Aktuálně

 

07. 12. 2018

Uzbekistán: Do razie v křesťanském společenství se zapojili také vojáci

 

 
Kvůli nepřátelskému režimu se křesťané někdy musejí scházet potají. (Ilustrační fotografie)

(Forum 18)

 

25. listopadu přerušila průběh shromáždění místního baptistického společenství razie. Na tom by ještě nebylo nic neobvyklého. Jednalo se však o první případ, kdy se do podobné akce zapojili také příslušníci uzbecké armády. Členové Národní gardy doprovázeli skupinu tvořenou dvaceti agenty tajné policie v civilu, zástupci ministerstva spravedlnosti a okresní policie.

 

Vetřelci prohledali budovu a zabavili více než 7000 položek – knih, zpěvníků a DVD. Čtrnáct účastníků shromáždění bylo odvezeno na policejní stanici, kde byli zadržováni déle než devět hodin a nakonec přinuceni podepsat prohlášení, že se účastnili „nepovoleného setkání“.

 

Na dotaz, jaký má tajná policie a armáda důvod k razii, bylo křesťanům sděleno, že se jedná o „speciální operaci“ – bez jakéhokoli dalšího vysvětlení. (Úřady požadují, aby všechna společenství získala registraci; to však mnozí křesťané odmítají v obavách ze státního vměšování a snah církve ovládnout.)

 

Razie cílené na křesťany se netýkají jen organizovaných shromáždění. 19. listopadu se skupinka věřících ve východní části země sešla ke společnému jídlu, když do bytu znenadání vtrhli policisté. Zabavili nalezené Bible, DVD, CD a nejrůznější literaturu, přestože všechny materiály pocházely od státem registrované Biblické společnosti. Policisté křesťanům zabavili také dva počítače, aniž by k tomu měli povolení. Prohlásili, že literatura bude poslána na „expertní analýzu“, což často znamená její zničení.

 

Informace o dalších případech omezování náboženské svobody v Uzbekistánu naleznete na stránce Uzbekistan Country Report.

 

Pamatujte na modlitbách na tyto křesťany a na další věřící po celé zemi, kteří jsou dlouhodobě sužováni nepřátelským režimem. Modlete se, aby se Boží slovo mohlo i nadále bez překážek šířit. Zatímco budou odpovědní pracovníci posuzovat zabavenou literaturu, kéž si ji Bůh použije k probuzení jejich zájmu o křesťanství a mocným způsobem je usvědčí, že i oni sami potřebují Krista.

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V březnu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová kniha.

 

 

Snubní prsten za život

 

Na cele s bojovníky Islámského státu

 

V prosinci 2015 byl na letišti v Chartúmu zadržen tajnou policií český občan Petr Jašek. Následujících čtrnáct měsíců byl vězněn súdánským režimem a v lednu 2017 ho tamní tribunál odsoudil na doživotí za „špionáž a velezradu“, třebaže jeho skutečným „zločinem“ byla prostá snaha pomoci africkým pronásledovaným křesťanům. Co prožíval v obávaném saharském vězení, bylo po dlouhé měsíce předmětem velkých obav a spekulací. V této knize o tom Petr Jašek nyní sám vypravuje…

 

 

Napsali o knize:

 

„Po více než deset let jsem přijímal požehnání ze společné služby s Petrem Jaškem, často v přední linii na obtížných misích. Když jsem četl Petrovy dopisy z vězení, jeho příklad odvážné víry v průběhu věznění (a dokonce i mučení) mě trvale proměnil. Kdykoli na své cestě poslušnosti Božímu vedení narazím na obtíže, vzpomenu si na Petra, neprávem vězněného kvůli Kristu, ale ochotného přijímat hrůzné podmínky jako součást zvláštního Božího pověření. Každý z nás se nakonec musí rozhodnout, zda je ochoten dovolit, aby se naše utrpení stalo svědectvím – pro Krista, k Boží slávě. Začtěte se do příběhu proměňujícího lidský život, a nechť si Pán použije tuto knihu, aby i vás inspirovala k neochvějnému postoji v každé zkoušce.“

— Cole Richards, President, The Voice of the Martyrs, USA

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.