Aktuálně

 

19. 01. 2019

Pákistán: Všechny církevní budovy musí splnit požadavky na zabezpečení

 

 
Ilustrační fotografie: Mission Network News

(Mission Network News)

 

V provincii Paňdžáb začalo platit nové nařízení, prezentované jako opatření na ochranu křesťanů. Od 2. ledna musí všechny církevní budovy splňovat určité minimální požadavky na zabezpečení. Podle místního křesťanského vedoucího nejsou požadavky úplně konkrétní, ale zřejmě bude zapotřebí do všech budov instalovat detektory kovu a bezpečnostní kamery s možností vzdáleného sledování i ukládání záznamu.

 

V případě nesplnění požadavků do 31. března křesťanům hrozí zákaz využívání nedostatečně zabezpečených budov. Některé kostely a modlitebny již mají dohodnutý termín inspekce. Jedním z největších problémů je skutečnost, že většinu pákistánských křesťanů představují chudí lidé na okraji společnosti a jejich společenství často nemají na požadované vybavení finanční prostředky.

 

Další nebezpečí představuje vnímaný postoj státních orgánů. Požadavek, aby společenství přijala odpovědnost za vlastní bezpečnost, zní na první pohled rozumně, současně se však může jednat o skrytý náznak, že pokud v budoucnu dojde k nějakému incidentu, nemohou křesťané počítat s pomocí policie. Některé radikální skupiny mohou nařízení vnímat jako příležitost k pokračujícím útokům.

 

Další zprávy o nejrůznějších hrozbách, kterým jsou pákistánští křesťané vystaveni, naleznete na stránce Pakistan Country Report.

 

Modlete se za ochranu pákistánských křesťanů před zlomyslnými útoky a veškerými projevy diskriminace. Kéž se jim podaří s příslušnými orgány dohodnout na kompromisu a dospět ke vzájemnému porozumění. Pamatujte na všechny místní věřící, kteří jsou uvězněni pro svou víru, stejně jako na ty, kdo žijí každý den ve strachu, co by se jim mohlo přihodit. Modlete se, aby je Bůh ujišťoval o své přítomnosti, zabezpečoval naplňování všech jejich potřeb a žehnal jim pokojem.

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: Jedním z cílů z. s. Pomoc pronásledované církvi (provozovatele těchto stránek) je podpora vydávání literatury,
která vypovídá o křesťanských mučednících a o svědcích víry. Nákupem některé z těchto knih (z nakladatelství Stefanos) umožníte vydávání dalších titulů (v papírové i elektronické podobě). Objednávkový formulář naleznete zde.

Bill Higgins: Hus drží klíč Richard Wurmbrand: Kristus na židovské cestě Hans Martin Braun: Let přes hranice Richard Wurmbrand: Od utrpení k triumfu Richard Wurmbrand: Sám s Bohem Ken Anderson: Smělý jako beránek Richard Wurmbrand: V Božím podzemí Darlene Deiblerová-Roseová: Ve stínu vycházejícího slunce Richard Wurmbrand: Vězeňské zdi kdyby promluvily Hermann Hartfeld: Víra navzdory KGB Eric Foley: Z pokolení na pokolení

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.