Aktuálně

 

25. 01. 2019

Srí Lanka: Křesťanským společenstvím je vyhrožováno

 

 
Městečko Bakamuna. Ilustrační fotografie: Google / Senanayaka Bandara

(National Christian Evangelical Alliance of Sri Lanka)

 

Stále dostáváme nové zprávy o problémech, kterým čelí křesťanská společenství na celém území Srí Lanky. Když se křesťané chtějí společně scházet, setkávají se s protivenstvím v nejrůznějších podobách, včetně výhrůžek a násilí.

 

Skupina sedmi buddhistických mnichů ve městě Bakamuna v centrální části země přivedla 10. listopadu na policejní stanici ženu, aby na ni podali stížnost. Konkrétně si stěžovali, že se v jejím domě scházejí lidé k modlitbám. Policista ženu upozornil, že se nachází v „buddhistické osadě“ a proto musí přestat modlitební shromáždění pořádat.

 

2. prosince ve stejné osadě buddhističtí mniši uspořádali s několika místními mládežníky protestní akci v průběhu konání bohoslužby. Mniši pastora vyzvali, aby vyšel ven, načež se ho vyptávali, zda má k pořádání bohoslužeb povolení od oblastního tajemníka. Žádné takové povolení však podle srílanských zákonů není zapotřebí. Demonstranti poté začali vykřikovat obscénní výrazy a vyhrožovali křesťanům násilím. Pastor přivolal policisty, kterým se podařilo dostat situaci pod kontrolu.

 

K podobné situaci došlo 23. listopadu ve městě Nittambuwa. Neznámí dva muži tvrdili, že pracují na okresním odboru územního plánování a rovněž se dožadovali informace, zda má pastor k provozu modlitebny povolení. Trvali na tom, že bez povolení není možné pořádat bohoslužby a pastora vyzvali, aby se setkal s jejich vedoucím.

 

Pamatujte na modlitbách na srílanské křesťany, kteří jsou vystaveni tlaku z různých stran. Vyprošujte jim ochranu před násilnostmi i verbálními útoky. Modlete se, aby je Bůh naplnil moudrostí a vložil jim do úst „dobrá slova v pravý čas“, když budou odpovídat na otázky nebo obvinění (Přísloví 15,23). Kéž se po celé zemi nikdy nepřestane šířit poselství o Boží milosti v Kristu.

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V březnu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová kniha.

 

 

Snubní prsten za život

 

Na cele s bojovníky Islámského státu

 

V prosinci 2015 byl na letišti v Chartúmu zadržen tajnou policií český občan Petr Jašek. Následujících čtrnáct měsíců byl vězněn súdánským režimem a v lednu 2017 ho tamní tribunál odsoudil na doživotí za „špionáž a velezradu“, třebaže jeho skutečným „zločinem“ byla prostá snaha pomoci africkým pronásledovaným křesťanům. Co prožíval v obávaném saharském vězení, bylo po dlouhé měsíce předmětem velkých obav a spekulací. V této knize o tom Petr Jašek nyní sám vypravuje…

 

 

Napsali o knize:

 

„Příběh Petra Jaška, který pomáhal pronásledovaným křesťanům v Súdánu a sám se stal pronásledovaným, otřásl celým světem. Mnozí se za jeho vysvobození modlili a půl milionu lidí podpisem petice za jeho propuštění, organizováním modlitebních shromáždění, či demonstrací svojí troškou přispěli k tlaku na súdánského prezidenta, který mu nakonec udělil milost. Avšak tento příběh není jen svědectvím o kruté realitě pronásledování křesťanů, o velikosti lidské sounáležitosti, či téměř zázračném vysvobození. Je především hlubokým svědectvím víry, cesty člověka, který čelil obrovské nespravedlnosti a nelidskému mučení, ale ve všem tom utrpení si uchoval neochvějnou víru, že Pán nad ním bdí, a že i tam v hloubi krutého súdánského vězení si ho Bůh může použít pro velké věci.“

— Miriam Kuzárová, Campaigns Director, CitizenGO, Slovensko

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.