Aktuálně

 

15. 03. 2019

Kyrgyzstán: Násilné útoky na křesťany

 

 
Policejní stanice v Tamči (ilustrační fotografie: Wikimedia/Vmenkov [cc])

(Forum 18)

 

V říjnu 2018 se stal mladý křesťan Eldos Sattar uuly v oblasti Issyk-kul v Kyrgyzstánu obětí napadení. Útočníci mu zlomili čelist a způsobili celou řadu dalších zranění. Pachatelé byli usvědčeni a odsouzeni k domácímu vězení, jehož dodržování však nikdo nekontroloval.

 

Problémy místních křesťanů zmíněným incidentem neskončily. Obyvatelé osady Tamči nás informovali, že v období od prosince do února došlo k několika dalším útokům. Při zatím posledním incidentu skupina deseti lidí zmlátila jednoho místního muslima, protože to byl Eldosův dobrý přítel. Také se objevily nepotvrzené zprávy, že místní radikálové mají v plánu zdemolovat domy křesťanů v Tamči a dvou sousedních vesnicích.

 

Podle dostupných zpráv Eldos a jeho strýc Nurbek Esenaly uuly dostali strach a odstěhovali se. Když si Eldosova právní zástupkyně stěžovala na nečinnost zodpovědných orgánů, úředník jí pohrozil, že bude obviněna z „podněcování náboženských konfliktů a vyvolávání svárů“.

 

Pamatujte na modlitbách na obyvatele Kyrgyzstánu, kteří se stávají obětí špatného zacházení, jsou nepravdivě obviňováni a dokonce fyzicky biti. Kéž Eldos, jeho strýc Nurbek i všichni další, kdo z osady uprchli, naleznou bezpečné útočiště a klid, které tolik potřebují. Modlete se za prosazení Boží spravedlnosti a za pokračující šíření evangelia v Tamči a celé oblasti.

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: 15. 10. 2018 vyšla v nakladatelství Stefanos nová e-kniha.

 

 

Z pokolení na pokolení

 

Příběh severokorejské rodiny, která dokázala udržet při životě poselství evangelia v jednom z nejbrutálnějších protikřesťanských režimů, jaké lidstvo zná, po více než padesát let.

 

V roce 1907 přineslo duchovní probuzení v Pchjongjangu do Koreje ohromný rozmach křesťanství. Americký misionář William Blair tehdy prohlásil, že „nesmírný oceán modliteb se nyní vzdouvá k Božímu trůnu“. O padesát let později se v důsledku krutého pronásledování na severu Koreje tento oceán doslova vypařil; přece však dál přežívalo alespoň několik pramínků. Tato kniha přináší příběh jedné severokorejské rodiny, v níž se předávalo evangelium z generace na generaci ve stínu pracovních táborů, věznění, výslechů a především uprostřed každodenního děsivě ubíjejícího života v Severní Koreji.

 

Elektronická kniha je k dispozici ve formátech Kindle (KF8+Mobi) a EPUB.

 

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.