Aktuálně

 

30. 03. 2019

Kazachstán: Razie a výzvy k ukončení křesťanských bohoslužeb

 

 
Taraz, Kazachstán (Ilustrační fotografie: Flickr / Upyernoz [cc])

(Forum 18)

 

Ve třech baptistických sborech ve městě Taraz proběhly v uplynulých týdnech razie, kterých se zúčastnili příslušníci jednotek pro boj s terorismem. Přestože policisté tvrdili „naše zákony nikomu nezakazují, aby se modlil“, současně obhajovali nutnost postihování lidí, kteří se scházejí k bohoslužbám bez souhlasu úřadů.

 

10. února policisté vtrhli do domu, ve kterém právě probíhala bohoslužba. Útočníky natočili na video a na konci některé z nich požádali o vysvětlení, proč se scházejí bez registrace. Dva bratři, Jakov a Viktor Fotovi, byli kvůli účasti na neregistrovaném shromáždění pokutováni.

 

Následující neděli, 17. února, proběhla podobná razie v dalším shromáždění. Vetřelci se tentokrát dožadovali vysvětlení od všech přítomných, nakonec však hovořili jen s několika. Druhý den dostal jistý Vitalij Ryžkov pokutu a další dva křesťané oficiální varování.

 

Ve třetím společenství došlo k podobné akci 3. března. Policisté tentokrát počkali až na konec bohoslužby, načež si vyžádali vysvětlení od všech přítomných. Když si všechny výpovědi nahráli, odvezli pastora Pjotra Skorňakova s ještě jedním křesťanem na policejní stanici, kde oba dostali pokutu.

 

Rada baptistických církví nesouhlasí s povinnými registracemi a stejně tak odmítá placení pokut, udělovaných kvůli praktikování víry. Organizace považuje podobné pokuty za „nespravedlivé“ a proto jsou proti nim zpravidla podávána odvolání. Jakov Fot, důchodce, se však neodvolal. Jeden člen společenství k tomu poznamenal: „Kdyby nezaplatil peníze sám, strhli by mu je z důchodu.“

 

Více informací o problémech, se kterými se křesťané praktikující svou víru v Kazachstánu setkávají, naleznete na stránce Kazakhstan Country Report.

 

Přinášejte před Boží trůn milosti početná kazašská společenství pronásledovaná představiteli režimu, kteří podobné akce obhajují jako nezbytná bezpečnostní opatření. Pamatujte v modlitbách také na ty, kdo se kvůli vyměřeným pokutám dostali do finančních problémů. Modlete se, aby tito křesťané mohli vydávat svědectví svým oponentům a aby policisté pověření kontrolami na shromážděních slyšeli Boží slovo a uvěřili v Krista.

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

V listopadu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová e-kniha.

 

 

Z boje o náboženství v sovětském Rusku

 

Zápisky věřícího (1917–1923)

 

Křesťanský myslitel, teolog, publicista a veřejná osobnost, jeden z vedoucích představitelů Ruského studentského křesťanského hnutí, v této autobiografické knize líčí události od ruské revoluce až do svého vyhoštění ze Sovětského svazu.

 

E-kniha vychází z tištěné publikace vydané v Praze roku 1931 Křesťanským spolkem mladíků v Čechách. Z ruského originálu Записки верующего. Из истории Религиозного движения в России (1917–1923) přeložil Samuel Verner.

 

Text nového vydání (2020) byl jazykově a redakčně upraven. Titul je k dispozici pouze v elektronické podobě (ve formátech Kindle a EPUB).

 

 

TIP: Všechny e-knihy z nakladatelství Stefanos si můžete také zdarma půjčit ve vaší místní knihovně. Pokud si zatím e-knihy v knihovně nepůjčujete, přečtěte si, jak na to.

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

 

    Zakladatel Hlasu mučedníků se jmenoval Richard …

Antispam:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. (Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné.) Doplňte správnou odpověď na kontrolní otázku do pole „Antispam“. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.