Aktuálně

 

03. 12. 2018

Nigérie: Únos a vražda kmenového vůdce

 

 
Dr. Raphael Maiwada Galadima

(Release International, Vanguard Media, Media Trust)

 

Obyvatelé různých částí Nigérie se opakovaně stávají terčem výhrůžek a útoků příslušníků teroristické skupiny Boko Haram. Potyčky a výhrůžky na kadunském tržišti skončily vlnou násilných střetů mezi křesťanskou a muslimskou mládeží. Nepokoje si vyžádaly 55 obětí. Mnoho lidí bylo zatčeno.

 

Na místo se vypravil oblastní kmenový vůdce, Dr. Raphael Maiwada Galadima, zarmoucený tragickou situací. Při odjezdu jeho konvoj napadla skupina mužů, kteří zabili čtyři členy ochranky a Dr. Galadimu unesli. Přestože proběhlo vyjednávání o propuštění a bylo zaplaceno výkupné, 26. října byl Dr. Galadima popraven. Jedná se již o druhého vedoucího křesťanské komunity ve státě Kaduna, který byl v letošním roce unesen a zavražděn.

 

Na pohřbu, který se konal 10. listopadu, arcibiskup Matthew Man-Oso Ngadoso vyzval všechny přítomné, aby usilovali o pokoj. Poznamenal, že se nejedná o válku mezi křesťany a muslimy. „Naše země je ve válce s fanatiky, únosci, teroristy a oportunisty, kteří jsou kriminálníky v každém smyslu tohoto slova,“ prohlásil církevní vedoucí.

 

Podle poslední zprávy bylo v souvislosti s únosem a vraždou zatčeno šest podezřelých. Nejméně v jednom případě se jedná o známého člena Boko Haram.

 

Další podrobnosti o situacích, kterým jsou nigerijští křesťané vystaveni, naleznete na stránce Nigeria Country Report.

 

Modlete se za pokoj v Nigérii. Pozvedejte na modlitbách církevní vedoucí, zatímco vybízejí mládežníky ze svých společenství, aby neopláceli násilí násilím ani neusilovali o žádnou jinou formu pomsty. Pamatujte také na vedoucí představitele země a policisty, kteří se snaží nastolit pořádek, chránit nevinné občany a zastavit akce povstalců, kteří se snaží působit rozbroje a všemožně škodit. Modlete se také na ty, kdo jsou stále ve vězení, včetně Leah Sharibu.

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: Jedním z cílů z. s. Pomoc pronásledované církvi (provozovatele těchto stránek) je podpora vydávání literatury,
která vypovídá o křesťanských mučednících a o svědcích víry. Nákupem některé z těchto knih (z nakladatelství Stefanos) umožníte vydávání dalších titulů (v papírové i elektronické podobě). Objednávkový formulář naleznete zde.

Bill Higgins: Hus drží klíč Richard Wurmbrand: Kristus na židovské cestě Hans Martin Braun: Let přes hranice Richard Wurmbrand: Od utrpení k triumfu Richard Wurmbrand: Sám s Bohem Ken Anderson: Smělý jako beránek Richard Wurmbrand: V Božím podzemí Darlene Deiblerová-Roseová: Ve stínu vycházejícího slunce Richard Wurmbrand: Vězeňské zdi kdyby promluvily Hermann Hartfeld: Víra navzdory KGB Eric Foley: Z pokolení na pokolení

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.