpověď na kontrolní otázku do pole „Antispam“. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.