Aktuálně

 

29. 11. 2018

Eritrea: Křesťanská vězeňkyně má jedinou prosbu

 

 
Fotografie: Hlas mučedníků USA

(Hlas mučedníků Eritrea, Release International, Hlas mučedníků USA)

 

Twen Theodrosová z Eritreje strávila za mřížemi již 13 let. Navzdory brutálnímu zacházení se tato mladá žena – kterou známí popisují jako „vzácnou, laskavou křesťanku“ – vždy zajímá více o druhé než o sebe. Lidé, kteří znají Helen Berhanovou, mohou Twen znát pod pseudonymem „Ester“.

 

Twen byla uvězněna ve stejném přepravním kontejneru jako Helen. Starala se o ni, omývala jí rány, krmila ji a dokonce se místo ní nechávala zbít. Release International, partnerská organizace Hlasu mučedníků, nedávno od svých místních kontaktů zjišťovala, jak se Twen daří a jak konkrétně bychom se za ni mohli modlit. Odpověď Twen byla jednoduchá, ale naplněná hlubokou pokorou. Prosí o modlitby za jedinou věc – aby byl Bůh v Eritreji oslaven.

 

Twen je třicet sedm let. Stejně jako další eritrejští křesťanští vězni potřebuje naše modlitby. Modlete se nejen za jejich propuštění, ale vyprošujte jim také jednotu. Občas mezi nimi dochází ke konfliktům, jednoduše proto, že spolu tráví 24 hodin denně v omezeném prostoru, a den za dnem trpí v nelidských podmínkách.

 

Pokud chcete o Twen získat více informací, případně jí napsat dopis (v angličtině), navštivte stránky Prisoner Alert. Případně si můžete koupit knihu Song of the Nightingale, obsahující příběh Helen Berhanové.

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


Jiří P., Hradec Králové (05.12.2018 23:18:04)
Pane Ježíši, Bože náš, prosíme oslav se - posvěť se - jméno Tvé, v Eritreji i v České republice... i nad všemi národy..... přijď již Tvé království, prosíme! Amen

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

V listopadu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová e-kniha.

 

 

Z boje o náboženství v sovětském Rusku

 

Zápisky věřícího (1917–1923)

 

Křesťanský myslitel, teolog, publicista a veřejná osobnost, jeden z vedoucích představitelů Ruského studentského křesťanského hnutí, v této autobiografické knize líčí události od ruské revoluce až do svého vyhoštění ze Sovětského svazu.

 

E-kniha vychází z tištěné publikace vydané v Praze roku 1931 Křesťanským spolkem mladíků v Čechách. Z ruského originálu Записки верующего. Из истории Религиозного движения в России (1917–1923) přeložil Samuel Verner.

 

Text nového vydání (2020) byl jazykově a redakčně upraven. Titul je k dispozici pouze v elektronické podobě (ve formátech Kindle a EPUB).

 

 

TIP: Všechny e-knihy z nakladatelství Stefanos si můžete také zdarma půjčit ve vaší místní knihovně. Pokud si zatím e-knihy v knihovně nepůjčujete, přečtěte si, jak na to.

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

 

    Zakladatel Hlasu mučedníků se jmenoval Richard …

Antispam:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. (Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné.) Doplňte správnou odpověď na kontrolní otázku do pole „Antispam“. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.