Aktuálně

 

05. 04. 2019

Čína: Zánik známého společenství

 

 
Členové společenství Šou-wang u výslechu. (Fotografie: China Aid)

(Bitter Winter, Asia News, China Aid)

 

V uplynulých osmi letech jsme vám přinášeli zprávy o četných případech pronásledování, kterému byli vystaveni členové pekingského křesťanského společenství Šou-wang, jednoho z vůbec nejznámějších neregistrovaných sborů v zemi.

 

23. března policisté definitivně ukončili jeho činnost.

 

Od roku 2004 byl na zástupce Šou-wang vyvíjen nátlak, aby se připojili k oficiálnímu Hnutí trojí soběstačnosti. Od roku 2011 se členové museli scházet pod širým nebem. V průběhu let pronásledování stále sílilo a počet členů postupně klesal, poslední dobou se shromáždění účastnilo méně než sto lidí. Nakonec byli vedoucí představitelé obviněni z toho, že se odmítají zaregistrovat jako „společenské sdružení“ a sbor byl zrušen.

 

Studenti biblických kursů organizovaných tímto společenstvím byli podrobeni výslechu a následně informováni, že společenství oficiálně ukončilo činnost. Kromě toho bylo zrušeno ještě několik spřízněných organizací a veškerý majetek společenství byl zabaven. Pastor Ťin Tchien-ming se od roku 2011 nachází v domácím vězení, jehož režim se v souvislosti s nedávnými události ještě zpřísnil. V současné době nemůže opustit byt, dokonce nesmí chodit ani do jiných částí budovy.

 

Pamatujte na pastora Ťina ve svých modlitbách, stejně jako na všechny ostatní členy bývalého společenství Šou-wang, kteří prožívají nesmírnou nejistotu. Kéž se jich Bůh zastane, stejně jako dalších pronásledovaných čínských křesťanů. Přimlouvejte se také za představitele režimu, kteří jsou do případu zapojeni. Modlete se za zmírnění kampaně vedené proti náboženským skupinám v Číně a respektování práv všech občanů.

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: 15. 10. 2018 vyšla v nakladatelství Stefanos nová e-kniha.

 

 

Z pokolení na pokolení

 

Příběh severokorejské rodiny, která dokázala udržet při životě poselství evangelia v jednom z nejbrutálnějších protikřesťanských režimů, jaké lidstvo zná, po více než padesát let.

 

V roce 1907 přineslo duchovní probuzení v Pchjongjangu do Koreje ohromný rozmach křesťanství. Americký misionář William Blair tehdy prohlásil, že „nesmírný oceán modliteb se nyní vzdouvá k Božímu trůnu“. O padesát let později se v důsledku krutého pronásledování na severu Koreje tento oceán doslova vypařil; přece však dál přežívalo alespoň několik pramínků. Tato kniha přináší příběh jedné severokorejské rodiny, v níž se předávalo evangelium z generace na generaci ve stínu pracovních táborů, věznění, výslechů a především uprostřed každodenního děsivě ubíjejícího života v Severní Koreji.

 

Elektronická kniha je k dispozici ve formátech Kindle (KF8+Mobi) a EPUB.

 

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.