Aktuálně

 

03. 03. 2019

Indie: Tělo zavražděného konvertity nalezeno na cestě

 

 
Starší fotografie rodiny Ananta Ram Ganda. (Fotografie: UCA News)

(Persecution Relief, Asia News, World Watch Monitor)

 

Konvertitu ke křesťanství ve státě Uríša někdo zavraždil, uřízl mu hlavu a tělo nechal ležet na cestě. Přesný důvod vraždy není znám, nicméně křesťan od svého obrácení před devíti měsíci čelil neustálému tlaku a výhrůžkám.

 

11. února byl Anant Ram Gand doma s šestiletým synem jménem Purno, když k nim přišli tři muži, kteří křesťana spoutali a odvlekli. Chlapec se snažil jít s nimi, ale útočníci ho odstrčili a pohrozili, že mu ublíží, pokud je bude sledovat. Vystrašený Purno utekl ke strýci.

 

Podle dostupných zpráv únosci nejprve Ananta Rama střelili do hlavy, poté ho několikrát udeřili kamenem a nakonec mu uřízli hlavu a nechali tělo ležet na cestě. Křesťan po sobě zanechal manželku Sukbati Gand a pět dětí.

 

O Anantovi Ramovi bylo všeobecně známo, že je křesťanem. Krátce poté, co se obrátil, přijala jeho víru nadšeně i celá rodina. Záhy se k nim však místní obyvatelé začali chovat nepřátelsky. Nakonec je vyhnali z domova a museli se usadit o kilometr dál.

 

Před obrácením zavražděný muž podporoval naxality (maoistické partyzány). Některé zprávy naznačují, že vrahy mohli být příslušníci této skupiny, kteří se obávali, že křesťan vyzradí tajné informace na policii. Jiní lidé se domnívají, že si partyzány najali místní radikálové a vraždu si u nich objednali.

 

V Indii je stále pácháno násilí na křesťanech, zejména po nástupu strany Bharatíja Džanata k moci. Nejvíce jsou postiženy státy, ve kterých platí zákony omezující konverze, jako je právě Uríša.

 

Více informací o obtížích, se kterými se indičtí křesťané potýkají, naleznete na stránce India Country Report.

 

Pozvedejte rodinu Ananta Rama ve svých modlitbách. Vyprošujte jim Boží pomoc, aby se dokázali vyrovnat se zármutkem a šokem, který nyní prožívají. Přimlouvejte se za křesťany v celém státě Uríša, kteří se kvůli víře v Ježíše nacházejí pod neustálým tlakem. Modlete se za prosazení spravedlnosti v souvislosti s tímto nedávným incidentem a také za to, aby svědectví Ananta Rama oslovilo mnoho dalších obyvatel Indie a přiblížilo je ke Kristu – včetně lidí, kteří ho osobně znali.

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V červenci 2017 vyšla aktualizovaná mapa pronásledování křesťanů v dnešním světě (plakát A2). Zasíláme ZDARMA do rozebrání zásob. Objednávkový formulář naleznete zde.

Mapa pronásledování křesťanů v dnešním světě (2017)

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.