Aktuálně

 

04. 01. 2019

Indie a Barma: Pronásledování o Vánocích

 

 
Jeden ze zraněných křesťanů z indického spolkového státu Maháráštra. (Fotografie: Morning Star News)

(Morning Star News)

 

V mnoha oblastech po celé Indii – a také v Barmě – Vánoce nebyly obdobím pokoje a radosti. Řada křesťanů utrpěla při násilných incidentech zranění. Lidé, kteří se protiví Kristovu poselství, po místních věřících házeli kameny, útočili na ně sečnými zbraněmi a nejrůznějšími způsoby se je snažili zastrašit.

 

Ve městě Kanta Kawn v centrální části Barmy se 17. prosince shromáždilo 27 křesťanů v soukromém domě, aby uspořádali vánoční bohoslužbu. Zatímco se modlili, obklíčili dům místní obyvatelé a začali na budovu házet kameny. Nakonec vtrhli dovnitř a pokračovali demolicí vybavení. Při útoku poškodili samotný objekt, zaparkované motocykly, nábytek a kuchyňské vybavení a šesti přítomným křesťanům způsobili zranění.

 

Ze čtyřech různých indických spolkových států bylo nahlášeno nejméně 18 násilných incidentů. K nejhoršímu útoku došlo v osadě Kovád ve státě Maháráštra. Přibližně 20 mužů vyzbrojených sečnými zbraněmi vtrhlo 23. prosince na bohoslužbu společenství New Life Fellowship Church (Nový život) a fyzicky napadli přítomné věřící. Sedm křesťanů skončilo v nemocnici na jednotce intenzivní péče. Zranění by mohla být ještě horší, nebýt duchapřítomnosti matky pastora Čávana, která útočníkům hodila do obličeje hrst mleté papriky.

 

V Haridváru ve státě Uttarákhand radikální hinduisté ze skupiny Badžrang Dál zastavili čtyři autobusy, které převážely 200 dětí na vánoční besídku. Radikálové se dožadovali zatčení učitele a tvrdili, že byly děti ke křesťanství obráceny násilím. Přivolaný policista sice učitele (hinduistu) zadržel, později však byl propuštěn na svobodu. Zjistilo se, že se jednalo o děti hinduistů z místních slumů, které se pouze jely podívat na vánoční program v rámci prázdninového výletu.

 

S několika podobnými obviněními se setkali také křesťané v Uttarpradéši. Místní policisté hovoří o „vyčerpání“ z opakovaných telefonátů, podle kterých během vánočních programů dochází k násilným konverzím dětí. Jen na jedné stanici jich policisté obdrželi nejméně 25 nebo 30. Počty hovorů naznačují systematické úsilí radikálních hinduistických organizací o narušení křesťanských vánočních akcí.

 

Navzdory koordinovaným snahám nepřátel evangelia můžeme Bohu vzdávat chválu za to, že zvěst o ‚pokoji na zemi‘ stále oslovuje mnoho duchovně hledajících v Barmě i v Indii. Modlete se za brzké uzdravení zraněných. Proste také za všechny, kdo měli příležitost slyšet poselství o zaslíbeném Mesiáši, aby osobně zakusili zjevení úžasné Boží lásky, ochotně na něj odpověděli a přijali Boží plán spasení do svých životů.

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V březnu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová kniha.

 

 

Snubní prsten za život

 

Na cele s bojovníky Islámského státu

 

V prosinci 2015 byl na letišti v Chartúmu zadržen tajnou policií český občan Petr Jašek. Následujících čtrnáct měsíců byl vězněn súdánským režimem a v lednu 2017 ho tamní tribunál odsoudil na doživotí za „špionáž a velezradu“, třebaže jeho skutečným „zločinem“ byla prostá snaha pomoci africkým pronásledovaným křesťanům. Co prožíval v obávaném saharském vězení, bylo po dlouhé měsíce předmětem velkých obav a spekulací. V této knize o tom Petr Jašek nyní sám vypravuje…

 

 

Napsali o knize:

 

„Za knihu Petra Jaška jsem nesmírně vděčný. Připomíná nám, že naše svoboda a naše pohodlí nejsou žádnou samozřejmostí. Petr Jašek líčí svůj příběh bez rušivého patosu – o to jsou jeho slova údernější. Při četbě jsem se v duchu vrátil do komunistických dob, kdy si člověk mohl připadat bezmocný tváří v tvář všemocným silovým strukturám totalitního státu, ale současně jako vítěz nad temnými mocnostmi figurujícími za těmito strukturami. Díky za úžasné svědectví o vítězství nad beznadějí – o tom, že Boží láska skutečně vítězí nad nenávistí. Petr Jašek na vlastní kůži zakusil Pavlova slova, že Boží moc se dokonává v lidské slabosti.“

— Dan Drápal, teolog a publicista

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.