Aktuálně

 

28. 03. 2019

Ukrajina: Sílící restrikce v separatistických oblastech

 

 
Luhansk, Ukrajina (ilustrační fotografie: Flickr / Ozulus [cc])

(Forum 18, Release International, Mission Eurasia)

 

V oblastech na východě Ukrajiny, v současné době ovládaných vzbouřenci podporovanými Ruskem, jsou zaváděna stále přísnější omezení činnosti všech náboženských skupin nepatřících k pravoslavné církvi. Kromě povinných registrací jsou místním křesťanům vydávány zákazy nařizující ukončení veškerých náboženských aktivit.

 

V Luhanské oblasti místní orgány nařídily členskému sboru Baptistické unie přestat pořádat veřejné bohoslužby, pod hrozbou trestu. Vůdci povstalců křesťany nejprve vyzvali k registraci; když se však někteří církevní vedoucí registrovat pokusili, zjistili, že všechny žádosti protestantských společenství jsou zamítány. Požadavky vzbouřenců se od té doby vystupňovaly, což vedlo i k tomuto nedávnému zákazu.

 

V obavách ze zatýkání a dalších postihů mnoho společenství přestalo pořádat veřejné bohoslužby preventivně. Křesťané, kteří v setkávání pokračují, riskují policejní zásahy, což byl i případ nezávislého baptistického společenství „Cesta spásy“. Po únorové razii čelí dvaaosmdesátiletý pastor obvinění z vedení „nelegálních bohoslužeb“.

 

Podle dostupných zpráv policisté při razii zabavili literaturu klasifikovanou jako „extrémistická“. Přátelé členů společenství nicméně tvrdí, že knihy do modlitebny přinesli sami policisté, což je patrné z toho, že se v některých případech jednalo o materiály Svědků Jehovových.

 

Situace se zhoršuje také v sousední Doněcké oblasti. Všechna náboženská uskupení nespadající pod hlavičku pravoslavné církve byla vyzvána k registraci nejpozději do prvního března. Ani jedna žádost o registraci však nebyla schválena a tak jsou stovky společenství v současné době nelegální.

 

Pamatujte na modlitbách na tisíce křesťanů z východní Ukrajiny, kteří se potýkají s nově zavedenými omezeními a hrozícími tresty v případě, že požadavkům nevyhoví. Modlete se, aby tito křesťané dokázali zůstat pevně stát ve víře a vyprošujte jim sílu, pokoj a nadpřirozené ujištění, které mohou dostat jen od Boha. Kéž se evangelium v celé oblasti mocně šíří, navzdory všem omezením a politické nejistotě.

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: Jedním z cílů z. s. Pomoc pronásledované církvi (provozovatele těchto stránek) je podpora vydávání literatury,
která vypovídá o křesťanských mučednících a o svědcích víry. Nákupem některé z těchto knih (z nakladatelství Stefanos) umožníte vydávání dalších titulů (v papírové i elektronické podobě). Objednávkový formulář naleznete zde.

Bill Higgins: Hus drží klíč Richard Wurmbrand: Kristus na židovské cestě Hans Martin Braun: Let přes hranice Richard Wurmbrand: Od utrpení k triumfu Richard Wurmbrand: Sám s Bohem Ken Anderson: Smělý jako beránek Richard Wurmbrand: V Božím podzemí Darlene Deiblerová-Roseová: Ve stínu vycházejícího slunce Richard Wurmbrand: Vězeňské zdi kdyby promluvily Hermann Hartfeld: Víra navzdory KGB Eric Foley: Z pokolení na pokolení

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.