Aktuálně

 

09. 02. 2019

Írán: Pokračující zatýkání křesťanů

 

 
Sina Molúdian a Ismaeil Magrebinedžád (fotografie: Middle East Concern)

(Middle East Concern, Article 18)

 

Íránští křesťané prosí o modlitby v souvislosti s nedávnou sérií případů zatýkání.

 

Krátce před Vánoci skončilo ve vazbě pět íránských žen, včetně pětašedesátileté Ruhsari Kamberi. Bezprostředně po zatčení byla Ruhsari deset dní intenzivně vyslýchána. Policisté také prohledali její byt, odkud si odnesli telefon, Bible a další křesťanské materiály. Po propuštění na kauci byla Ruhsari v polovině ledna předvedena před žalobce, aby se zodpovídala z obvinění z „aktivit ohrožujících státní bezpečnost“. U soudu jí bylo nařízeno setkání s islámským náboženským vůdcem, který by jí měl poskytnout „školení“ a umožnit návrat k islámu.

 

23. ledna byl zatčen mladý křesťan, bezprostředně po razii u něj doma v Isfahánu. Podle očitých svědků policisté vyvlekli Sina Molúdiana z domu rodičů s podlitinami v obličeji. O několik hodin později dostal svolení zavolat rodičům a říct jim, že je zadržován ve věznici v Dastgerdu. Odtamtud bude převezen k soudu, kde se dozví, z čeho je vlastně obviněn.

 

O dva dny dříve skončil ve vazbě také čtyřiašedesátiletý Ismaeil Magrebinedžád. Ismaeil se obrátil ke křesťanství před téměř čtyřiceti lety a po celou dobu má problémy s úřady a policií. Poté co byl zatčen (ve svém bytě v Šírázu), ustaraní příbuzní volali na policii ve snaze zjistit, kam ho odvezli, nikdo jim však nic neřekl. Přestože Ismaeil později mohl rodině zavolat, sám neví, kde se nachází – ani z čeho je obviněn.

 

Systematické kampaně, při kterých jsou zatýkáni a všemožně obtěžováni místní křesťané, pokračují po celém Íránu. Podle agentury Article 18 bylo jen v prvním prosincovém týdnu zadrženo nejméně 114 věřících v deseti různých městech. Přestože většina zadržených byla po několika hodinách propuštěna, museli sepsat podrobnosti o svých aktivitách souvisejících s náboženstvím a také jim bylo nařízeno, aby se přestali stýkat s ostatními křesťany.

 

Pamatujte na modlitbách na pronásledované íránské bratry a sestry v Kristu, kteří se stále častěji setkávají s pronásledováním. Kéž každý jeden z nich nalezne během zkoušek a utrpení sílu a pomoc v Kristu. Všem, kdo kvůli své víře skončili ve vězení, vyprošujte Boží ochranu a povzbuzení, aby vytrvali a po celou dobu zakoušeli Boží přítomnost a pomoc, zatímco bude Bůh svrchovaně zasahovat do událostí v jejich prospěch.

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

V listopadu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová e-kniha.

 

 

Z boje o náboženství v sovětském Rusku

 

Zápisky věřícího (1917–1923)

 

Křesťanský myslitel, teolog, publicista a veřejná osobnost, jeden z vedoucích představitelů Ruského studentského křesťanského hnutí, v této autobiografické knize líčí události od ruské revoluce až do svého vyhoštění ze Sovětského svazu.

 

E-kniha vychází z tištěné publikace vydané v Praze roku 1931 Křesťanským spolkem mladíků v Čechách. Z ruského originálu Записки верующего. Из истории Религиозного движения в России (1917–1923) přeložil Samuel Verner.

 

Text nového vydání (2020) byl jazykově a redakčně upraven. Titul je k dispozici pouze v elektronické podobě (ve formátech Kindle a EPUB).

 

 

TIP: Všechny e-knihy z nakladatelství Stefanos si můžete také zdarma půjčit ve vaší místní knihovně. Pokud si zatím e-knihy v knihovně nepůjčujete, přečtěte si, jak na to.

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

 

    Zakladatel Hlasu mučedníků se jmenoval Richard …

Antispam:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. (Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné.) Doplňte správnou odpověď na kontrolní otázku do pole „Antispam“. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.