Aktuálně

 

23. 11. 2018

Kamerun: Křesťané uprostřed konfliktu

 

 
Příslušníci Boko Haram (ilustrační fotografie)

(Mission Network News)

 

Západoafrickým Kamerunem zmítají konflikty na dvou frontách – a křesťané se často nacházejí uprostřed.

 

V severní části země se vládní jednotky snaží zastavit pronikání teroristů ze skupiny Boko Haram, kteří se z Nigérie přesouvají na jih. Členové nechvalně proslulé organizace v celé oblasti pořádají razie a drancují osady. Křesťané musejí chvatně opouštět své domovy, jen aby si zachránili holý život. Objevují se také zprávy o útocích na pastory a jejich vraždách páchaných příslušníky této radikální islamistické skupiny. Problémy s Boko Haram sužují také sousední země, včetně Čadu a Nigeru.

 

Na západě vláda čelí jiné situaci. Anglicky hovořící separatisté zde bojují proti frankofonním státním institucím. Stovky lidí přišly o život, přibližně 436 tisíc dalších zůstalo bez domova. Přestože křesťané nebývají terčem cílených útoků separatistů, často se ocitají uprostřed bojů. Koncem října se americký misionář Charles Wesco stal obětí náhodné přestřelky. Kromě něj zemřelo ještě několik dalších křesťanských vedoucích.

 

Modlete se za bezpečí křesťanů v obou oblastech. Proste za nastolení nadpřirozeného pokoje mezi znepřátelenými stranami – a také v srdcích a myslích místních věřících. Kéž jsou vlády v celé západní Africe úspěšné ve svých snahách o zastavení teroristických aktivit Boko Haram. Pamatujte také za rukojmí zadržované touto radikální skupinou, včetně nigerijských školaček unesených v roce 2014. Mnohé z nich stále čekají na vysvobození.

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: Jedním z cílů z. s. Pomoc pronásledované církvi (provozovatele těchto stránek) je podpora vydávání literatury,
která vypovídá o křesťanských mučednících a o svědcích víry. Nákupem některé z těchto knih (z nakladatelství Stefanos) umožníte vydávání dalších titulů (v papírové i elektronické podobě). Objednávkový formulář naleznete zde.

Bill Higgins: Hus drží klíč Richard Wurmbrand: Kristus na židovské cestě Hans Martin Braun: Let přes hranice Richard Wurmbrand: Od utrpení k triumfu Richard Wurmbrand: Sám s Bohem Ken Anderson: Smělý jako beránek Richard Wurmbrand: V Božím podzemí Darlene Deiblerová-Roseová: Ve stínu vycházejícího slunce Richard Wurmbrand: Vězeňské zdi kdyby promluvily Hermann Hartfeld: Víra navzdory KGB Eric Foley: Z pokolení na pokolení

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.