Aktuálně

 

23. 03. 2019

Pákistán: Postižený muž obviněn z rouhání

 

 
Stephen (Fotografie: Barnabas Fund)

(Morning Star News, CLAAS, Barnabas Fund, Release International, Hlas mučedníků Kanada)

 

Stephen, křesťan trpící duševní poruchou, byl zadržen na základě v Pákistánu platných zákonů proti rouhání – krátce poté, co soused vyslechl rodinnou hádku. 11. března se Stephen zúčastnil bouřlivé diskuse se svým švagrem ohledně půstu a modliteb v období Letnic. Nakonec ztratil nervy a začal na švagra hlasitě křičet, což však patří k obvyklým projevům jeho poruchy. Soused jejich spor vyslechl, načež vtrhl do domu a začal Stephena mlátit. Když se rodina pokusila zasáhnout, soused prohlásil, že se Stephen dopustil rouhání.

 

V reakci na toto obvinění došlo ke srocení davu a Stephen byl společně s rodinou zbit. Nakonec zasáhli policisté a Stephena vzali do vazby, údajně kvůli jeho bezpečí. Později byl však obviněn a příbuzní s ním nemohou navázat kontakt. Protože svou poruchu nemá lékařsky potvrzenou, příbuzní se obávají, že jeho postižení soud neuzná. Případ převzali advokáti z Centra pro právní pomoc a urovnávání sporů (Centre for Legal Aid and Settlement, CLAAS) a snaží se zajistit Stphenovo odborné vyšetření a určení rozsahu poruchy.

 

Pákistánské zákony proti rouhání si znovu získaly pozornost mezinárodní veřejnosti v souvislosti s nedávným vývojem v případu Asie Bibi. Poté, co byla křesťanka loni v říjnu zproštěna viny, o jejím dalším osudu se rozšířilo mnoho protichůdných zpráv. Můžeme s jistotou prohlásit, že se Asia v současné době nenachází v Kanadě, ale v Pákistánu, kde je pod ochranou státu. Navzdory některým zprávám z poslední doby se také těší dobrému zdraví. Asiina dcera Eišam veřejně vyzvala pákistánského ministerského předsedu, aby dovolil její matce vycestovat ze země. (Eišam žije se sestrou na blíže neurčeném místě v Kanadě.)

 

Modlete se za Stephena a další křesťany uvězněné na základě zákonů proti rouhání. Pamatujte na rodinu tohoto mentálně postiženého muže a na všechny, kdo se starají o naplnění jeho speciálních potřeb. Pozvedejte na modlitbách také Asiu Bibi a její rodinu. Modlete se, aby tato osudem zkoušená křesťanka a matka mohla konečně opustit zemi, poté co byla zproštěna všech obvinění.

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V červenci 2017 vyšla aktualizovaná mapa pronásledování křesťanů v dnešním světě (plakát A2). Zasíláme ZDARMA do rozebrání zásob. Objednávkový formulář naleznete zde.

Mapa pronásledování křesťanů v dnešním světě (2017)

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.