Aktuálně

 

02. 03. 2019

Etiopie: Zpráva o útoku na modlitebny

 

 
Fotografie: Steadfast Global

(Steadfast Global, Hlas mučedníků Kanada)

 

V polovině února jsme vás informovali o žhářském útoku na církevní budovy ve městě Alaba Kulito na jihu Etiopie. Krátce poté (21. února) dorazil do města zástupce Steadfast Global, aby se na místě obeznámil se situací a rozhodl o možnostech poskytnutí pomoci.

 

Při útoku bylo poškozeno deset budov patřících celkem osmi denominacím, incident tak zasáhl více než 6000 křesťanů. Podle očitých svědků se pachatelé soustředili na samotné budovy, křesťany nechali na pokoji. Jedna modlitebna, která stála osamoceně, byla při následném požáru zcela zničena. Zbývajících devět útočníci nezapálili, protože by tím mohli ohrozit sousední budovy patřící muslimům. Vynosili však z modliteben vybavení a spálili alespoň to.

 

Městští policisté útokům přihlíželi, ale nezasáhli – pořádek zjednala teprve státní policie, která dorazila později. Podle místních svědků bylo zadrženo několik lidí a ke každé modlitebně ve městě byl přidělen hlídkující policista.

 

Navzdory utrpěným ztrátám všechna společenství obnovila bohoslužby již první neděli po útoku, přestože někteří členové ze strachu nedorazili. Křesťané obdrželi nejnutnější finance na úhradu lékařské pomoci zraněným a obnovu zničeného vybavení. Plány na opětovnou výstavbu zničené modlitebny a pořízení nových Biblí a dalších materiálů jsou v jednání.

 

Modlete se za všechny členy postižených společenství, aby získali prostředky potřebné k rekonstrukci poničených modliteben. Proste, aby navzdory všem ztrátám zůstali pevně stát ve víře. Modlete se, aby Boží Duch mocně jednal nejen v životech těchto křesťanů, ale také v srdcích ostatních místních obyvatel, aby mezi všemi zavládl duch lásky a jednoty.

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V březnu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová kniha.

 

 

Snubní prsten za život

 

Na cele s bojovníky Islámského státu

 

V prosinci 2015 byl na letišti v Chartúmu zadržen tajnou policií český občan Petr Jašek. Následujících čtrnáct měsíců byl vězněn súdánským režimem a v lednu 2017 ho tamní tribunál odsoudil na doživotí za „špionáž a velezradu“, třebaže jeho skutečným „zločinem“ byla prostá snaha pomoci africkým pronásledovaným křesťanům. Co prožíval v obávaném saharském vězení, bylo po dlouhé měsíce předmětem velkých obav a spekulací. V této knize o tom Petr Jašek nyní sám vypravuje…

 

 

Napsali o knize:

 

„Jedním dechem jsem přečetl tuto knihu, která v dnešní rozdělené společnosti ukazuje cestu, jak je možné zvítězit nad brutalitou a nenávistí. Z tohoto dramatického vyprávění jsem pochopil, že je to skrytá, obrovská síla hluboké víry, lásky a odpuštění. Děkuji bratru Petrovi za svědectví, že se stal nejen hlasem mučedníků, ale i výkřikem, který čeká na naši odpověď.“

— Leoš Ryška, SDB, ředitel TV Noe

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.