Aktuálně

 

21. 12. 2018

Čína: Opozice se šíří do dalších oblastí a stále sílí

 

 
Ilustrace: Hlas mučedníků Korea

(ChinaAid, South China Morning Post, Bitter Wind)

 

Již několik měsíců probíhá v Číně kampaň namířená proti domácím církvím, kvůli které musela řada společenství po celé zemi ukončit činnost. Eric Foley z korejského Hlasu mučedníků k situaci poznamenává: „Začátkem letošního roku státní instituce postupně zakazovaly činnost stále většímu počtu malých neoficiálních společenství a bedlivě sledovaly reakci zahraničí. Po zjištění, že toho křesťané v ostatních zemích mnoho nedělají, se časem osmělily a přistoupily k zakazování i těch největších.“

 

V září byla podobným způsobem ukončena činnost „církve Sión“, která představovala jedno z nejrozsáhlejších hnutí podzemní církve v celé zemi. Začátkem prosince došlo ke koordinovanému zátahu na členy Early Rain Covenant Church (Časný déšť). Podle poslední zprávy bylo zadrženo více než 100 členů tohoto hnutí. Mnozí z nich byli později propuštěni, třináct vedoucích však bylo oficiálně vzato do vazby a čekají na obvinění.

 

Terčem zatím poslední rozsáhlé akce se stalo společenství Žung-kuej-li v Kuang-čou. Nejméně 60 policistů a dalších zástupců státních orgánů 15. prosince ráno narušilo průběh biblického vyučování pro děti. Policisté se zdrželi celý den, který strávili konfiskací majetku, včetně více než 4000 knih. Všechny vstupy do budovy byly úředně zapečetěny. Společenství, jehož bohoslužeb se každý týden účastní tisíce lidí, založil Samuel Lamb Sien-kao, jeden z nejznámějších představitelů hnutí domácích sborů v Číně.

 

(Příběh Samuela Lamba si můžete přečíst v knize Smělý jako beránek, kterou v češtině vydalo nakladatelství Stefanos. Do konce roku 2018 si můžete tuto knihu objednat na stránkách Hlasu mučedníků se slevou 33 %. Objednávkový formulář naleznete na adrese https://bit.ly/2RgEt8S. Pozn. překl.)

 

Zatímco se úřady poslední dobou soustředí zejména na velká společenství, podobný osud stále postihuje i mnoho menších. Jak uvedl Pchiao Ťün-jing z online časopisu Bitter Winter (Trpká zima): „Každé ukončení činnosti domácího společenství probíhá podle stejného, velmi znepokojivého scénáře. Přesto je každý příběh jedinečný a zaslouží si, aby se o něm mluvilo.“ Křesťané navzdory nebezpečí pokračují ve společném setkávání. Členové společenství z Ta-čching se z bezpečnostních důvodů scházejí na odlehlé prasečí farmě. Jiní pořádají bohoslužby pod širým nebem, i v chladném zimním počasí. Navzdory protivenství a problémům Bůh svou církev v Číně stále buduje (Matouš 16,18).

 

Pamatujte na modlitbách na odvážné křesťany, kteří si navzdory veškerému protivenství zachovávají pevnou víru. Vyprošujte jim sílu a ochotu klást Krista ve svých životech na první místo. Modlete se také za ty, kdo se scházejí pod hlavičkou státní církve, kde je od nich vyžadována především oddanost komunistickému režimu. Kéž se také zahraniční státníci důrazně postaví proti porušování svobody čínských občanů.

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

V listopadu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová e-kniha.

 

 

Z boje o náboženství v sovětském Rusku

 

Zápisky věřícího (1917–1923)

 

Křesťanský myslitel, teolog, publicista a veřejná osobnost, jeden z vedoucích představitelů Ruského studentského křesťanského hnutí, v této autobiografické knize líčí události od ruské revoluce až do svého vyhoštění ze Sovětského svazu.

 

E-kniha vychází z tištěné publikace vydané v Praze roku 1931 Křesťanským spolkem mladíků v Čechách. Z ruského originálu Записки верующего. Из истории Религиозного движения в России (1917–1923) přeložil Samuel Verner.

 

Text nového vydání (2020) byl jazykově a redakčně upraven. Titul je k dispozici pouze v elektronické podobě (ve formátech Kindle a EPUB).

 

 

TIP: Všechny e-knihy z nakladatelství Stefanos si můžete také zdarma půjčit ve vaší místní knihovně. Pokud si zatím e-knihy v knihovně nepůjčujete, přečtěte si, jak na to.

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

 

    Zakladatel Hlasu mučedníků se jmenoval Richard …

Antispam:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. (Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné.) Doplňte správnou odpověď na kontrolní otázku do pole „Antispam“. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.