Aktuálně

 

23. 02. 2019

Nigérie: Leah již strávila v zajetí celý rok

 

 
Radikálové zveřejnili tuto fotografii Leah Sharibu v srpnu 2018

(International Christian Concern)

 

19. února 2018 příslušníci jedné z frakcí Boko Haram ve městě Dapchi donutili 110 školaček nastoupit do nákladních vozů a odvezli je pryč. Od té doby uplynul přesně rok a jedna z dívek stále zůstává v zajetí – kvůli své křesťanské víře.

 

Skupina svou akcí vyjádřila nesouhlasný postoj k formálnímu vzdělávání, zejména dívek. Měsíc po útoku bylo 104 studentek propuštěno s důrazným varováním, aby se do školy nevracely. Pět jich žel mezitím zemřelo. Jedna z přeživších, Leah Sharibu, však propuštěna nebyla.

 

Leah byla jediná křesťanka ve skupině a tak se na ni teroristé speciálně zaměřili. Slíbili jí propuštění, pokud zapře Krista. Leah jim však odmítla ustoupit. Několik měsíců teroristé zveřejňovali požadavky na zaplacení výkupného, v říjnu však vydali prohlášení, že si Leu místo toho nechají jako „doživotní otrokyni“. Od té doby o dívce nejsou téměř žádné informace.

 

Při příležitosti výročí jejího zajetí zástupce nadace Leah Sharibu Foundation prohlásil: „Ani dnes na ni nemůžeme zapomenout. Obracejte se na Boha v modlitbách a půstu. Proste za její propuštění a za to, aby mohla svobodně vyznávat svou víru.“

 

Připojte se k dalším lidem po celém světě, kteří se společně přimlouvají za propuštění Leah a dalších zajatců Boko Haram. Kéž si Bůh použije neochvějné svědectví této dívky k povzbuzení věřících po celé Nigérii a kéž se také dotkne srdcí jejích únosců. Nigérii čekají o víkendu prezidentské volby. Modlete se, aby Boží Duch jednal s vedoucími představiteli země a přiměl je k důraznému postupu proti nelidskému počínání povstaleckých skupin.

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V březnu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová kniha.

 

 

Snubní prsten za život

 

Na cele s bojovníky Islámského státu

 

V prosinci 2015 byl na letišti v Chartúmu zadržen tajnou policií český občan Petr Jašek. Následujících čtrnáct měsíců byl vězněn súdánským režimem a v lednu 2017 ho tamní tribunál odsoudil na doživotí za „špionáž a velezradu“, třebaže jeho skutečným „zločinem“ byla prostá snaha pomoci africkým pronásledovaným křesťanům. Co prožíval v obávaném saharském vězení, bylo po dlouhé měsíce předmětem velkých obav a spekulací. V této knize o tom Petr Jašek nyní sám vypravuje…

 

 

Napsali o knize:

 

„Po více než deset let jsem přijímal požehnání ze společné služby s Petrem Jaškem, často v přední linii na obtížných misích. Když jsem četl Petrovy dopisy z vězení, jeho příklad odvážné víry v průběhu věznění (a dokonce i mučení) mě trvale proměnil. Kdykoli na své cestě poslušnosti Božímu vedení narazím na obtíže, vzpomenu si na Petra, neprávem vězněného kvůli Kristu, ale ochotného přijímat hrůzné podmínky jako součást zvláštního Božího pověření. Každý z nás se nakonec musí rozhodnout, zda je ochoten dovolit, aby se naše utrpení stalo svědectvím – pro Krista, k Boží slávě. Začtěte se do příběhu proměňujícího lidský život, a nechť si Pán použije tuto knihu, aby i vás inspirovala k neochvějnému postoji v každé zkoušce.“

— Cole Richards, President, The Voice of the Martyrs, USA

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.