Aktuálně

 

15. 11. 2018

Uganda: Unesený dvanáctiletý chlapec přežil pokus o uškrcení

 

 
Kauta Yokosofat, otec Emmanuela Nyaiti. (Fotografie: Morning Star News)

(Morning Star News)

 

25. října se dvanáctiletý Emmanuel Nyaiti vypravil něco zařídit pro svou babičku a cestou potkal čtveřici mužů z vesnice. Muži o něm věděli, že je křesťan, a tak ho unesli a pokusili se ho přinutit, aby konvertoval k islámu.

 

Poté co Emmanuel odmítl, jeden z mužů jménem Ali Lukuman ho udeřil do tváře. Chlapec začal křičet, načež se ho útočníci pokusili uškrtit a nejspíše také omámit chloroformem. Když se chlapec nevracel, sousedé se ho vydali hledat. Našli ho v bezvědomí, útočníci už byli pryč.

 

Nejednalo se o první konflikt mezi pachateli a chlapcovou křesťanskou rodinou. Emmanuelův otec Kauta Yokosofat již v minulosti obdržel celou řadu výhružných SMS zpráv a zažil několik nepříjemných osobních střetů. Opakovaně si vyslechl, že se musí stát muslimem, nebo opustit vesnici.

 

Incident byl nahlášen na policii, která případ vyšetřuje. Podle poslední zprávy se útočníky zatím nepodařilo dopadnout.

 

Vzdejte Bohu chválu za to, že byl unesený chlapec nalezen včas, a že pokus o uškrcení zázračně přežil. Pamatujte na Emmanuela v modlitbách, zatímco se fyzicky i psychicky zotavuje z traumatu. Vyprošujte bezpečí také celé jeho rodině. Modlete se, aby je Bůh obdařil moudrostí a nadpřirozeně je vedl, zatímco zvažují, jak se s nepřátelským prostředím vyrovnat.

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


Jiří P., Hradec Králové (21.11.2018 23:11:07)
Otče nebeský, prosíme uzdrav věrného našeho mladého bratra Emmanuele........ povstaň a dej odplatu pyšným...!...zbav nás od zlého...přijď Tvé království.... prosíme ve jménu Syna Božího Ježíše. Amen.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V březnu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová kniha.

 

 

Snubní prsten za život

 

Na cele s bojovníky Islámského státu

 

V prosinci 2015 byl na letišti v Chartúmu zadržen tajnou policií český občan Petr Jašek. Následujících čtrnáct měsíců byl vězněn súdánským režimem a v lednu 2017 ho tamní tribunál odsoudil na doživotí za „špionáž a velezradu“, třebaže jeho skutečným „zločinem“ byla prostá snaha pomoci africkým pronásledovaným křesťanům. Co prožíval v obávaném saharském vězení, bylo po dlouhé měsíce předmětem velkých obav a spekulací. V této knize o tom Petr Jašek nyní sám vypravuje…

 

 

Napsali o knize:

 

„Po více než deset let jsem přijímal požehnání ze společné služby s Petrem Jaškem, často v přední linii na obtížných misích. Když jsem četl Petrovy dopisy z vězení, jeho příklad odvážné víry v průběhu věznění (a dokonce i mučení) mě trvale proměnil. Kdykoli na své cestě poslušnosti Božímu vedení narazím na obtíže, vzpomenu si na Petra, neprávem vězněného kvůli Kristu, ale ochotného přijímat hrůzné podmínky jako součást zvláštního Božího pověření. Každý z nás se nakonec musí rozhodnout, zda je ochoten dovolit, aby se naše utrpení stalo svědectvím – pro Krista, k Boží slávě. Začtěte se do příběhu proměňujícího lidský život, a nechť si Pán použije tuto knihu, aby i vás inspirovala k neochvějnému postoji v každé zkoušce.“

— Cole Richards, President, The Voice of the Martyrs, USA

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.