Aktuálně

 

24. 01. 2019

Indie: Demolice modlitebny, která stála v nesprávné části osady

 

 
Zdemolovaná modlitebna v Narnepádu (fotografie: Morning Star News)

(Morning Star News)

 

9. ledna byla stržena modlitebna v osadě Narnepádu v jižní Indii, protože se nacházela v západní části vesnice. Lidé odpovědní za demolici tvrdí, že umístění budovy narušovalo principy Vastu šástra, hinduistického systému pro prostorové uspořádání staveb, který připomíná čínské učení Feng-šuej.

 

Podle pastorových informací se křesťané původně scházeli v pronajaté chatrči, s jejíž existencí někteří vesničané nesouhlasili kvůli jejímu umístění na západní straně vesnice. Když si loni koupili stavební pozemek, vesničané opět nesouhlasili a tvrdili, že plánovaná výstavba je v rozporu s hinduistickými principy. Bez ohledu na to se křesťané pustili do stavby.

 

9. ledna vesnický předák svolal setkání, na kterém se měla situace probrat, pastor Kotešvára Rao se však nedostavil. To předáka rozlítilo a nařídil místním obyvatelům, aby modlitebnu zbourali. Členové vedení církve podali stížnost na policii, protože jejich diskuse s vedoucími představiteli vesnice, které by měly situaci urovnat, nepřinesly žádné pozitivní výsledky.

 

Pozvedejte na modlitbách vedoucí představitele společenství a modlete se, aby jim Bůh pomohl vyřešit neshody a vybudovat přátelské vztahy se zbytkem vesničanů, zatímco uvažují o plánech na opětovné vybudování modlitebny. Modlete se za nastolení spravedlnosti a současně za to, aby se v celé situaci projevovala Kristova láska.

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V červenci 2017 vyšla aktualizovaná mapa pronásledování křesťanů v dnešním světě (plakát A2). Zasíláme ZDARMA do rozebrání zásob. Objednávkový formulář naleznete zde.

Mapa pronásledování křesťanů v dnešním světě (2017)

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.