Aktuálně

 

22. 12. 2018

Pákistán: Bratři odsouzeni k trestu smrti za rouhání

 

 
Obvinění z rouhání často končí pouličními nepokoji. (Ilustrační fotografie: World Watch Monitor)

(Asia News, CLAAS)

 

Dva křesťanští bratři, Kajsar a Amún Ajúbovi, jsou od roku 2015 zadržováni ve věznici ve městě Dželam na základě obvinění z rouhání. Jejich případ sahá až do roku 2009, kdy byl na jedné internetové stránce zveřejněn materiál, některými lidmi považovaný za rouhání vůči islámu. 14. prosince bylo bratrům doručeno oznámení, že byli usvědčeni a odsouzeni k smrti. Z bezpečnostních důvodů se k soudu nedostavili a rozsudek si nevyslechli osobně.

 

Bratry v současné době právně zastupují advokáti z Centra pro právní pomoc a urovnávání sporů (Center for Legal Aid Assistance and Settlement, CLAAS). Podle jejich názoru může být příčinou rozhodnutí o vině vyhrožování soudcům. Mají v plánu se co nejdříve odvolat k vrchnímu soudu v Láhauru. Nasir Saíd, ředitel CLAAS v UK, situaci komentoval následovně: „Kvůli výhrůžkám [radikálních] zastánců tvrdé linie se nižší soudy zbavují odpovědnosti a postupují případy soudům vyšší instance. Prokázání neviny trvá roky, jak jsme byli svědky v případě Asie Bibi… Obávám se, že také Kajsara a Amúna čeká několik let strávených za mřížemi, než se dočkají spravedlnosti.“

 

Kajsar je ženatý a má tři děti. Ženatý je také Amún, jeho manželka pracuje jako učitelka v Láhauru.

 

Více informací o situaci křesťanů v Pákistánu naleznete na stránce Pakistan Country Report.

 

Pozvedejte na modlitbách Kajsara a Amúna, které čeká nejistá budoucnost ve vězení. Pamatujte také na Kajsarovu manželku Aminu a jejich děti a Amúnovu manželku Humu, když se teď všichni budou muset obejít bez partnerské a otcovské podpory. Pokračujte také v modlitbách za Asiu Bibi, která byla sice zproštěna viny a propuštěna na svobodu, ale stále se skrývá před radikály, kteří jí usilují o život. Modlete se, aby představitelé výkonné i soudní moci v Pákistánu nalezli odvahu ke zrušení zákonů proti rouhání. Proste také za to, aby si veřejnost uvědomila nespravedlnost a utrpení, které tyto kruté zákony působí svým obětem – nejen samotným obviněným, ale také jejich rodinám.

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V březnu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová kniha.

 

 

Snubní prsten za život

 

Na cele s bojovníky Islámského státu

 

V prosinci 2015 byl na letišti v Chartúmu zadržen tajnou policií český občan Petr Jašek. Následujících čtrnáct měsíců byl vězněn súdánským režimem a v lednu 2017 ho tamní tribunál odsoudil na doživotí za „špionáž a velezradu“, třebaže jeho skutečným „zločinem“ byla prostá snaha pomoci africkým pronásledovaným křesťanům. Co prožíval v obávaném saharském vězení, bylo po dlouhé měsíce předmětem velkých obav a spekulací. V této knize o tom Petr Jašek nyní sám vypravuje…

 

 

Napsali o knize:

 

„Jedním dechem jsem přečetl tuto knihu, která v dnešní rozdělené společnosti ukazuje cestu, jak je možné zvítězit nad brutalitou a nenávistí. Z tohoto dramatického vyprávění jsem pochopil, že je to skrytá, obrovská síla hluboké víry, lásky a odpuštění. Děkuji bratru Petrovi za svědectví, že se stal nejen hlasem mučedníků, ale i výkřikem, který čeká na naši odpověď.“

— Leoš Ryška, SDB, ředitel TV Noe

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.