Aktuálně

 

08. 12. 2018

Čína: Křesťané reagují na pronásledování pozitivně

 

 
Jedna z mnoha razií v čínském křesťanském společenství. (Ilustrační fotografie: ChinaAid)

(ChinaAid)

 

Navzdory neustávajícím útokům ze strany státních institucí členové společenství Early Rain Covenant Church (Časný déšť) pokračují v kázání na ulicích. V říjnu bylo dvacet z nich zadrženo při pouliční evangelizaci. Navzdory nebezpečí se 14. listopadu sešli znovu, aby rozdávali letáčky.

 

Tentokrát bylo k výslechu převezeno deset účastníků akce. Ostatní se za ně společně modlili a vyprošovali celému společenství pokoj a vytrvalost, aby i nadále zvěstovali Boží slovo a vyhlašovali jeho svrchovanost v těžkých dobách, vhod i nevhod. Všichni zadržení byli nakonec propuštěni.

 

Křesťané zůstali pevně stát ve víře také při incidentu 21. listopadu, kdy policisté podnikli razii ve společenství Tao-en v provincii Ťiang-su. Přestože policisté narušili průběh bohoslužby, shromáždění křesťané nepřestali zpívat písně chval. Není to poprvé, co se jejich společenství stalo terčem razie. 7. září zástupci místního úřadu pro náboženské záležitosti zadrželi sedm účastníků shromáždění.

 

Více informací o pronásledování křesťanů v Číně naleznete na stránce China Country Report.

 

Připojte se v modlitbách k čínským křesťanům. Vyprašujte tamější církvi sílu k pokračujícímu šíření evangelijní zvěsti pokoje. Kéž je Bůh nadále po celé Číně chválen a oslavován, i v dobách utrpení a pronásledování. Modlete se, aby policisté měli možnost přemýšlet o tom, čeho jsou během razií svědky, a také uvěřili v Krista.

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: 15. 10. 2018 vyšla v nakladatelství Stefanos nová e-kniha.

 

 

Z pokolení na pokolení

 

Příběh severokorejské rodiny, která dokázala udržet při životě poselství evangelia v jednom z nejbrutálnějších protikřesťanských režimů, jaké lidstvo zná, po více než padesát let.

 

V roce 1907 přineslo duchovní probuzení v Pchjongjangu do Koreje ohromný rozmach křesťanství. Americký misionář William Blair tehdy prohlásil, že „nesmírný oceán modliteb se nyní vzdouvá k Božímu trůnu“. O padesát let později se v důsledku krutého pronásledování na severu Koreje tento oceán doslova vypařil; přece však dál přežívalo alespoň několik pramínků. Tato kniha přináší příběh jedné severokorejské rodiny, v níž se předávalo evangelium z generace na generaci ve stínu pracovních táborů, věznění, výslechů a především uprostřed každodenního děsivě ubíjejícího života v Severní Koreji.

 

Elektronická kniha je k dispozici ve formátech Kindle (KF8+Mobi) a EPUB.

 

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.