Aktuálně

 

15. 02. 2019

Turecko: V procesu s vrahy z Malatya potvrzen původní rozsudek

 

 
Necati Aydin, Ugur Yuksel and Tillman Geske

(Middle East Concern, Mission Network News)

 

18. dubna 2007 byli tři křesťanští zaměstnanci nakladatelství v tureckém Malatya umučeni k smrti. Z vražd byla nakonec usvědčena pětice mužů. Proti rozsudku ve výši trojnásobného doživotí se odvolali, apelační soud však letos 23. ledna původní rozsudek potvrdil.

 

Sdružení protestantských církví v Turecku navíc požádalo o pokračování vyšetřování (na základě přesvědčení, že se na zločinu podílela rozsáhlejší síť osob). Soud žádost zamítl a také zprostil viny dva armádní důstojníky obviněné z účasti na vraždách. Pokud se žalující strana neodvolá k ústavnímu soudu, bude rozsudek konečný.

 

Přestože si mnoho lidí oddychlo, že proces po téměř dvanácti letech definitivně skončil, stále zůstávají nezodpovězené otázky – zejména ohledně možného zapojení dalších organizací, hovoří se i o vazbách do politických kruhů.

 

Modlete se za každého, koho tento případ osobně zasáhl, zejména za příbuzné a přátele tří zavražděných křesťanů, aby nalezli tolik potřebnou útěchu a pokoj. Přimlouvejte se také za všechny Kristovy následovníky po celém Turecku. Modlete se, aby je Bůh naplňoval silou a odvahou, aby dokázali čelit protivenství a směle se hlásit ke své víře.

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


Jiří P., Hradec Králové (18.02.2019 22:44:53)
Požehnaný Spasiteli a Otče náš, měj vroucí dík a chválu za Tvé milosrdenství, ve kterém se zjevuješ lidským srdcím, svým světlem se osvěcuješ, temnoty hříchu a marnosti tak z našich duší zaplašuješ! Ani vzteklosti bran pekelných nepřemohou Tvé spásné dílo v nás..... byť i o život šlo - však nebe nám vzít nemohou. Pomoz nám, prosíme, i nadále žít jen pro Tebe.... činit Tvé dílo.... šířit Tvou slávu. Svou obětí, svou krví svatou za nás hříšné prolitou, jsi nás sobě koupil.... pro Tebe žít a pro Tebe i umírat - je naší slávou. Prosíme potěš zarmoucené, a dej nám rozumět že ta nynější lehoučká utrpení nejsou hodná oné budoucí slávy, která se má ukázat na nás... tak prosíme i věříme - ve jménu Syna Božího Ježíše! Amen.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V březnu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová kniha.

 

 

Snubní prsten za život

 

Na cele s bojovníky Islámského státu

 

V prosinci 2015 byl na letišti v Chartúmu zadržen tajnou policií český občan Petr Jašek. Následujících čtrnáct měsíců byl vězněn súdánským režimem a v lednu 2017 ho tamní tribunál odsoudil na doživotí za „špionáž a velezradu“, třebaže jeho skutečným „zločinem“ byla prostá snaha pomoci africkým pronásledovaným křesťanům. Co prožíval v obávaném saharském vězení, bylo po dlouhé měsíce předmětem velkých obav a spekulací. V této knize o tom Petr Jašek nyní sám vypravuje…

 

 

Napsali o knize:

 

„Jedním dechem jsem přečetl tuto knihu, která v dnešní rozdělené společnosti ukazuje cestu, jak je možné zvítězit nad brutalitou a nenávistí. Z tohoto dramatického vyprávění jsem pochopil, že je to skrytá, obrovská síla hluboké víry, lásky a odpuštění. Děkuji bratru Petrovi za svědectví, že se stal nejen hlasem mučedníků, ale i výkřikem, který čeká na naši odpověď.“

— Leoš Ryška, SDB, ředitel TV Noe

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.