Aktuálně

 

08. 03. 2019

Kolumbie: Společenství v šoku po zastřelení pastora

 

 
Ilustrační fotografie: World Watch Monitor

(World Watch Monitor)

 

Čtyřiadvacetiletý pastor Leider Molina v pátek 9. února kázal ve svém společenství v osadě Caucasia (severozápadní Kolumbie). Když krátce poté vyšel z budovy, smrtelně ho zasáhlo pět kulek. (Mladý muž byl známý jako vášnivý kazatel a aktivní vedoucí mládeže – nejen ve svém sboru, ale po celém městě.)

 

Oblast v posledních měsících sužuje eskalace násilí, zatímco se různé ozbrojené skupiny snaží ovládnout trasy pašování drog. Všechny znesvářené povstalecké frakce nicméně považují církev za nepřítele, protože zvěstováním evangelia odrazuje mladé lidi od násilností a nelegálních aktivit.

 

Podle místních zdrojů někteří křesťané i s rodinami uprchli, zatímco jiní doufají v zásah vládních jednotek a rozhodli se zůstat, navzdory nebezpečí. Bez ohledu na výhrůžky zabitím a pokračováním násilností církevní vedoucí pokračují v práci.

 

Kéž evangelium pokoje i nadále oslovuje mnoho Kolumbijců v této neklidné oblasti, přitahuje je ke Kristu a mění jejich životy. Modlete se, aby Bůh utěšoval rodinu pastora Moliny, přátele a členy společenství a naplňoval je pokojem, zatímco prožívají zármutek a utrpení. Kéž se pro ně stane život mladého církevního vedoucího inspiraci, aby zůstali pevně stát ve víře v Ježíše. Modlete se, aby představitelé režimu dokázali pomoci křesťanské komunitě s šířením pokoje a celá země zažila tolik potřebné uvolnění situace.

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: Jedním z cílů z. s. Pomoc pronásledované církvi (provozovatele těchto stránek) je podpora vydávání literatury,
která vypovídá o křesťanských mučednících a o svědcích víry. Nákupem některé z těchto knih (z nakladatelství Stefanos) umožníte vydávání dalších titulů (v papírové i elektronické podobě). Objednávkový formulář naleznete zde.

Bill Higgins: Hus drží klíč Richard Wurmbrand: Kristus na židovské cestě Hans Martin Braun: Let přes hranice Richard Wurmbrand: Od utrpení k triumfu Richard Wurmbrand: Sám s Bohem Ken Anderson: Smělý jako beránek Richard Wurmbrand: V Božím podzemí Darlene Deiblerová-Roseová: Ve stínu vycházejícího slunce Richard Wurmbrand: Vězeňské zdi kdyby promluvily Hermann Hartfeld: Víra navzdory KGB Eric Foley: Z pokolení na pokolení

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.