Aktuálně

 

04. 01. 2019

Indie a Barma: Pronásledování o Vánocích

 

 
Jeden ze zraněných křesťanů z indického spolkového státu Maháráštra. (Fotografie: Morning Star News)

(Morning Star News)

 

V mnoha oblastech po celé Indii – a také v Barmě – Vánoce nebyly obdobím pokoje a radosti. Řada křesťanů utrpěla při násilných incidentech zranění. Lidé, kteří se protiví Kristovu poselství, po místních věřících házeli kameny, útočili na ně sečnými zbraněmi a nejrůznějšími způsoby se je snažili zastrašit.

 

Ve městě Kanta Kawn v centrální části Barmy se 17. prosince shromáždilo 27 křesťanů v soukromém domě, aby uspořádali vánoční bohoslužbu. Zatímco se modlili, obklíčili dům místní obyvatelé a začali na budovu házet kameny. Nakonec vtrhli dovnitř a pokračovali demolicí vybavení. Při útoku poškodili samotný objekt, zaparkované motocykly, nábytek a kuchyňské vybavení a šesti přítomným křesťanům způsobili zranění.

 

Ze čtyřech různých indických spolkových států bylo nahlášeno nejméně 18 násilných incidentů. K nejhoršímu útoku došlo v osadě Kovád ve státě Maháráštra. Přibližně 20 mužů vyzbrojených sečnými zbraněmi vtrhlo 23. prosince na bohoslužbu společenství New Life Fellowship Church (Nový život) a fyzicky napadli přítomné věřící. Sedm křesťanů skončilo v nemocnici na jednotce intenzivní péče. Zranění by mohla být ještě horší, nebýt duchapřítomnosti matky pastora Čávana, která útočníkům hodila do obličeje hrst mleté papriky.

 

V Haridváru ve státě Uttarákhand radikální hinduisté ze skupiny Badžrang Dál zastavili čtyři autobusy, které převážely 200 dětí na vánoční besídku. Radikálové se dožadovali zatčení učitele a tvrdili, že byly děti ke křesťanství obráceny násilím. Přivolaný policista sice učitele (hinduistu) zadržel, později však byl propuštěn na svobodu. Zjistilo se, že se jednalo o děti hinduistů z místních slumů, které se pouze jely podívat na vánoční program v rámci prázdninového výletu.

 

S několika podobnými obviněními se setkali také křesťané v Uttarpradéši. Místní policisté hovoří o „vyčerpání“ z opakovaných telefonátů, podle kterých během vánočních programů dochází k násilným konverzím dětí. Jen na jedné stanici jich policisté obdrželi nejméně 25 nebo 30. Počty hovorů naznačují systematické úsilí radikálních hinduistických organizací o narušení křesťanských vánočních akcí.

 

Navzdory koordinovaným snahám nepřátel evangelia můžeme Bohu vzdávat chválu za to, že zvěst o ‚pokoji na zemi‘ stále oslovuje mnoho duchovně hledajících v Barmě i v Indii. Modlete se za brzké uzdravení zraněných. Proste také za všechny, kdo měli příležitost slyšet poselství o zaslíbeném Mesiáši, aby osobně zakusili zjevení úžasné Boží lásky, ochotně na něj odpověděli a přijali Boží plán spasení do svých životů.

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V březnu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová kniha.

 

 

Snubní prsten za život

 

Na cele s bojovníky Islámského státu

 

V prosinci 2015 byl na letišti v Chartúmu zadržen tajnou policií český občan Petr Jašek. Následujících čtrnáct měsíců byl vězněn súdánským režimem a v lednu 2017 ho tamní tribunál odsoudil na doživotí za „špionáž a velezradu“, třebaže jeho skutečným „zločinem“ byla prostá snaha pomoci africkým pronásledovaným křesťanům. Co prožíval v obávaném saharském vězení, bylo po dlouhé měsíce předmětem velkých obav a spekulací. V této knize o tom Petr Jašek nyní sám vypravuje…

 

 

Napsali o knize:

 

„Po více než deset let jsem přijímal požehnání ze společné služby s Petrem Jaškem, často v přední linii na obtížných misích. Když jsem četl Petrovy dopisy z vězení, jeho příklad odvážné víry v průběhu věznění (a dokonce i mučení) mě trvale proměnil. Kdykoli na své cestě poslušnosti Božímu vedení narazím na obtíže, vzpomenu si na Petra, neprávem vězněného kvůli Kristu, ale ochotného přijímat hrůzné podmínky jako součást zvláštního Božího pověření. Každý z nás se nakonec musí rozhodnout, zda je ochoten dovolit, aby se naše utrpení stalo svědectvím – pro Krista, k Boží slávě. Začtěte se do příběhu proměňujícího lidský život, a nechť si Pán použije tuto knihu, aby i vás inspirovala k neochvějnému postoji v každé zkoušce.“

— Cole Richards, President, The Voice of the Martyrs, USA

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.