Aktuálně

 

05. 01. 2019

Čína: Policista odstranil první přikázání

 

 
Ilustrační grafika (Fotografie: Bob Fu)

(Bitter Winter, ChinaAid)

 

Přestože se terčem pronásledování v Číně stávají převážně neregistrovaná křesťanská uskupení, představitelé režimu si chtějí vynutit poslušnost všech věřících bez rozdílu. Zástupci členských společenství oficiálně uznaného Hnutí trojí soběstačnosti jsou například vyzýváni, aby ze svých budov odstranili kříže, které musí nahradit státními vlajkami a poblíž vchodu umístit fotografii prezidenta Si Ťin-pchinga. Do vyučování v rámci bohoslužeb navíc musí být zapracovány „základní socialistické hodnoty“.

 

Požadavek loajality vůči komunistické straně se projevil velmi okatým a znepokojivým způsobem při incidentu začátkem listopadu, kdy policisté v provincii Che-nan prováděli rutinní kontrolu společenství v osadě Tung-cchun. Poté co příslušníci prohledali celou budovu, zastavil se jeden z nich před kazatelnou, u které stála tabule s desaterem přikázání. Policista se dožadoval odstranění prvního z nich a nakonec tak učinil sám. Poté co si někteří křesťané stěžovali, policisté je odbyli zdůvodněním, že „Si Ťin-pching s podobným prohlášením nesouhlasí“.

 

V reakci na tuto událost si jeden z členů společenství posteskl: „Snaží se naši víru znehodnotit a přinutit nás, abychom zradili Boha“. Z nejrůznějších opatření zaváděných poslední dobou plyne, že by věřící občané Číny zřejmě měli být v prvé řadě podřízeni čínské komunistické straně a nikoli Hospodinu, který je v v Bibli oprávněně titulován „Králem králů“ a „Pánem pánů“.

 

Modlete se, aby křesťané v tomto oficiálním společenství a dalších křesťanských sborech po celé Číně nalezli sílu v Kristu, zůstali pevně stát ve víře a odmítli uctívat jiné bohy. Pozvedejte na modlitbách také křesťany z neregistrovaných společenství po celé zemi, zatímco se snaží všemožně podporovat a budovat Boží království, navzdory sílící nevraživosti. Jako křesťané se postavme k pronásledování čelem a modleme se, aby prezident Si Ťin-pching, stejně jako král Darius v 6. kapitole knihy Daniel, nakonec poznal, že existuje pouze jediný skutečný Bůh.

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: Jedním z cílů z. s. Pomoc pronásledované církvi (provozovatele těchto stránek) je podpora vydávání literatury,
která vypovídá o křesťanských mučednících a o svědcích víry. Nákupem některé z těchto knih (z nakladatelství Stefanos) umožníte vydávání dalších titulů (v papírové i elektronické podobě). Objednávkový formulář naleznete zde.

Bill Higgins: Hus drží klíč Richard Wurmbrand: Kristus na židovské cestě Hans Martin Braun: Let přes hranice Richard Wurmbrand: Od utrpení k triumfu Richard Wurmbrand: Sám s Bohem Ken Anderson: Smělý jako beránek Richard Wurmbrand: V Božím podzemí Darlene Deiblerová-Roseová: Ve stínu vycházejícího slunce Richard Wurmbrand: Vězeňské zdi kdyby promluvily Hermann Hartfeld: Víra navzdory KGB Eric Foley: Z pokolení na pokolení

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.