Aktuálně

 

29. 03. 2019

Srí Lanka: Srocený dav narušil průběh bohoslužeb

 

 
Modlitebna na Srí Lance (Ilustrační fotografie: Hlas mučedníků USA)

(NCEASL)

 

Zatímco se pastor a další členové společenství Christian Family Church (Křesťanská rodina) 24. února připravovali na zahájení nedělní bohoslužby, do budovy násilím proniklo přibližně 200 lidí, vedených buddhistickými mnichy.

 

Vetřelci se dožadovali okamžitého ukončení bohoslužby; jeden mnich křesťanům dokonce vyhrožoval zabitím. Aby dokázali, že to myslí vážně, rozbili několik židlí a také poškodili střechu. Při odchodu ještě jednu ženu vyvlekli na ulici a zmlátili. Nakonec na místo dorazili policisté, kteří pastora a napadenou ženu odvezli na stanici.

 

Na stanici se setkali s mnichy, kteří již s policisty sepisovali stížnost na „narušování klidu“, kterého se podle nich měl dopustit pastor. Stížnosti podali také pastor a napadená žena, která byla následně přijata do nemocnice k ošetření.

 

K podobným incidentům na Srí Lance dochází zcela běžně. Mnozí lidé považují buddhismus za součást národní kultury. Více informací o pronásledování křesťanů na Srí Lance, včetně způsobů, jakým jim Hlas mučedníků poskytuje pomoc, naleznete na stránce Sri Lanka Country Report.

 

Kéž Kristovo evangelium i nadále naplňuje celou zemi. Modlete se, aby místní křesťané nepřestávali zvěstovat Boží lásku lidem ve svém okolí, slovem i skutkem. Přimlouvejte se také za zraněnou ženu, aby ji Bůh zcela uzdravil. Modlete se i za vedoucí představitele země, aby bránili náboženskou svobodu všech občanů.

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: Jedním z cílů z. s. Pomoc pronásledované církvi (provozovatele těchto stránek) je podpora vydávání literatury,
která vypovídá o křesťanských mučednících a o svědcích víry. Nákupem některé z těchto knih (z nakladatelství Stefanos) umožníte vydávání dalších titulů (v papírové i elektronické podobě). Objednávkový formulář naleznete zde.

Bill Higgins: Hus drží klíč Richard Wurmbrand: Kristus na židovské cestě Hans Martin Braun: Let přes hranice Richard Wurmbrand: Od utrpení k triumfu Richard Wurmbrand: Sám s Bohem Ken Anderson: Smělý jako beránek Richard Wurmbrand: V Božím podzemí Darlene Deiblerová-Roseová: Ve stínu vycházejícího slunce Richard Wurmbrand: Vězeňské zdi kdyby promluvily Hermann Hartfeld: Víra navzdory KGB Eric Foley: Z pokolení na pokolení

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.