Aktuálně

 

07. 04. 2019

Rusko: Překážky kladené teologickému vzdělávání

 

 
Budova Eurasijského teologického semináře (Fotografie: Mapy Google)

(Forum 18)

 

Několik institucí poskytujících náboženské vzdělávání dostalo pokutu, jiným byla zakázána činnost… Kladení překážek teologickému vzdělávání v Rusku je zřejmě úmyslné a systematické. Orgány, které činnost teologických škol komplikují, argumentují tím, že svým počínáním neporušují žádné zákony.

 

Nedávno byly postiženy dvě významné vzdělávací instituce se sídlem v Moskvě – Teologický seminář Baptistické unie a Eurasijský teologický seminář Letniční unie. Vše začalo návštěvou federálního školského inspektorátu. Ani v jednom případě nebyla dostatečně konkretizována pochybení, která byla příčinou udělených trestů.

 

Teologický seminář Baptistické unie musel 25. ledna na 60 dní pozastavit veškeré aktivity. Seminář navíc nesmí přijímat nové studenty. Ve zprávě jsou uvedeny jen obecné body – nevyhovující bakalářský program a nedostatečná kvalifikace zaměstnanců.

 

Eurasijský teologický seminář je hlavním vzdělávacím zařízením ruské Letniční unie. Loni v listopadu byla instituci odebrána licence a zástupci semináře v současné době čekají na vyřízení žádosti o její opětovné udělení. Mezitím škola může pokračovat v neformálním vyučování, ale nemůže udělovat tituly ani diplomy.

 

S podobnými problémy se potýkají i další školy a církevní vedoucí se obávají, že omezení budou znamenat posílení vlivu státních orgánů a umožní tak další omezování aktivit, přísnější dohled a kontrolu. Mluvčí Letniční unie vnímá současné dění jako pokračování tlaku na zástupce minoritních konfesí a „možná také o další pokus o zastrašování“.

 

Modlete se za všechny křesťanské skupiny, které se snaží vychovávat nové vedoucí. Modlete se, aby zmíněné vzdělávací instituce mohly pokračovat ve službě bez zbytečných omezení a tlaků. Přimlouvejte se, aby teologické semináře mohly obnovit vyučování a praktickou přípravu, aby šíření evangelia pokračovalo bez překážek. Modlete se, aby ruské státní orgány poskytovaly rovné příležitosti všem zástupcům různých vyznání a přistupovaly k nim nestranně.

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V březnu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová kniha.

 

 

Snubní prsten za život

 

Na cele s bojovníky Islámského státu

 

V prosinci 2015 byl na letišti v Chartúmu zadržen tajnou policií český občan Petr Jašek. Následujících čtrnáct měsíců byl vězněn súdánským režimem a v lednu 2017 ho tamní tribunál odsoudil na doživotí za „špionáž a velezradu“, třebaže jeho skutečným „zločinem“ byla prostá snaha pomoci africkým pronásledovaným křesťanům. Co prožíval v obávaném saharském vězení, bylo po dlouhé měsíce předmětem velkých obav a spekulací. V této knize o tom Petr Jašek nyní sám vypravuje…

 

 

Napsali o knize:

 

„Po více než deset let jsem přijímal požehnání ze společné služby s Petrem Jaškem, často v přední linii na obtížných misích. Když jsem četl Petrovy dopisy z vězení, jeho příklad odvážné víry v průběhu věznění (a dokonce i mučení) mě trvale proměnil. Kdykoli na své cestě poslušnosti Božímu vedení narazím na obtíže, vzpomenu si na Petra, neprávem vězněného kvůli Kristu, ale ochotného přijímat hrůzné podmínky jako součást zvláštního Božího pověření. Každý z nás se nakonec musí rozhodnout, zda je ochoten dovolit, aby se naše utrpení stalo svědectvím – pro Krista, k Boží slávě. Začtěte se do příběhu proměňujícího lidský život, a nechť si Pán použije tuto knihu, aby i vás inspirovala k neochvějnému postoji v každé zkoušce.“

— Cole Richards, President, The Voice of the Martyrs, USA

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.