Aktuálně

 

13. 10. 2018

Indonésie: Uzavření tří modliteben kvůli chybějícímu povolení

 

 
Členové společenství s cedulí s nápisem informujícím o zapečetění budovy na základě úředního rozhodnutí. (Fotografie: World Watch Monitor)

(World Watch Monitor, Voice of America)

 

Úředníci na indonéském ostrově Sumatra 27. září nařídili uzavření tří modliteben se zdůvodněním, že křesťané nemají potřebná povolení k jejich užívání. Církevní vedoucí nicméně tvrdí, že zákazy souvisí se sílící nervozitou většinové muslimské populace, kterou znepokojuje rychlý růst křesťanských společenství v oblasti.

 

Podle nejmenovaného zdroje měly 28. září proběhnout před těmito modlitebnami protestní akce svolané „Frontou obránců islámu“ s plánovanou účastí zhruba tisícovky demonstrantů a uzavření budov mělo konání protestů zabránit. Zástupci křesťanských společenství již vydali prohlášení, ve kterém naléhají na představitele státních orgánů, aby nepodléhali podobným tlakům a respektovali svobodu náboženského vyznání.

 

Mluvčí okresního výboru v Jambi popírá, že by opatření souviselo s podobným nátlakem. Pokud by (podle něj) křesťané předložili požadované podklady, obdrželi by povolení do týdne. Pastor jednoho z postižených společenství v osadě Západní Kenali však tvrdí, že se v budově scházejí k bohoslužbám od roku 2004 a splnili všechny zákonné požadavky. Navzdory veškerým snahám o udržování dobrých vztahů s místními úřady však povolení stále nedostali.

 

Více informací o problémech křesťanů v Indonésii včetně krátkých dokumentárních filmů naleznete na stránce Indonesia Country Report.

 

Přimlouvejte se za indonéské křesťany. Proste, aby jim Bůh pomáhal zprostředkovávat Kristovu lásku a pokoj bližním, navzdory veškerému protivenství, kterému jsou vystaveni. Modlete se, aby představitelé státních orgánů respektovali práva všech občanů a umožnili křesťanům znovu začít používat uzavřené modlitebny, aniž by byli ohrožováni dalšími demonstracemi. Kéž se v celé oblasti i nadále šíří zvěst evangelia a ještě mnoho lidí pozná Ježíše jako svého Spasitele a Pána.

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

TIP na (tištěnou) knihu:

 

Darlene Deiblerová-Roseová: Ve stínu vycházejícího slunce

 

Podivuhodný příběh americké misionářky v japonském zajetí za druhé světové války.

 

Službu z. s. Pomoc pronásledované církvi (provozovatele těchto internetových stránek) je možné podpořit také zakoupením knihy z nabídky nakladatelství Stefanos. Pokud vás zajímají informace z Indonésie, doporučujeme vám titul Ve stínu vycházejícího slunce – k objednání použijte online formulář.

 

Poštovné a balné neúčtujeme, zaplatíte pouze cenu samotné knihy – navíc s 5% slevou pro čtenáře Hlasu mučedníků, tj. 236 Kč (181 Kč při objednávce 2 a více výtisků).

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

V listopadu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová e-kniha.

 

 

Z boje o náboženství v sovětském Rusku

 

Zápisky věřícího (1917–1923)

 

Křesťanský myslitel, teolog, publicista a veřejná osobnost, jeden z vedoucích představitelů Ruského studentského křesťanského hnutí, v této autobiografické knize líčí události od ruské revoluce až do svého vyhoštění ze Sovětského svazu.

 

E-kniha vychází z tištěné publikace vydané v Praze roku 1931 Křesťanským spolkem mladíků v Čechách. Z ruského originálu Записки верующего. Из истории Религиозного движения в России (1917–1923) přeložil Samuel Verner.

 

Text nového vydání (2020) byl jazykově a redakčně upraven. Titul je k dispozici pouze v elektronické podobě (ve formátech Kindle a EPUB).

 

 

TIP: Všechny e-knihy z nakladatelství Stefanos si můžete také zdarma půjčit ve vaší místní knihovně. Pokud si zatím e-knihy v knihovně nepůjčujete, přečtěte si, jak na to.

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

 

    Zakladatel Hlasu mučedníků se jmenoval Richard …

Antispam:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. (Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné.) Doplňte správnou odpověď na kontrolní otázku do pole „Antispam“. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.