Aktuálně

 

15. 12. 2018

Čína: Více než stovka zatčených

 

 
Pastor Wang I (Fotografie: Společenství Časného deště /Facebook/)

(ChinaAid, Wall Street Journal, South China Morning Post, Fox News)

 

9. prosince ve večerních hodinách policisté v Čcheng-tu v provincii S’-čchuan zahájili koordinovaný zátah na členy společenství Early Rain Covenant (Časný déšť). Po celou noc a následující den přepadali obytné domy a přítomné křesťany odváželi pryč. Celkem zadrželi přibližně stovku církevních vedoucích a studentů semináře. Někteří z nich, kteří byli později propuštěni, hovořili o tom, že s nimi bylo ve vazbě zacházeno nevybíravým způsobem a bylo jim odpíráno jídlo a pití.

 

Podle poslední zprávy je stále zadržováno více než 80 křesťanů, z toho více než 50 studentů. Pastor Wang I čelí obvinění z „podněcování k podrývání autority režimu“. V případě usvědčení může strávit až 15 let za mřížemi. Dosud se neměl možnost setkat s právníkem ani s příbuznými.

 

Matka pastora Wanga je sledována 24 hodin denně, stejně jako její jedenáctiletý vnuk. Li Jing-čchiang, jejich spolupracovník, průběžně zveřejňoval informace o zátahu na internetu, poté však byl zadržen za údajné podněcování k nepokojům. Obviněno bylo nejméně deset dalších lidí, včetně Wangovy manželky.

 

Zatímco většina čínských domácích společenství udržuje své aktivity v tajnosti, společenství Časného deště bylo otevřenější. Kázání se objevovala na internetu a členové se účastnili pouličních evangelizací. Kromě služby stovce studentů semináře a provozování malé základní školy se shromáždění po celém městě účastní každý týden více než 800 lidí.

 

Podle organizace ChinaAid došlo v poslední době k výraznému nárůstu pronásledování církve po celé Číně. V roce 2018 již bylo zaregistrováno více než 10 tisíc případů zatýkání, což představuje oproti loňskému roku více než trojnásobný nárůst.

 

Více informací o potížích křesťanských společenství po celé Číně naleznete na stránce China Country Report.

 

Pozvedejte na modlitbách pastora Wanga I, jeho rodinu a členy společenství, kteří procházejí touto zkouškou. Pamatujte nejen na všechny uvězněné, ale také na další členy církve, kteří žijí v nejistotě, co jim přinese zítřek. Modlete se za pokračující zvěstování evangelia v Čcheng-tu a po celé Číně. Proste, aby Bůh hovořil k srdcím vedoucích představitelů země, včetně prezidenta Si Ťin-pchinga, aby místní křesťané mohli sloužit lidem ve svém okolí pokojně a bez nejrůznějšího omezování.

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: Jedním z cílů z. s. Pomoc pronásledované církvi (provozovatele těchto stránek) je podpora vydávání literatury,
která vypovídá o křesťanských mučednících a o svědcích víry. Nákupem některé z těchto knih (z nakladatelství Stefanos) umožníte vydávání dalších titulů (v papírové i elektronické podobě). Objednávkový formulář naleznete zde.

Bill Higgins: Hus drží klíč Richard Wurmbrand: Kristus na židovské cestě Hans Martin Braun: Let přes hranice Richard Wurmbrand: Od utrpení k triumfu Richard Wurmbrand: Sám s Bohem Ken Anderson: Smělý jako beránek Richard Wurmbrand: V Božím podzemí Darlene Deiblerová-Roseová: Ve stínu vycházejícího slunce Richard Wurmbrand: Vězeňské zdi kdyby promluvily Hermann Hartfeld: Víra navzdory KGB Eric Foley: Z pokolení na pokolení

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.