Aktuálně

 

06. 04. 2019

Bělorusko: Zamítání žádostí o registraci

 

 
Kostel Milosrdného Ježíše v běloruském Vitebsku (ilustrační fotografie: Wikipedie / Andrej Kuzněcyk)

(Forum 18)

 

Úřady již pošesté zamítly žádost o registraci letničního společenství Tvá vůle se staň v Minsku. Současně vyvíjejí nátlak na potenciálního pronajímatele, aby svůj objekt křesťanům k užívání neposkytl. Kvůli obavám z trestu se křesťané rozhodli k bohoslužbám nescházet, dokud registraci nezískají.

 

Problém s registrací má také Baptistická unie, která připravuje akci nazvanou Mezinárodní festival naděje, která se původně měla konat v Minsku ve dnech 4. a 5. května. Během vyřizování povolení se křesťané potýkali s neustálými průtahy. Nakonec museli původní plány zrušit, když do poloviny února nedostali žádné vyjádření. Za své vzal také plán pozvat na akci Franklina Grahama jako jednoho z řečníků – ani k jeho vystoupení se nepodařilo získat povolení. Baptistická unie má v plánu festival uspořádat v pozdějším termínu, pokud se potřebná povolení podaří získat.

 

V reakci na systematické odmítání registrací náboženských skupin Výbor Spojených národů pro lidská práva v říjnu 2018 zveřejnil prohlášení, ve kterém vyjadřuje své znepokojení a vyzývá Bělorusko ke zrušení povinné registrace náboženských komunit. UNHRC považuje opakované neschvalování žádostí za „bezdůvodné omezování“.

 

Více informací o pronásledování v Bělorusku naleznete na stránce Belarus Country Report.

 

Modlete se za mnohá společenství v Bělorusku, která čelí bezdůvodným průtahům ve zpracování žádostí o registraci a jejich neschvalování. Navzdory snahám představitelů režimu bránit dílu evangelia se modlete, aby Bůh připravil cestu ke službě místním křesťanům i duchovně hledajícím. Pamatujte i na plány organizátorů „Mezinárodního festivalu milosti“ a modlete se, aby mohli tuto příležitost využít k oslovení obyvatel Minsku a okolí.

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V červenci 2017 vyšla aktualizovaná mapa pronásledování křesťanů v dnešním světě (plakát A2). Zasíláme ZDARMA do rozebrání zásob. Objednávkový formulář naleznete zde.

Mapa pronásledování křesťanů v dnešním světě (2017)

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.