Aktuálně

 

02. 11. 2018

Čína: Další uzavírání církevních budov

 

 
Lin Kche-čen (Fotografie: China Aid)

(China Aid)

 

Celostátní kampaň vedená proti neregistrovaným křesťanským společenstvím pokračuje. Úřady v uplynulých týdnech nechaly uzavřít několik budov, případně do nich byl věřícím znemožněn vstup.

 

16. října policisté zapečetili budovu společenství Kuang-fu v Kuang-čou, poté co byla úřady označena jako „nevyhovující“. Členové společenství se v minulosti potýkali s podobnými problémy již několikrát. V červenci se s pastorem Ma Kche setkal zástupce úřadu pro náboženské záležitosti a vyzval ho, aby se připojil ke státnímu Hnutí trojí soběstačnosti. Po odmítnutí následovalo varování, že úřad na křesťany „dohlédne“.

 

K dalšímu incidentu došlo rovněž v Kuang-čou, když policisté vytvořili kordon před budovou společenství Žung-kuej-li, ve které se křesťané scházeli k bohoslužbám již od 50. let. Pastor Lin Sien-kao byl tehdy zatčen a strávil za mřížemi více než 20 let. Po propuštění v roce 1978 činnost společenství obnovil a od té doby se účast na bohoslužbách postupně zvyšovala až na dnešních několik tisíc lidí. Přestože se křesťanům podařilo s místním úřadem dohodnouty, 14. října jim policisté zabránili ve vstupu, takže museli zrušit program nedělní školy a několik dalších setkání.

 

21. října skupina policistů pronikla do budovy společenství Jung-fu v provincii Fu-ťien, zatímco v objektu probíhala bohoslužba. Pastor Lin Kche-čen se zeptal, zda by mohli počkat, než shromáždění skončí. Policisté ho však okřikli, že shromáždění musí skončit hned, a že se ho v prvé řadě nikdo neměl účastnit.

 

Když se přítomní křesťané pokusili odejít, policisté zablokovali dveře a začali jim kontrolovat doklady a shromažďovat osobní údaje. Nakonec ještě pohrozili, že se za týden opět vrátí.

 

Více zpráv o pronásledování křesťanů v Číně naleznete na stránce China Country Report.

 

Modlete se za početná křesťanská společenství po celé Číně, jejichž členové jsou obtěžováni a zastrašováni státními orgány. Pozvedejte na modlitbách jejich vedoucí. Vyprošujte jim moudrost při jednání s úřady, aby věděli, jak reagovat na vznesená obvinění. Kéž čínští křesťané dostávají příležitosti ke zvěstování evangelia a kéž z nich vyzařuje Boží světlo, dokonce i v přítomnosti žalobců, aby v Ježíše uvěřilo ještě mnoho vzácných duší.

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V červenci 2017 vyšla aktualizovaná mapa pronásledování křesťanů v dnešním světě (plakát A2). Zasíláme ZDARMA do rozebrání zásob. Objednávkový formulář naleznete zde.

Mapa pronásledování křesťanů v dnešním světě (2017)

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.