Aktuálně

 

19. 01. 2019

Pákistán: Všechny církevní budovy musí splnit požadavky na zabezpečení

 

 
Ilustrační fotografie: Mission Network News

(Mission Network News)

 

V provincii Paňdžáb začalo platit nové nařízení, prezentované jako opatření na ochranu křesťanů. Od 2. ledna musí všechny církevní budovy splňovat určité minimální požadavky na zabezpečení. Podle místního křesťanského vedoucího nejsou požadavky úplně konkrétní, ale zřejmě bude zapotřebí do všech budov instalovat detektory kovu a bezpečnostní kamery s možností vzdáleného sledování i ukládání záznamu.

 

V případě nesplnění požadavků do 31. března křesťanům hrozí zákaz využívání nedostatečně zabezpečených budov. Některé kostely a modlitebny již mají dohodnutý termín inspekce. Jedním z největších problémů je skutečnost, že většinu pákistánských křesťanů představují chudí lidé na okraji společnosti a jejich společenství často nemají na požadované vybavení finanční prostředky.

 

Další nebezpečí představuje vnímaný postoj státních orgánů. Požadavek, aby společenství přijala odpovědnost za vlastní bezpečnost, zní na první pohled rozumně, současně se však může jednat o skrytý náznak, že pokud v budoucnu dojde k nějakému incidentu, nemohou křesťané počítat s pomocí policie. Některé radikální skupiny mohou nařízení vnímat jako příležitost k pokračujícím útokům.

 

Další zprávy o nejrůznějších hrozbách, kterým jsou pákistánští křesťané vystaveni, naleznete na stránce Pakistan Country Report.

 

Modlete se za ochranu pákistánských křesťanů před zlomyslnými útoky a veškerými projevy diskriminace. Kéž se jim podaří s příslušnými orgány dohodnout na kompromisu a dospět ke vzájemnému porozumění. Pamatujte na všechny místní věřící, kteří jsou uvězněni pro svou víru, stejně jako na ty, kdo žijí každý den ve strachu, co by se jim mohlo přihodit. Modlete se, aby je Bůh ujišťoval o své přítomnosti, zabezpečoval naplňování všech jejich potřeb a žehnal jim pokojem.

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: 15. 10. 2018 vyšla v nakladatelství Stefanos nová e-kniha.

 

 

Z pokolení na pokolení

 

Příběh severokorejské rodiny, která dokázala udržet při životě poselství evangelia v jednom z nejbrutálnějších protikřesťanských režimů, jaké lidstvo zná, po více než padesát let.

 

V roce 1907 přineslo duchovní probuzení v Pchjongjangu do Koreje ohromný rozmach křesťanství. Americký misionář William Blair tehdy prohlásil, že „nesmírný oceán modliteb se nyní vzdouvá k Božímu trůnu“. O padesát let později se v důsledku krutého pronásledování na severu Koreje tento oceán doslova vypařil; přece však dál přežívalo alespoň několik pramínků. Tato kniha přináší příběh jedné severokorejské rodiny, v níž se předávalo evangelium z generace na generaci ve stínu pracovních táborů, věznění, výslechů a především uprostřed každodenního děsivě ubíjejícího života v Severní Koreji.

 

Elektronická kniha je k dispozici ve formátech Kindle (KF8+Mobi) a EPUB.

 

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.