Aktuálně

 

07. 03. 2019

Pákistán: Unesená dívka nuceně konvertována k islámu

 

 
Muslimská nevěsta (ilustrační fotografie).

(Pakistan Christian Post, Release International)

 

Sadáf Masihová, třináctiletá dívka z Bahávalpuru, byla unesena, nuceně konvertována k islámu a provdána za muslima. Navzdory důkazům zůstává volání rodiny po spravedlnosti nevyslyšeno.

 

6. února Sadaf unesl vlivný místní muž. Rodiče kontaktovali rodinu únosce a byli ujištěni, že jim dívku vrátí. Po dalších osmi dnech se jim však sami ozvali s tím, že se Sadáf obrátila k islámu a provdala se. Na důkaz svého tvrzení ukázali příbuzným oddací list (ve kterém bylo nepravdivě uvedeno, že je dívce 18 let).

 

Křesťanští vesničané byli varováni, že na ně bude podána stížnost na policii, pokud se dívku pokusí kontaktovat nebo vyvíjet na někoho nátlak. Navzdory tomu se křesťané obrátili na policii sami a únos nahlásili. Policisté se však zdráhají únosce konfrontovat.

 

Podle Nasira Saída, mluvčího organizace CLAAS-UK (Centre for Legal Aid, Assistance and Settlement – Centrum pro právní pomoc a urovnávání sporů), jsou nedobrovolné konverze křesťanských a hinduistických dívek v Pákistánu přetrvávajícím problémem. Navzdory mezinárodnímu tlaku vláda nepodniká proti této praxi žádné kroky. Soudy navíc pod nátlakem islamistických skupin často rozhodují ve prospěch muslimů.

 

Pamatujte na Sadáf ve svých modlitbách, zatímco se nachází v této hrozné situaci. Kéž navzdory utrpení jedná s únosci s Kristovou vlídností. Pozvedejte na modlitbách také její příbuzné, kteří se ji snaží bezpečně dostat domů. Modlete se za představitele pákistánské výkonné a soudní moci, aby věnovali pozornost lidem, kteří se o unesenou dívku zasazují, a patřičným způsobem zjednali spravedlnost.

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: Jedním z cílů z. s. Pomoc pronásledované církvi (provozovatele těchto stránek) je podpora vydávání literatury,
která vypovídá o křesťanských mučednících a o svědcích víry. Nákupem některé z těchto knih (z nakladatelství Stefanos) umožníte vydávání dalších titulů (v papírové i elektronické podobě). Objednávkový formulář naleznete zde.

Bill Higgins: Hus drží klíč Richard Wurmbrand: Kristus na židovské cestě Hans Martin Braun: Let přes hranice Richard Wurmbrand: Od utrpení k triumfu Richard Wurmbrand: Sám s Bohem Ken Anderson: Smělý jako beránek Richard Wurmbrand: V Božím podzemí Darlene Deiblerová-Roseová: Ve stínu vycházejícího slunce Richard Wurmbrand: Vězeňské zdi kdyby promluvily Hermann Hartfeld: Víra navzdory KGB Eric Foley: Z pokolení na pokolení

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.