Aktuálně

 

28. 03. 2019

Ukrajina: Sílící restrikce v separatistických oblastech

 

 
Luhansk, Ukrajina (ilustrační fotografie: Flickr / Ozulus [cc])

(Forum 18, Release International, Mission Eurasia)

 

V oblastech na východě Ukrajiny, v současné době ovládaných vzbouřenci podporovanými Ruskem, jsou zaváděna stále přísnější omezení činnosti všech náboženských skupin nepatřících k pravoslavné církvi. Kromě povinných registrací jsou místním křesťanům vydávány zákazy nařizující ukončení veškerých náboženských aktivit.

 

V Luhanské oblasti místní orgány nařídily členskému sboru Baptistické unie přestat pořádat veřejné bohoslužby, pod hrozbou trestu. Vůdci povstalců křesťany nejprve vyzvali k registraci; když se však někteří církevní vedoucí registrovat pokusili, zjistili, že všechny žádosti protestantských společenství jsou zamítány. Požadavky vzbouřenců se od té doby vystupňovaly, což vedlo i k tomuto nedávnému zákazu.

 

V obavách ze zatýkání a dalších postihů mnoho společenství přestalo pořádat veřejné bohoslužby preventivně. Křesťané, kteří v setkávání pokračují, riskují policejní zásahy, což byl i případ nezávislého baptistického společenství „Cesta spásy“. Po únorové razii čelí dvaaosmdesátiletý pastor obvinění z vedení „nelegálních bohoslužeb“.

 

Podle dostupných zpráv policisté při razii zabavili literaturu klasifikovanou jako „extrémistická“. Přátelé členů společenství nicméně tvrdí, že knihy do modlitebny přinesli sami policisté, což je patrné z toho, že se v některých případech jednalo o materiály Svědků Jehovových.

 

Situace se zhoršuje také v sousední Doněcké oblasti. Všechna náboženská uskupení nespadající pod hlavičku pravoslavné církve byla vyzvána k registraci nejpozději do prvního března. Ani jedna žádost o registraci však nebyla schválena a tak jsou stovky společenství v současné době nelegální.

 

Pamatujte na modlitbách na tisíce křesťanů z východní Ukrajiny, kteří se potýkají s nově zavedenými omezeními a hrozícími tresty v případě, že požadavkům nevyhoví. Modlete se, aby tito křesťané dokázali zůstat pevně stát ve víře a vyprošujte jim sílu, pokoj a nadpřirozené ujištění, které mohou dostat jen od Boha. Kéž se evangelium v celé oblasti mocně šíří, navzdory všem omezením a politické nejistotě.

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V březnu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová kniha.

 

 

Snubní prsten za život

 

Na cele s bojovníky Islámského státu

 

V prosinci 2015 byl na letišti v Chartúmu zadržen tajnou policií český občan Petr Jašek. Následujících čtrnáct měsíců byl vězněn súdánským režimem a v lednu 2017 ho tamní tribunál odsoudil na doživotí za „špionáž a velezradu“, třebaže jeho skutečným „zločinem“ byla prostá snaha pomoci africkým pronásledovaným křesťanům. Co prožíval v obávaném saharském vězení, bylo po dlouhé měsíce předmětem velkých obav a spekulací. V této knize o tom Petr Jašek nyní sám vypravuje…

 

 

Napsali o knize:

 

„Po více než deset let jsem přijímal požehnání ze společné služby s Petrem Jaškem, často v přední linii na obtížných misích. Když jsem četl Petrovy dopisy z vězení, jeho příklad odvážné víry v průběhu věznění (a dokonce i mučení) mě trvale proměnil. Kdykoli na své cestě poslušnosti Božímu vedení narazím na obtíže, vzpomenu si na Petra, neprávem vězněného kvůli Kristu, ale ochotného přijímat hrůzné podmínky jako součást zvláštního Božího pověření. Každý z nás se nakonec musí rozhodnout, zda je ochoten dovolit, aby se naše utrpení stalo svědectvím – pro Krista, k Boží slávě. Začtěte se do příběhu proměňujícího lidský život, a nechť si Pán použije tuto knihu, aby i vás inspirovala k neochvějnému postoji v každé zkoušce.“

— Cole Richards, President, The Voice of the Martyrs, USA

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.