Aktuálně

 

13. 10. 2018

Indonésie: Uzavření tří modliteben kvůli chybějícímu povolení

 

 
Členové společenství s cedulí s nápisem informujícím o zapečetění budovy na základě úředního rozhodnutí. (Fotografie: World Watch Monitor)

(World Watch Monitor, Voice of America)

 

Úředníci na indonéském ostrově Sumatra 27. září nařídili uzavření tří modliteben se zdůvodněním, že křesťané nemají potřebná povolení k jejich užívání. Církevní vedoucí nicméně tvrdí, že zákazy souvisí se sílící nervozitou většinové muslimské populace, kterou znepokojuje rychlý růst křesťanských společenství v oblasti.

 

Podle nejmenovaného zdroje měly 28. září proběhnout před těmito modlitebnami protestní akce svolané „Frontou obránců islámu“ s plánovanou účastí zhruba tisícovky demonstrantů a uzavření budov mělo konání protestů zabránit. Zástupci křesťanských společenství již vydali prohlášení, ve kterém naléhají na představitele státních orgánů, aby nepodléhali podobným tlakům a respektovali svobodu náboženského vyznání.

 

Mluvčí okresního výboru v Jambi popírá, že by opatření souviselo s podobným nátlakem. Pokud by (podle něj) křesťané předložili požadované podklady, obdrželi by povolení do týdne. Pastor jednoho z postižených společenství v osadě Západní Kenali však tvrdí, že se v budově scházejí k bohoslužbám od roku 2004 a splnili všechny zákonné požadavky. Navzdory veškerým snahám o udržování dobrých vztahů s místními úřady však povolení stále nedostali.

 

Více informací o problémech křesťanů v Indonésii včetně krátkých dokumentárních filmů naleznete na stránce Indonesia Country Report.

 

Přimlouvejte se za indonéské křesťany. Proste, aby jim Bůh pomáhal zprostředkovávat Kristovu lásku a pokoj bližním, navzdory veškerému protivenství, kterému jsou vystaveni. Modlete se, aby představitelé státních orgánů respektovali práva všech občanů a umožnili křesťanům znovu začít používat uzavřené modlitebny, aniž by byli ohrožováni dalšími demonstracemi. Kéž se v celé oblasti i nadále šíří zvěst evangelia a ještě mnoho lidí pozná Ježíše jako svého Spasitele a Pána.

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V březnu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová kniha.

 

 

Snubní prsten za život

 

Na cele s bojovníky Islámského státu

 

V prosinci 2015 byl na letišti v Chartúmu zadržen tajnou policií český občan Petr Jašek. Následujících čtrnáct měsíců byl vězněn súdánským režimem a v lednu 2017 ho tamní tribunál odsoudil na doživotí za „špionáž a velezradu“, třebaže jeho skutečným „zločinem“ byla prostá snaha pomoci africkým pronásledovaným křesťanům. Co prožíval v obávaném saharském vězení, bylo po dlouhé měsíce předmětem velkých obav a spekulací. V této knize o tom Petr Jašek nyní sám vypravuje…

 

 

Napsali o knize:

 

“Když jsem pročítal tuto knihu, vybavily se mi vzpomínky na těžkou dobu, kdy Petr zmizel a my jsme neměli žádné zprávy o tom, co se mu stalo. Ale také jsem vzpomínal na to, jak se náš sbor semkl na modlitbách a v půstu. Navzdory nejistotě a strachu Bůh znovu a znovu naplňoval naše srdce pokojem a vírou, že se Petr vrátí domů. A když se vrátil, žasl jsem, koho vidím. Žádný zlomený člověk, jak mnozí předpokládali, ale vyzrálý muž, plný víry, radosti, vděčnosti a lásky k Ježíši. Jako se zlato přepaluje ohněm, tak i oheň utrpení přepálil Petra v hlubokého, vroucího a odvážného Božího služebníka. Věřím, že Bůh stejně jako Petra neopustí ani nikoho z nás. Ať procházíme čímkoli, dá nám sílu, anebo nás vezme do náruče a přenese na bezpečnou půdu. Díky Bohu za Jeho věrnost, pomoc a milost. Díky, že zlo obrací v dobro, díky, že z Jeho rukou nás nikdo a nic nevytrhne. A díky za všechny, kteří mohli skrze Petra poznat a přijmout Krista.“

— Daniel Kaleta, kazatel Církve bratrské

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.