Aktuálně

 

26. 10. 2018

Srí Lanka: Nárůst násilností namířených proti křesťanům

 

 

(Morning Star News, Release International)

 

Srílanská církev čelila v uplynulém roce dalšímu nárůstu násilností a nejrůznějších forem diskriminace. K problémům nově přispívá posilování hinduistického extrémismu, který v zemi pomalu zapouští kořeny. (Agresivním projevům buddhistických radikálů jsou místní věřící vystaveni již mnoho let.)

 

V období od ledna do září Národní křesťanská evangelikální aliance Srí Lanky (National Christian Evangelical Alliance of Sri Lanka, NCEASL) informovala o 67 incidentech. Při jednom z nich přibližně stovka obyvatel okolních osad napadla křesťanskou modlitebnu ve městě Beliatta. Útočníci se dožadovali ukončení bohoslužeb, pastorovi a jeho rodině vyhrožovali zabitím. O tři dny později demonstrovalo na místě přibližně 500 lidí a pastor s rodinou museli vyhledat policejní ochranu.

 

Svůj vliv na Srí Lance upevňují také hinduistické nacionalistické organizace původem z Indie, jako například RSS. Na setkání s místními hinduisty jejich kazatelé podněcují nenávist a páchání násilností na křesťanech, zejména ve východní části ostrova. NCEASL, partnerská organizace Hlasu mučedníků, oběti násilností podporuje, mimo jiné jim pomáhá s podáváním žalob na pachatele útoků.

 

Přestože křesťané v mnoha případech dokážou útočníkům odpustit a prostě žít dál, pronásledování může některým vzít chuť [v životě víry] pokračovat. Advokát pracující pro NCEASL uvedl: „Je to opravdu neradostná situace. Na jednu stranu pronásledování působí růst církve, ale také už jsme byli svědky případů, kdy pronásledování členy společenství zcela zlomilo.“

 

Další příběhy demonstrující problémy, se kterými se srílanská církev potýká, naleznete na stránce Sri Lanka Country Report.

 

Kéž Bůh naplní srdce i mysli křesťanů po celé Srí Lance svým pokojem, dodává jim sílu a povzbuzuje je. Modlete se za NCEASL a další organizace, které jim pomáhají překonat nelehké období. Přimlouvejte se také za jejich pronásledovatele, aby zakusili Kristovu lásku a ve víře se k němu obrátili.

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

V listopadu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová e-kniha.

 

 

Z boje o náboženství v sovětském Rusku

 

Zápisky věřícího (1917–1923)

 

Křesťanský myslitel, teolog, publicista a veřejná osobnost, jeden z vedoucích představitelů Ruského studentského křesťanského hnutí, v této autobiografické knize líčí události od ruské revoluce až do svého vyhoštění ze Sovětského svazu.

 

E-kniha vychází z tištěné publikace vydané v Praze roku 1931 Křesťanským spolkem mladíků v Čechách. Z ruského originálu Записки верующего. Из истории Религиозного движения в России (1917–1923) přeložil Samuel Verner.

 

Text nového vydání (2020) byl jazykově a redakčně upraven. Titul je k dispozici pouze v elektronické podobě (ve formátech Kindle a EPUB).

 

 

TIP: Všechny e-knihy z nakladatelství Stefanos si můžete také zdarma půjčit ve vaší místní knihovně. Pokud si zatím e-knihy v knihovně nepůjčujete, přečtěte si, jak na to.

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

 

    Zakladatel Hlasu mučedníků se jmenoval Richard …

Antispam:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. (Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné.) Doplňte správnou odpověď na kontrolní otázku do pole „Antispam“. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.