Aktuálně

 

18. 01. 2019

Vietnam: Křesťané opakovaně biti a zatýkáni

 

 

(International Christian Concern, Christian Post)

 

Již mnoho let jsou křesťané žijící ve vietnamských horách pronásledováni a všemožně šikanováni představiteli státních orgánů i lidmi ve svém okolí. V této komunistické zemi, kde je křesťanství vnímáno jako fenomén ohrožující státní zřízení, nabývá pronásledování hmongských věřících různých podob – od nejrůznějších forem diskriminace až po věznění a mučení.

 

Skupině 33 protestantských věřících v osadě Phá Lóm v posledních měsících vyhrožují místní úřady. Podle informací pastora Hoang Van Pa byli vyzváni, ať se zřeknou své víry, jinak budou čelit následkům. Křesťané odmítli, načež následovalo několik razií. Čtyři křesťané byli zadrženi a zbiti.

 

Na jiném místě byli křesťané veřejně souzeni v přítomnosti ostatních obyvatel osady. Na shromáždění byla také přinesena socha Buddhy, před kterou se křesťané měli poklonit. Jistý představitel režimu dokonce prohlásil, že ve Vietnamu žádné protestantské náboženství neexistuje, a tak se musejí obrátit k buddhismu nebo budou vyhoštěni ze země.

 

Nejedná se o novou hrozbu. V roce 2018 bylo více než 100 hmongských věřících skutečně vyhoštěno. Odešli do Thajska, kde požádali o uprchlický status.

 

Vice informací z Vietnamu, včetně videí, naleznete na stránce Vietnam Country Report.

 

Pozvedejte tyto křesťanské bratry a sestry na modlitbách. Modlete se, aby se nad nimi Bůh smiloval a naplňoval je silou, aby zůstali pevně stát ve víře. Modlete se za křesťany, kterým bezprostředně hrozí vyhoštění, i za další, kterým je v tomto smyslu vyhrožováno. Modlete se, aby je Bůh nadpřirozeně vedl, aby se mohli usadit v bezpečných oblastech, kde budou žít s novými sousedy v pokoji. Kéž Boží Duch i nadále jedná v životech vesničanů, kteří se jejich víře protiví, aby i oni objevili svobodu v Kristu. Kéž k tomu napomáhá také trpělivé osobní svědectví lidí, které pronásledují.

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V březnu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová kniha.

 

 

Snubní prsten za život

 

Na cele s bojovníky Islámského státu

 

V prosinci 2015 byl na letišti v Chartúmu zadržen tajnou policií český občan Petr Jašek. Následujících čtrnáct měsíců byl vězněn súdánským režimem a v lednu 2017 ho tamní tribunál odsoudil na doživotí za „špionáž a velezradu“, třebaže jeho skutečným „zločinem“ byla prostá snaha pomoci africkým pronásledovaným křesťanům. Co prožíval v obávaném saharském vězení, bylo po dlouhé měsíce předmětem velkých obav a spekulací. V této knize o tom Petr Jašek nyní sám vypravuje…

 

 

Napsali o knize:

 

“Když jsem pročítal tuto knihu, vybavily se mi vzpomínky na těžkou dobu, kdy Petr zmizel a my jsme neměli žádné zprávy o tom, co se mu stalo. Ale také jsem vzpomínal na to, jak se náš sbor semkl na modlitbách a v půstu. Navzdory nejistotě a strachu Bůh znovu a znovu naplňoval naše srdce pokojem a vírou, že se Petr vrátí domů. A když se vrátil, žasl jsem, koho vidím. Žádný zlomený člověk, jak mnozí předpokládali, ale vyzrálý muž, plný víry, radosti, vděčnosti a lásky k Ježíši. Jako se zlato přepaluje ohněm, tak i oheň utrpení přepálil Petra v hlubokého, vroucího a odvážného Božího služebníka. Věřím, že Bůh stejně jako Petra neopustí ani nikoho z nás. Ať procházíme čímkoli, dá nám sílu, anebo nás vezme do náruče a přenese na bezpečnou půdu. Díky Bohu za Jeho věrnost, pomoc a milost. Díky, že zlo obrací v dobro, díky, že z Jeho rukou nás nikdo a nic nevytrhne. A díky za všechny, kteří mohli skrze Petra poznat a přijmout Krista.“

— Daniel Kaleta, kazatel Církve bratrské

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.