Aktuálně

 

08. 12. 2018

Čína: Křesťané reagují na pronásledování pozitivně

 

 
Jedna z mnoha razií v čínském křesťanském společenství. (Ilustrační fotografie: ChinaAid)

(ChinaAid)

 

Navzdory neustávajícím útokům ze strany státních institucí členové společenství Early Rain Covenant Church (Časný déšť) pokračují v kázání na ulicích. V říjnu bylo dvacet z nich zadrženo při pouliční evangelizaci. Navzdory nebezpečí se 14. listopadu sešli znovu, aby rozdávali letáčky.

 

Tentokrát bylo k výslechu převezeno deset účastníků akce. Ostatní se za ně společně modlili a vyprošovali celému společenství pokoj a vytrvalost, aby i nadále zvěstovali Boží slovo a vyhlašovali jeho svrchovanost v těžkých dobách, vhod i nevhod. Všichni zadržení byli nakonec propuštěni.

 

Křesťané zůstali pevně stát ve víře také při incidentu 21. listopadu, kdy policisté podnikli razii ve společenství Tao-en v provincii Ťiang-su. Přestože policisté narušili průběh bohoslužby, shromáždění křesťané nepřestali zpívat písně chval. Není to poprvé, co se jejich společenství stalo terčem razie. 7. září zástupci místního úřadu pro náboženské záležitosti zadrželi sedm účastníků shromáždění.

 

Více informací o pronásledování křesťanů v Číně naleznete na stránce China Country Report.

 

Připojte se v modlitbách k čínským křesťanům. Vyprašujte tamější církvi sílu k pokračujícímu šíření evangelijní zvěsti pokoje. Kéž je Bůh nadále po celé Číně chválen a oslavován, i v dobách utrpení a pronásledování. Modlete se, aby policisté měli možnost přemýšlet o tom, čeho jsou během razií svědky, a také uvěřili v Krista.

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: Jedním z cílů z. s. Pomoc pronásledované církvi (provozovatele těchto stránek) je podpora vydávání literatury,
která vypovídá o křesťanských mučednících a o svědcích víry. Nákupem některé z těchto knih (z nakladatelství Stefanos) umožníte vydávání dalších titulů (v papírové i elektronické podobě). Objednávkový formulář naleznete zde.

Bill Higgins: Hus drží klíč Richard Wurmbrand: Kristus na židovské cestě Hans Martin Braun: Let přes hranice Richard Wurmbrand: Od utrpení k triumfu Richard Wurmbrand: Sám s Bohem Ken Anderson: Smělý jako beránek Richard Wurmbrand: V Božím podzemí Darlene Deiblerová-Roseová: Ve stínu vycházejícího slunce Richard Wurmbrand: Vězeňské zdi kdyby promluvily Hermann Hartfeld: Víra navzdory KGB Eric Foley: Z pokolení na pokolení

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.